Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся съвет за марка и модел 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Търся съвет за марка и модел 4х4

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    ........................................... Ще споделям впечатленията си от Карнавала, въпреки че май не му е в тоя форум мястото. Ще ми се да я посуркам някъде на сняг, но на равно. Дано завали.
    Здраве и весели празници на всички.
    П.П. Гореизложените мнения и мотиви са лично мои и не ангажирам никого с тях !!
    Благодаря, за изчерпателността. Колкото до споделянето на впечатленията от KIA -та, смятам за полезно да пишете в темата. Сигурно ще е интересно и за някой друг, който е пред такава дилема за избор на автомобил с подобни възможности. Предполагам, за много от колегите ще е любопитно да разберат как се представя колата след известен пробег. А, offroad-bulgaria.com е форум не само за автомобили 4х4.
    Весели празници!
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
    Reading is sooo boring, unlike writing!

    Коментар


    • #32
      До: Търся съвет за марка и модел 4х4

      С малко повечко късмет, смятам да направя едно бойно кръщение на Леля Киа тази неделя над х. Здравец. Ще споделя как се е държала. Каквото се искаше от мен, съм направил. Читави зимни гуми, силиконов спрей по гумените уплътнения, зимна течност за чистачки... да видим сега.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #33
        От: Търся съвет за марка и модел 4х4

        Малиииии, как сме си общували тук преди години! И на "Вие" сме си говорили...
        Баба КИА подмина вече 242 000 км. Казвам го с пълното съзнание, че някой ден ще я пусна тук и няма да мога да я обявя на 158 000, примерно.
        Какво да кажа... този автомобил няма аналог сред леките автомобили. Оня ден се изненадах, че не може да влезе в гараж, в който (е, малко със сапун) се навираше една новичка ТЛК. Широк, обемен, тежък, голям автомобил. Побира много, харчи според тежестта на десния крак. В града (тооо, в момента Пловдив е тапа, а не град) около 11-12. На магистрала със 140- около 10. Ако я погалиш с 80, може да ти се отблагодари с 6,8. При едно по- голямо пътуване изпробвах нервите на семейството и карах със 110 на темпомат, в продължение на 4800 км. Е, с малко градско. Даде ми 7,8. Това е по бележки от бензиностанции, с нафта до капачката, иначе компютъра показа 7,6. Лъжец мръсен!
        Дотук, освен масла, филтри, дискове, накладки... консумативи, има сменени предни амортисьори и носачи, задни амортисьори, ремък с прилежащите ролки (предстои да го сменям пак) водна помпа, термостат, съединител (комплект) и ДВА ПЪТИ синхронизатор с проблем на 4-та скорост. Има и безброй изчукване и боядисване, нормални за кола, която е всеки ден на пътя. Звучи ми доста минималистично, утре ще прегледам папката пак, но това помня.
        Като караш на темпомат, на 5-та и натиснеш рязко газ, за да ускориш, включва се Чек Енджина. Било си фабричен дефект. Караш си без грижи, като спреш и я угасиш- изчезва. Забравих- сменяха ми някакви вилки на чистачките. Отказаха ми в един голям сняг, едва се прибрах. Абе, сигурно съм забравил и други неща, ама няма да са били големи.
        За да си смениш лампите на фаровете, разкачаш почти цялата предна маска, вадиш целите фарове и ти трябва 8-ца с много дълга шия, за едни навряни гайки. Всеки път псувам. Гуми си намирам трудно. Пресечната точка на тегло, размер и скоростен индекс е сравнително рядка. Това си е шосейна кола, а гумите са като за жипка.
        Вози малко по- твърдо, отколкото прилича на автомобил, тежащ 2150 кг. Поведението в завои е добро. В сняг и на лед се държи много добре за шосейка с предно предаване.
        Мислех да взимам следващия модел на тая каляска, но не ги внасят вече. Бил им много ограничен пазара в Европа и вече само с поръчка по картинка ставало. Май ще ме откажат.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #34
          От: Търся съвет за марка и модел 4х4

          Дилъра на кия ми е познат,ако мислиш че може да помогне с нещо.Понеже твойта я виждам почти всеки ден,ме впечатли обема на багажника,а има и визия,не четох цялата тема,нова ли я купи?

          Sent from my 2014813 using Tapatalk
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: Търся съвет за марка и модел 4х4

            О-о-о, от Ники купихме няколко коли, включително двете последни Соренто. Познаваме се добре и е готов да я внесе по поръчка. Това не променя факта, че трябва да я купуваме по картинка, без да съм я видял и пробвал наживо. Просто, в БГ няма такава.
            Нова беше, на 153 км, щото я докараха от София на самоход.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #36
              От: Търся съвет за марка и модел 4х4

              Като казах че всеки ден я виждам,се сещам че от известно време не я мяркам на нашата улица.Офиса ни е първия след нои.Да не си намерил тайно място за паркиране,което да съм пропуснал? 😇

              Sent from my 2014813 using Tapatalk
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: До: Търся съвет за марка и модел 4х4

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                1. Продължавам да смятам, че Сорентото е тромав автомобил, с необичайно (за теглото си) твърда возия.
                4 години карах Киа Соренто-горенаписаното твърдение няма нищо общо с действителността.
                Опел Фронтера Б КБ

                Коментар


                • #38
                  От: Търся съвет за марка и модел 4х4

                  Когато заемаш категорична позиция, добре е да упоменеш още един фактор - "в сравнение със..." или нещо подобно.
                  Аз, тогава съм имал за сравнение Берлинго, Мазда 5, Вито, Кадди... Съгласен съм, че в сравнение с бързия влак София- Пловдив Сорентото е куршум, а и вози много по- добре от Нива. Абе, честно казано, малко ми е странно да си обяснявам постовете отпреди толкова години.
                  Сегашното Соренто е съвсем друга бира, пък. Возия, динамика, комфорт... нямат нищо общо. За проходимост, още не се знае, щото засега трудно се прежалва с кола за 100 бона да се бухнеш в дерето, ама имам известни очаквания- вероятно и по този показател също нямат нищо общо.
                  Само уточнявам, не съм от заядливите.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Търся съвет за марка и модел 4х4

                    Ей такова рентвах миналата година в щатите и направо се влюбих в него.Обаче греда-за Европа я няма
                    http://media.caranddriver.com/images...-s-429x262.jpg
                    http://www.miamilakesautomall.com/ki...e-2016-sedona/
                    Тази тук е 2016, дето я карах беше 2015,но беше не по-лоша

                    Коментар


                    • #40
                      От: Търся съвет за марка и модел 4х4

                      Е, тооо Карнавал на хамерикански е Седона.

                      Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Търся съвет за марка и модел 4х4

                        Кията кияджиите я набиха у тинята. За колата не е заслужено, за другото не знам.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #42
                          От: Търся съвет за марка и модел 4х4

                          Хубавица е, жалко че не се прилъгаха да я направят 4х4... Тук в тази категория само Тойота Сиена предлага такава опция. Никакъв офроуд разбира се, просто да не псуваш на по-стръмните пътища (то и със Сонатата не псувах де, но все пак).

                          Иначе се надцакват кой как може, Хондата в горния модел си има вградена прахосмукачка (полезно е в подобни кочини), новият Крайслер и той, но пусто с 4х4 не се захваща друг освен Тойота. Дано не спрат опцията при смяната на модела...
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #43
                            От: Търся съвет за марка и модел 4х4

                            Прахосмукачка? Я подробно?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Търся съвет за марка и модел 4х4

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Прахосмукачка? Я подробно?
                              https://www.youtube.com/watch?v=jEX0cb7pLag

                              https://www.google.com/search?q=hond..._AUICigD&dpr=1

                              Говори се че вече ще ги слагат на всички версии на Odyssey, до сега бяха само в най-скъпата. Определено не бих отказал подобно нещо, но по хюндайски причини (пак) си действам с една мъничка зарядна която работи учудващо не-зле.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #45
                                От: Търся съвет за марка и модел 4х4

                                При мен си трябва голяма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X