Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как се прави вино?

    Темата отдавна не е актуална! Кой как си е направил виното - работата е свършена.

    Сега следва - слизате с пахарката в мазето, жената кълца мезето и - НАЗДРАВЕ!

    Коментар


    • До: Как се прави вино?

      До колегата rulin:
      Чудесно си описал технологията приятелю , но виждам че и при други колеги - както и при мен - тя има един съществен недостатък : В частта си за бутилирането за съжаление тази технология изобщо не работи.
      ...просто няма какво да се бутилира !
      Аз привършвам с подобна технология до етап "източване каквото е останало" през януари ...
      Март вече "сал спомена остава" и мислим за новата реколта...
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • До: Как се прави вино?

        [QUOTE=Симеон;996815]Темата отдавна не е актуална! Кой как си е направил виното - работата е свършена.

        Още не съм си свършил работата по моите вина. Дори не знам какви са на вкус. Засега януари се оказва доста топъл, и претаченето за премахване на утайките сигурно ще стане през февруари. След това отново в буретата за да си полежат още колкото трябва. А, засега... та до коледа - Наздраве с реколта мерло 2007 г., димят- 2006 и бяла липа- 2008г.

        Коментар


        • До: Как се прави вино?

          Нека и аз да кажа две думи. Баща ми преди две години засади два реда "десертно" грозде. То пък се оказа мавруд... Та така вместо да ядем грозде, пихме вино
          JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            Понеже тази година няма грозде в момента се интересувам някой правил ли е вино от шипки защото само това има или от ябълки. Ще съм много благодарен ако някой сподели такива рецепти.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Направи от стафиди, пак излиза сметката, а и е добро на вкус.Има евтини в Метро, по 0.5 разфасовката.
              Накисваш ги/колкото решиш като количество/ за 24 часа, мелиш и добавяш вода докато нагласиш ширата със захаромера.Поемат доста.
              Преди четири години подочух, че нашите винзаводи купували насипни стафиди с тировете от Гърция, дали е така със сигурност, не знам.
              Аз пробвах с бели и стана, но не съм твърде по виното и не повторих, беше ми интересно ще се получи ли нещо.

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                Направи от стафиди, пак излиза сметката, а и е добро на вкус.Има евтини в Метро, по 0.5 разфасовката.
                Накисваш ги/колкото решиш като количество/ за 24 часа, мелиш и добавяш вода докато нагласиш ширата със захаромера.Поемат доста.
                Преди четири години подочух, че нашите винзаводи купували насипни стафиди с тировете от Гърция, дали е така със сигурност, не знам.
                Аз пробвах с бели и стана, но не съм твърде по виното и не повторих, беше ми интересно ще се получи ли нещо.
                А колко струва кг стафиди, колко кг грозде замества и как излиза сметката с тях?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  Защо смяташ съм го написал, да клатя джанката и да трупам постове или защото съм го направил и се е получило, в т.ч. и изгодно финансово?Вземаш сушено грозде без чепките и то с голяма захарност, килограма нямаше 4 лв./без да съм сигурен в точната цифра/, а тегли леко, захар не слагаш.Като смятах себестойността на литър вино, нямаше 0.60лв. литъра.Добро вино, не мита бъчва пети път.

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Къде изчезнаха винарите

                    Аз снощи го смлех 100кг.памид плюс 60мерло

                    25 показа захарност

                    Почвам да броим дните

                    Малко сиромашка работа тая година ама пуста криза и на това се отрази
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      Ами винарите си пият миналогодишно вино и ...чакат тазгодишното. Купажа на "Стария" е перфектен,остава да видим резултата. Идеята на "maxxx" също не е за пренебрегване,стига калкулацията да излезе добра.По-добрият вариант е слабо грозде да се корегира на захарност със стафиди,защото те се произвеждат обикновенно от невинарски сортове.

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                        Ами винарите си пият миналогодишно вино и ...чакат тазгодишното. Купажа на "Стария" е перфектен,остава да видим резултата. Идеята на "maxxx" също не е за пренебрегване,стига калкулацията да излезе добра.По-добрият вариант е слабо грозде да се корегира на захарност със стафиди,защото те се произвеждат обикновенно от невинарски сортове.
                        Как така ви остава от миналата годинасигурно туряте по един два тонаБлазе ви

                        Аз моите мършави две бидончета по 150 кила изпих първото вино изпих лека полека и второто винои третото варих на ракиястана отрова баш като за нежелани гости
                        Ама летото като нямаше друго лека полека съм я опаткал.....със салатка
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                          Как така ви остава от миналата годинасигурно туряте по един два тонаБлазе ви

                          Аз моите мършави две бидончета по 150 кила изпих първото вино изпих лека полека и второто винои третото варих на ракиястана отрова баш като за нежелани гости
                          Ама летото като нямаше друго лека полека съм я опаткал.....със салатка
                          Между нас казано винцето ни е повечко,ама...важното е,че не свършва !
                          Важното е да се пие вино,а не ракия, и то да е червено, и ако може да е първо,и ако може да е Pino noar! ...да не отваряме нова тема.

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                            Между нас казано винцето ни е повечко,ама...важното е,че не свършва !
                            Важното е да се пие вино,а не ракия, и то да е червено, и ако може да е първо,и ако може да е Pino noar! ...да не отваряме нова тема.
                            Пино ноара може да е и по мерло, но и само Пино ноар става.
                            Като стане, минавайки край Пловдив можем ли да си купи наливно на преференциални цени?
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              Е това досега не ми се беше случвало!!
                              Смачках гроздето, премерих захарност - 26-27!!
                              Та въпроса ми е - ще ферментира ли така или трябва да го разводнявам?!!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                                Е това досега не ми се беше случвало!!
                                Смачках гроздето, премерих захарност - 26-27!!
                                Та въпроса ми е - ще ферментира ли така или трябва да го разводнявам?!!
                                Ч-ч-ч! Как така ще го разводняваш?

                                Ще си ферментира, не се тревожи. Нали не бързаш?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X