Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся съвет за марка и модел 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Търся съвет за марка и модел 4х4

    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
    Микробус 4x4 напълно покрива твоите изисквания, обаче не е представителен.
    Така наречените SUV сигурно могат да возат 400кг., ама 2,5 куб. товарен обем? Ако му паднат седалките? И колко време ще издържи като работен кон? Обемисти товари ще съсипят салона най малкото. А и тия 400кг. на задната ос?
    Хюндай Теракан ще ти вози 400кг без проблем, и 2.5куб.м горе-долу ги доближава със свалени седалки... има и 6+1 като опция... може да се вземе и оказион на 2-3 години с малко км на лизинг от вносителя...

    "Западните" СУВ с такива размери са много далеч от тая цена... те са от 40-50 хиляди ЕВРО /говориме за оказион/...
    Патрол дълга база евентуално може да свърши работа...

    и "резервният" вариант е пикап, ако 6+1 е изискване заради данъчния кредит...

    Фолксваген Мултиван 4х4 е супер - места за пътници, товарен обем и стабилност на пътя... но също ще трябва да е оказион за 50К с ДДС... Надявам се следващият ми 4х4 да е такъв...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      До: Търся съвет за марка и модел 4х4

      Две годишна ТЛК120 отговаря на условията ти. Търси я под 100 000 км. за да има остатъчна гаранция.

      Коментар


      • #18
        До: Търся съвет за марка и модел 4х4

        Мен ако питаш си за пикап - двойна кабина.. Горе ги изброиха. Регистрират се по ддс и т.н...И са нови и са в тия пари и са здрави.

        Да не са представителни незнам, според мен са ок.

        И най-добре иди карай на тест драйв, един пикап, един СУВ и един бус и сам ще разбереш. Разходите са им едни и същи горе долу.

        Коментар


        • #19
          До: Търся съвет за марка и модел 4х4

          Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
          На тях май не им и трябва - нали не са "пътнически автомобили". Ама може и да бъркам...
          Абе като нищо може и да има някой Американски камьон с тройна кабина.

          Коментар


          • #20
            До: Търся съвет за марка и модел 4х4

            Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
            Мен ако питаш си за пикап - двойна кабина.. Горе ги изброиха. Регистрират се по ддс и т.н...И са нови и са в тия пари и са здрави.

            Да не са представителни незнам, според мен са ок.

            И най-добре иди карай на тест драйв, един пикап, един СУВ и един бус и сам ще разбереш. Разходите са им едни и същи горе долу.
            Доколкото разбрах човека ще патува здраво, пикапите са страхотни коли но не са много удобни за пътуване. Ако направи компромис с комфорта може и към пикап да се насочи.

            Коментар


            • #21
              До: Търся съвет за марка и модел 4х4

              За два месеца пообиколих няколко автосалона... Като че най ми лови окото Мерцедес Вито, късата база, пътнически вариант. Обем предостатъчно, с хиляда системи за контрол и безопасност, дето по- добре да не опираш до тях. Не съм особен фен на Мерцедес, но отговаря на повечето критерии. Малко излизам от ценовия праг (в зависимост от допълнителните екстри се доближавам към 70 000), но и това ще се преживее. Притеснява ме , че вариантът 4х4 се предлага само с автоматична скоростна кутия. Такова животно не съм карал. Чувал съм, че имат високи разходи по подръжка, че няма "ряз"... и прочие. Други са ми казвали, че ако се кача на автоматик, никога повече няма да седна на механична. Всъщност тука ми е и основния проблем. Понякога ми се налага за един ден да сменя 2-3 коли. До тук всички са механични. Достатъчно се дразня, че по 2-3 секунди си търся клаксона, фаровете или как да си отворя капачката на резервоара. Та... конкретния въпрос. Толкова ли са различни механиката и автоматика ? Води ли второто до пристрастяване и би ли ми създало проблеми с карането на другите коли. А, разбира се, бих се радвал и на отзиви за този ван или микробус (и аз не го знам кво е) 4х4.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #22
                До: Търся съвет за марка и модел 4х4

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                За два месеца пообиколих няколко автосалона... Като че най ми лови окото Мерцедес Вито, късата база, пътнически вариант. .... Толкова ли са различни механиката и автоматика ? Води ли второто до пристрастяване и би ли ми създало проблеми с карането на другите коли. А, разбира се, бих се радвал и на отзиви за този ван или микробус (и аз не го знам кво е) 4х4.
                Като си се спрял на Вито, защо не погледнеш и VWMULTIVAN 4х4, мисля, че можеш да слезеш доста под ценовия диапазон.
                Range Rover Sport 2.7

                Коментар


                • #23
                  До: Търся съвет за марка и модел 4х4

                  Относно автомат/ръчни спора никога не свършва. Въпрос на усет и разбиране. За градско и дълъг път автомата е по-удобен, но пък и по-скъп за поддръжка. Между другото, ако в САЩ си поръчаш с ръчни скорости, в 99% чакаш 1-3 месеца за "специална доставка"

                  Коментар


                  • #24
                    До: Търся съвет за марка и модел 4х4

                    Повече от 4 години карам автоматици, но ми се налага чат-пат да седна на кола с ръчни скорости. Щом си се научил да караш на ръчни - не се забравя и нямаш неудобство. Ако си се научил на автоматик, сядане на "ръчка" е приключение, но това не е твоя случай.
                    При еднакъв по мощност мотор автоматика е малко по-муден, самата скоростна кутия заради хидротрансформатора води до 10-20% загуба на мощност, но почти всички съвременни автоматици имат lock-up torque convertor, който при достигане на равномерно движение се включва и елиминира загубата на мощност.
                    В градски условия автоматика харчи повече, но при лудницата в София е незаменим - имаш една свободна ръка и един крак, можеш да говориш по телефона, да разгръщаш карта и т.н. На дълъг път ръчната и автоматика се изравняват, даже в зависимост от модела - автоматика може да харчи и по-малко (по-дълги скорости)
                    Обслужването е смяна на масло (на 60-100к км) в зависимост от модела, маслото е скъпо. Автоматиците са доста надеждни, но по-малко сервизи им разбират. Като ще вземаш ново возило ще си имаш гаранция 3-5 години, за старото - ще е котка в чувал.
                    Успех с избора!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Търся съвет за марка и модел 4х4

                      Вчера един приятел си купи VW Caddy. Имало вариант и 4х4. Като купе, интериор и товарно пространство ми хвана окото. Май ще погледна по- сериозно на една от препоръките по- горе и ще разуча модела отблизо.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Търся съвет за марка и модел 4х4

                        Преди месец приключих с избора. Пак заложих на обема и пак не съм с 4х4. Колата е KIA Carnival, 2,9, 185 к.с.... За кола със собствено тегло над 2 тона е пъргава. Возията, сравнена със Сорентото... ми, всъщност, не могат да се сравняват. При раздигани 2 и 3 ред седалки може да побере всичките земни кълбета, поне тези, които ми трябват на мен. Благодаря на всички за съветите. След 1-2 годинки ще съм пак пред избор. Даже последно, в автосалона, като си получавах ключовете позагледах една друга KIA- Мохаве. Малко го докарва на външен вид на ТЛК. Да не повярваш какъв фен ставам на тая марка... Ще му мисля като дойде време за това. Благодаря на всички колеги за съветите. Малко ми е съвестно, че не изпълних нито един от тях, но в никакъв случай не мога да кажа, че са били безполезни.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Търся съвет за марка и модел 4х4

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Относно автомат/ръчни спора никога не свършва. Въпрос на усет и разбиране. За градско и дълъг път автомата е по-удобен, но пък и по-скъп за поддръжка. Между другото, ако в САЩ си поръчаш с ръчни скорости, в 99% чакаш 1-3 месеца за "специална доставка"
                          кое му е по-скъпото на новите автомати - смяна на масло да 150-200 хи км?

                          Коментар


                          • #28
                            До: Търся съвет за марка и модел 4х4

                            Автоматикът предполага около 1/100 по- голям разход на гориво. За поддръжката, не знам. Както и да е, сагата приключи. След година- година и половина, бих се върнал към темата.Надявам се и до тогава да съм член на тоя форум, въпреки че изневерих на идеята 4х4.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Търся съвет за марка и модел 4х4

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Предполага се, че нов е по- добре. Съображенията ми са чисто икономически. Ще отида на лизинг с оскъпяване 2-3000 лв., но няма да вадя парите накуп, а месечните вноски (6-700 лв. след една първоначална вноска от 10-12000) колата ще си ги "заработва". Не смятам да я държа в гаража, този автомобил ще навърта минимум 50 000 км. на година. Втората употреба ме ограничава в ползването на ДДС (трябва да я купя от фирма, а не от физическо лице) и едва ли ще мога да ползувам лизингови условия. За гаранцията на автомобила да не говорим... Все съображения, които биха отегчили повечето хора тук. Съзнавам, че отивам почти сигурно на някой от корейските "гиганти" Санг- Йонг, КИА, Хюндай. С повече късмет, може би 3-4 годишно Ауди или БМВ от фирма и с камара условия през лизингова компания. Скоро четох някъде за някакъв китайски аналог на БМВ Х5, дето с кожените салони и парктрониците се продава нейде по света за 40 000 долара... Преди време направо хлъцнах по характеристиките на едно Субару Трибека, ама е с 20-30 000 над мойта миза (ще го преживея ако си струва). Единствената "джипка", която съм карал до сега и имам съвсем пресни впечатления е КИА Соренто и съм сигурен, че няма да си купя такава. Разчитам на хора като вас да ми кажат колко е голяма разликата между скъпото и евтиното. Наскоро един познат ми каза, че като се качи от неговото волво (110 000 лв.) на Сорентото на сина си (56 000 лв.) почти не вижда разлика. Не искам да еХХ дявола във въздуха, но и не искам да плащам двойно заради емблемата на предния капак и два-три спойлера вповече.
                              Ми тва е...
                              Предварително се извинявам и пиша, че нямам намерение да Ви засегна! Преди време, обаче бяхте написал, че не сте фен на KIA, а сега купихте точно тази марка. Можете ли да кажете нещо повече, какво Ви грабна в нея, или какво промени мнението Ви за KIA-та.
                              Нямам някакво лично отношение към марката, но ме заинтересува какво доведе до тази радикална промяна, както и до отказа от пълноприводен 4х4 и купуването на типичен ван. Само обема на салона и лекотата на трансформация ли надделяха?
                              Пиша всичко това, защото преди година и нещо аз минах по този път, но в обратна посока. Слязох от миниван /Renault Scenic/ и се качих на Jeep Cherokee - Liberty. Аз, обаче търсех именно пълноприводен full-time автомобил, с достатъчно комфорт и динамика да замени минивана и да бъде основен в семейството, както за дълги пътувания, така и за малко по-екстремни преходи извън пътя, в планината, без тежък off road. Поздрави и много безавариини километри!
                              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                              First impression is not always true. Get inspired.
                              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                              Reading is sooo boring, unlike writing!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Търся съвет за марка и модел 4х4

                                Господин Маринов, ще се постарая да Ви отговоря кратичко тук, а ако е необходимо ще Ви запозная с подробностите чрез ЛС.
                                1. Продължавам да смятам, че Сорентото е тромав автомобил, с необичайно (за теглото си) твърда возия.
                                2. На 20- 30 хил. километра нямах кой знае какви други наблюдения, но при по- продължителна експлоатация "лъсват" и други неща, като цена на консумативите, разходи по ремонти (щети), адекватно сервизно обслужване. Ако трябва да съм честен, последното надделя при взимането на решението ми. Не искам да прозвучи като реклама, но хората си вършат работата. Повярвайте ми, имам опит с доста фирмени сервизи.
                                3. Обемът на товарното пространство беше другото, което ме привлече в този автомобил. По този параметър, на нашия пазар мога да го сравня само с Крайслер Вояджер и Санг Йонг Родиус. Тук сравнения няма да правя.
                                Давам си сметка, че сервизното обслужване е съвсем страничен довод. Тук се обсъждат качествата на самите автомобили, а не професионализма на сервизните работници. Когато, обаче, автомобилът, с който се вадиш хляба, седи в сервиз 20 дни за смяна на тампон, две лампи и странично огледало, а накрая ти го дават и с един неработещ фар...? Длъжен бях да се съобразя и с това.
                                4. Направих тест драйв и на Мерцедес Вито, Фолксваген Кади, Додж Джърни. КИА Карнавал ми хареса най- много.
                                5. Продължавам да твърдя, че не бих си купил Соренто. Може би бих отишъл на Honda CR-V. Но това, ако задължително търся 4х4 и не ме вълнува обема.
                                Надявам се, бях изчерпателен. Благодаря за пожеланията. Ще споделям впечатленията си от Карнавала, въпреки че май не му е в тоя форум мястото. Ще ми се да я посуркам някъде на сняг, но на равно. Дано завали.
                                Здраве и весели празници на всички.
                                П.П. Гореизложените мнения и мотиви са лично мои и не ангажирам никого с тях !!
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X