Страница 1 от 6 12345 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 101

Тема: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

Място
    гр.Стара Загора
    Публикации
    1,520
    Точки (при гласуване)
    13

Talking ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

Колеги,от известно време си мисля,как да "отлепя" купето от шасито?Ще споделя каква ми е идеята и Ви моля да ми дадете вашите мнения и наставления по въпроса.Става дума за следното:Да се изработят втулки примерно по 5 см.височина и Ф-отговарящо на тампоните по окачването.Същите да се поставят върху заводските тампони,които държат купето към шасито.Какво мислите за това?Какъв материал да използвам за втулките и какви недостатъци бих могъл да очаквам от тези 5см?Имам още куп въпроси но нека първо да обсъдим основния.Благодаря предварително!

Място
    София....
    Публикации
    6,690
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

Що просто не вдигнеш ушите ( тези дето лягат тампоните на тях) "П" профил с дупка и заварки Ама какво ще спечелиш?
    0877 17 07 27
    Понеделник - почивен ден

Място
    София
    Публикации
    6,936
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на STEF BMW Преглед на публикациите
    Колеги,от известно време си мисля,как да "отлепя" купето от шасито?Ще споделя каква ми е идеята и Ви моля да ми дадете вашите мнения и наставления по въпроса.Става дума за следното:Да се изработят втулки примерно по 5 см.височина и Ф-отговарящо на тампоните по окачването.Същите да се поставят върху заводските тампони,които държат купето към шасито.Какво мислите за това?Какъв материал да използвам за втулките и какви недостатъци бих могъл да очаквам от тези 5см?Имам още куп въпроси но нека първо да обсъдим основния.Благодаря предварително!
    Става, защо не. Не съм го правил, но трябва да е елементарно. Виждал съм някакви готови, май полиоретанови фтулки.
    Чул съм и че ползват хокейни шайби. Ще дигнеш центъра на тежеста и ще компенсираш с по големи гуми. Може да ти увисне и радиатора.
    Много колеги гледам са правили като се изчерпат другите методи, и финансиите.

fanatic е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,853
    Точки (при гласуване)
    21

Или направо си вземи готов кит за 2.5" или нещо направи си сам. Но тая идея с втулки върху тампоните не е удачна. Гледах тампони за двигател на трабант у нас и много се замислих че са подходящи даже са си с ушите за закачане. Мини купи един, струва 4-5 лв.
    no signature no problems

Място
    гр.Стара Загора
    Публикации
    1,520
    Точки (при гласуване)
    13

Smile До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

"Дядо владо" - идеята с П-профила е добра,ама не искам да има заварки по купето!От това повдигане не печеля нищо съществено-замисъла е да се повдигнат калниците и да се отвори място за гуми и визия. "Andro_Pajero" - при наличие на финансови възможности не бих се замислил и за миг да направя каквото трябва,но същите не са достатъчно и именно поради тази причина се опитвам да постигна нещо по елементарно и в общи линии да направя поредната си идея реалност.Шайби за хокей няма откъде да намеря."fanatic" - Тампони от Трабант няма как да станат - вече проверих - от Шкода също - на "Фронтерата" са с цял болт минаващ през тампона и липсват уши с изключение на двата задни,които стоят непосредствено под багажния отсег - а тях дори и незнам как да пригодя..
    Колеги благодаря Ви за идеите!....Всички сте техничари - помагайте....Не е спешно но събирам идеи...А,скоро ще има и снимки.Ако успея де...

Място
    Габрово
    Публикации
    1,487
    Точки (при гласуване)
    14

трябва да помислиш за кормилният прът
    тръбичките за спирачките жилото за ръчната
    а с големите гуми няма ли да стан още по-тромава?
    Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,853
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на Вещер Преглед на публикациите
    трябва да помислиш за кормилният прът
    тръбичките за спирачките жилото за ръчната
    а с големите гуми няма ли да стан още по-тромава?
    тия неща при 5 см. няма да се преправят.... най-много малко да се измести кормилото в шлиците и малко радиатора.

Стефане спомням си че преди време четох руснаците правят боди лифт с тампони за каросерия на ЗИЛ. Провери в някой магазин как изглеждат. Аз нямам идея само помня какво съм чел.
    no signature no problems

Място
    гр. София
    Публикации
    516
    Точки (при гласуване)
    12

Тампоните може да ги изработи всеки стругар, от алуминии примерно. Намерих в един сайт подробен снимков материал за бодилифт на фронтера но не мога да пратя лина затова ще се опитам така:
    http://www.offroad-frontera.com/ - Články - Rady, tipy atd. - Bodylift Frontery A 24.7.2007

Злой е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    6,938
    Точки (при гласуване)
    27

замисъла е да се повдигнат калниците и да се отвори място за гуми и визия.
    Ако това е основната идея, погледни тази тема: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=12660&page=5
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,853
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на koi4a Преглед на публикациите
    Тампоните може да ги изработи всеки стругар, от алуминии примерно. Намерих в един сайт подробен снимков материал за бодилифт на фронтера но не мога да пратя лина затова ще се опитам така:
    http://www.offroad-frontera.com/ - Články - Rady, tipy atd. - Bodylift Frontery A 24.7.2007
    Тампон и алуминии в едно изречение не се връзва.
    no signature no problems

Място
    гр. София
    Публикации
    516
    Точки (при гласуване)
    12

Сори имах предвид подложки.

Място
    София
    Публикации
    509
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на koi4a Преглед на публикациите
    Алуминия е доста скъпичък друже иначе е най-добрия вариант Струва ми се от обикновенна стомана ще постигне същия резултат.Просто след време има шанс да позагният,но до тогава надали въпросната Фронтерка ще е в цветущо здраве

Имам снимки на въпросния лифт само че за Терано ,което е общо взето същото.Ако те интересуват колега мога да ги кача да погледнеш къде и какво трябва да следиш за да избегнеш евентуални неприятности

Поздрави

Място
    гр.Стара Загора
    Публикации
    1,520
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на veritas Преглед на публикациите
    Алуминия е доста скъпичък друже иначе е най-добрия вариант Струва ми се от обикновенна стомана ще постигне същия резултат.Просто след време има шанс да позагният,но до тогава надали въпросната Фронтерка ще е в цветущо здраве

Имам снимки на въпросния лифт само че за Терано ,което е общо взето същото.Ако те интересуват колега мога да ги кача да погледнеш къде и какво трябва да следиш за да избегнеш евентуални неприятности

Поздрави
    Ще бъда благодарен!

Място
    София
    Публикации
    6,936
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на fanatic Преглед на публикациите
    Тампон и алуминии в едно изречение не се връзва.
    Fanatik май имаше предвид че тампона не може да бъде изтаботен от алуминий, тоест с алуминиева подложка връзката между купе и рама става твърда, което и според мен не е желателно.

Място
    София
    Публикации
    509
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Andro_Pajero Преглед на публикациите
    Fanatik май имаше предвид че тампона не може да бъде изтаботен от алуминий, тоест с алуминиева подложка връзката между купе и рама става твърда, което и според мен не е желателно.
    Самата алуминиева втулка се слага м/у тампона и купето и не мисля че е толкова страшно,бая народ са го направили и няма едно оплакване Съжалявам че не съм в магазина да пусна снимките,но утре като ида на работа ще ги кача и ще видите за какво точно говорим и аз и колегата

Място
    София
    Публикации
    6,938
    Точки (при гласуване)
    27

Значи "между тампона и купето" и "вместо тампона" са две ГОЛЕМИ разлики, като се казва в Одеса
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!

Място
    София
    Публикации
    6,936
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на veritas Преглед на публикациите
    Самата алуминиева втулка се слага м/у тампона и купето и не мисля че е толкова страшно,бая народ са го направили и няма едно оплакване Съжалявам че не съм в магазина да пусна снимките,но утре като ида на работа ще ги кача и ще видите за какво точно говорим и аз и колегата
    Аха, че то тогава даже няма нужда и от стругар.
    Вземаме тръба, примерно 63x63x3, режеме колкото искаме да повдигаме, с ламарина 3мм. затапваме със заварка, пробиваме двете стени за болт и имаме фтулка. От транспортна лента режеме подложки и ги залепваме върху така изработената вече стоманена фтулка и имаме нелоша подложка.
    Как ви се струва?
    Последно редактиран от Аndro 160 ; 12-09-08 в 22:25

Място
    гр.Стара Загора
    Публикации
    1,520
    Точки (при гласуване)
    13

Колеги идеята е да използвам - както писах в първия си пост - втулки,които да подложа м/у купето и самите тампони.С една дума идеята е да се израбатят някакви но все още не знам от какъв материал да бъдат?По принцип стават и от стомана и от алуминий.От какъв материал да бъде изработката - това е въпроса?
    "Andro_Pajero"- идеята не е никак лоша....
    "veritas" - точно за това говорим....
    "Вещер" - помислил съм за всичко...
    "Злой" - да разликата,която описваш е наистина голяма.
    "fanatic" - ще проверя дали руснаците са повдигали "Фронтера",а за другото си прав - аз също мисля,че няма да има големи отклонения след повдигането.

Благодаря на всички!Ще я вдигна с още пет см.- в това можете да сте сигурни на 100%.Очаквам още мнения...

Място
    София
    Публикации
    6,938
    Точки (при гласуване)
    27

Колеги идеята е да използвам - както писах в първия си пост - втулки,които да подложа м/у купето и самите тампони.С една дума идеята е да се израбатят някакви но все още не знам от какъв материал да бъдат?По принцип стават и от стомана и от алуминий.От какъв материал да бъде изработката - това е въпроса?
    "Andro_Pajero"- идеята не е никак лоша....
    "veritas" - точно за това говорим....
    "Вещер" - помислил съм за всичко...
    "Злой" - да разликата,която описваш е наистина голяма.
    "fanatic" - ще проверя дали руснаците са повдигали "Фронтера",а за другото си прав - аз също мисля,че няма да има големи отклонения след повдигането.

Благодаря на всички!Ще я вдигна с още пет см.- в това можете да сте сигурни на 100%.Очаквам още мнения...
    По-добре изрежи калници, като го направи Кинекс........

Място
    Стара Загора
    Публикации
    378
    Точки (при гласуване)
    12

Абе адашче.. защо е всичко това? гледам табелата все още виси че си продаваш съкровището? да не си решил да взимаш дълга база?
    LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
    LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
    [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

Страница 1 от 6 12345 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Официално: "Форд" продаде "Ягуар" и "Ланд Роувър"
    От Тихомир във форум Икономика, наука, философия, изкуство, общество и екология
    Отговори: 16
    Последно мнение: 29-10-10, 09:11
  2. Проблем с: "Blue Tooth" връзка между "Garmin Nuvi 760" и "Nokia N95 8Gb".
    От tuningmania във форум Автомобилни навигатори
    Отговори: 9
    Последно мнение: 30-07-09, 12:28
  3. Проблем с: "Blue Tooth" връзка между "Garmin Nuvi 760" и "Nokia N95 8Gb".
    От tuningmania във форум Автомобилни навигатори
    Отговори: 0
    Последно мнение: 23-08-08, 10:20
  4. Продавам: Две "Blue Tooth" "Hands Free"-та, "Plantronics".
    От tuningmania във форум Архив
    Отговори: 0
    Последно мнение: 20-08-08, 23:44
  5. "ФРОНТЕРА" или "МОНТЕРЕЙ"
    От STEF BMW във форум OPEL
    Отговори: 17
    Последно мнение: 18-06-07, 21:26

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации