Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

    Някой има ли опит с чиповането. Чудно ми е какви са предимствата и недостатъците и има ли някаква осезаема разлика след процедурата 30% увеличение на мощноста не е зле ми се струва.
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

  • #2
    До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

    Даа има разлика,поне при състезателните автомобили се чувства и все пак зависи ,кои щего прави и монтира.
    Поне тия които познавам с чипове са доволни.
    И ако решиш даси слагаш чип-тунинг, запазиси твоя че стават грешки.
    Успех в замисъла.
    boko
    Jeeep---KIA
    https://www.facebook.com/autoboko/

    Коментар


    • #3
      До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

      Един познат си сложи на Пунто 1.9 Jtd (105кс) и сега направо е стрела....на 3-та като му набиеш газта до край понякога се усеща как съединителя не издържа и буксува....свали му разхода с 0.3-0.5л....На джипката също смятам, че няма да е зле, но трябва да знеаш, че ще започне да пуши доста черно отзад....не съм специалист по чиповете, но още от едно време знам, че чиповете намалят живота на двигателя....


      Успех.

      Коментар


      • #4
        До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

        Първоначално публикуван от otv Преглед на мнение
        ...но още от едно време знам, че чиповете намалят живота на двигателя....
        Успех.
        А добавените нютонметри и на диференциала който иначе си е проблемен при повечето фронтери.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

          Засега май се отказах, че и нови гуми трябва да купувам и разходите ще станат прекалено големи. По нататък живот и здраве може да я заменя за нещо по-добро (ако има кинти естествено).
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

          Коментар


          • #6
            До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

            Първоначално публикуван от matematic Преглед на мнение
            Някой има ли опит с чиповането. Чудно ми е какви са предимствата и недостатъците и има ли някаква осезаема разлика след процедурата 30% увеличение на мощноста не е зле ми се струва.
            Днес извършихме въпросната манипулация на новата ми Фронтера Дълга база Y22DTH...Пича ми предложи 2 варианта - на 140 и 150 коня, аз избрах по слабичкия по ред причини, но първите впечатления са по нисък разход и по голяма еластичност, чак почнах да се заяждам докато патувах...
            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

            Коментар


            • #7
              До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

              Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
              Днес извършихме въпросната манипулация на новата ми Фронтера Дълга база Y22DTH...Пича ми предложи 2 варианта - на 140 и 150 коня, аз избрах по слабичкия по ред причини, но първите впечатления са по нисък разход и по голяма еластичност, чак почнах да се заяждам докато патувах...
              Дай в цифри,какво ти струва новата придобивка?Благодаря предварително!

              Коментар


              • #8
                До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

                Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                Дай в цифри,какво ти струва новата придобивка?Благодаря предварително!
                400 лъвчета...мога да ти дам телефона на момчето, голям пич е и е много точен...
                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                Коментар


                • #9
                  До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

                  А само промяна в компютъра ли прави или и нов чип се слага. 400 лв. е много добра цена. В сервиза на Опел ми искат 800 лв.
                  Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

                  Коментар


                  • #10
                    До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

                    По-интересното в случая е не колко струва а какво променя за тази цена. Да се види кривата на въртящия момент след смяната. Колко коня при кои обороти колко нютонметръра добавя и т.н... иначе един ЕПРОМ за 400 лв. мога и аз да ви монтирам.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

                      Първоначално публикуван от matematic Преглед на мнение
                      А само промяна в компютъра ли прави или и нов чип се слага. 400 лв. е много добра цена. В сервиза на Опел ми искат 800 лв.
                      ОБД програмиране...
                      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                      Коментар


                      • #12
                        До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

                        И аз съм с чип тунинг,джипата е супер така!!! Иначе не съм я карал на динотест ама не ми и трябва ,усеща си се разликата.Аз също имам човек който го прави.Цената е малко по-ниска.Относно параметрите- би трябвало да са тук...
                        http://www.digitaltuning.bg/products.php
                        Колегата правилно е избрал "по-лекия" вариант т.е.по-малката мощност.При напълно отпушена давала грешки на компа.
                        Между другото със сервизен софтуер на Опел мойе да се качат 5к.с и да стане 120К.С и това го изпробвах преди да я чипна.2.2DTI

                        Коментар


                        • #13
                          До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

                          Първоначално публикуван от bps Преглед на мнение
                          Аз също имам човек който го прави.Цената е малко по-ниска.Относно параметрите- би трябвало да са тук...
                          http://www.digitaltuning.bg/products.php
                          де да знам нещо цената в този пост доста се различава от 400лв....

                          Коментар


                          • #14
                            До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

                            Първоначално публикуван от stam Преглед на мнение
                            де да знам нещо цената в този пост доста се различава от 400лв....
                            И аз мислех да ходя при тия пичове...но намерих верния човек, който го направи за тези парички, а ефекта определено е доста добър - 40 кила нафта = 540км смесено каране без ръчки, а и дългата база вече се набира доста по добре!Ако имааш интерес пиши едно лично да ти дам номера на момчето и да ти обясня каде да го търсиш!
                            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                            Коментар


                            • #15
                              До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

                              Я кажете, къде го правят? Става въпрос за Террано 2 2.7TDI. Подлежи на OBD флашване.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X