Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединител на самоделна машина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със съединител на самоделна машина

    Нуждая се от съвет.

    Имам една машина (сонда) http://ivo.front.ru/sonda/lvo137.jpg

    Когато съм я смятал съм объркал нютон метри и килограмометри и резултатът е - буксува съединителя.
    Слагам нов от Нива и хубав феродов от 1600 но на моменти пак има проблем.
    Та питам как да подсиля съединителя.
    Между другото отнех 1.5 мм от маховика .

    Моля за ценово ефективни решения ако ги има по Нивите и по принцип.
    Последно редактирано от Goblin; 08-09-08, 16:51.

  • #2
    До: Проблем със съединител на самоделна машина

    При такава грешка в изчисленията (10 пъти!) само с подсилване няма да мине. Трябва да смениш съединителя с много по-голям.
    Другата идея е да сложиш съединителя преди редуктора (между него и ел. двигателя). Така ще предава много по-малък въртящ момент.
    На първо четене това се сещам

    Коментар


    • #3
      До: Проблем със съединител на самоделна машина

      Машинката си таботи само при лепкава глина буксува съединиъеля.
      Отначало бе с ВАЗ 2101 после сложих от 1600 феродов той е по широк сега съм с притискателен от нива той е с по твърди прожини.
      Сега на каде ? как мога до блокирвам от време на време съединителя . Как се слагаха 2 диафрагмени пружини (това само съм го чувал )
      Доста почетох и съвсем се обърках

      Коментар


      • #4
        До: Проблем със съединител на самоделна машина

        Изпилват се нитовете,които държат диафрагмата.Правят се нови,които да могат да захванат две диафрагми.На Ладите втората я режехме до половината от диаметъра,защото иначе съединителя нямаше натискане.При теб не знам как ще се получи,но мисля,че ще стане и с две цели пружини,защото можеш да направиш лоста колкото си искаш.
        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
        -----------------------------------------------
        Питието определя съзнанието....
        -----------------------------------------------
        0887770735

        Коментар


        • #5
          До: Проблем със съединител на самоделна машина

          Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
          Изпилват се нитовете,които държат диафрагмата.Правят се нови,които да могат да захванат две диафрагми.На Ладите втората я режехме до половината от диаметъра,защото иначе съединителя нямаше натискане.При теб не знам как ще се получи,но мисля,че ще стане и с две цели пружини,защото можеш да направиш лоста колкото си искаш.
          Много добра схема колега, все още има хора които пазят древните познания.
          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем със съединител на самоделна машина

            Понеже все още е сезон ,имам да правя 1-2 сондажа и не ми се разбутва машината . Но идеята с двете диафрагми ще я пробвам и в нея ми е надеждата .Межу другото тази вид сондиране са го измислили китайците преди 4000г а втората светона война хората на Ромел са сваляли 1 колело от джипа ,свивали волана до край и слагали гола джанта за макара .Американците видели от тях и 1945г всетовния рекорд по сондиране е с тази технология .

            Мерси за отговора

            Коментар


            • #7
              До: Проблем със съединител на самоделна машина

              Не разбрах. Може ли да покажеш картинка? Че сега па ше ме изяде любопитството.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем със съединител на самоделна машина

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Не разбрах. Може ли да покажеш картинка? Че сега па ше ме изяде любопитството.
                И мен ме яде.
                Дано не се сърди колегата, но ето едно видео какво е направил, което намерих... из нета Ако иска да сподели малко опит, защото и аз имам интерес към любителско сондиране?

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем със съединител на самоделна машина

                  Какво любителско сондиране?Х.....йова ета бляд.За сондиране и най любителското е нужно щанги оборудване участвах в един такъв сондаж Не питай каква е хамалогиятаА не съм от най лабавите
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем със съединител на самоделна машина

                    Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                    Какво любителско сондиране?
                    Ами при бедствено положение с водата, каквото беше обявено при нас трябва да се търсят варианти. Да чакаш решение от алчни и ненаяли се кметове се видя, че няма смисъл... При положение, че имаме полуготов язовир от години и че ходим върху гореща минерална вода.
                    Та колегата enter хубаво започна да показва малка система, но нещо изчезна...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем със съединител на самоделна машина

                      Объркал съм се колега аз си мислех че се върти наръка участвах в едно такова начинание направо египетски трудАко върти машина се ядва .Тези с сондите на камион взимат на метър бая пари.Тука в София въртят всякакви даже видях преправена косачка Мургаш от нея хидравличния натиск а въртенето с електромотори трифазни.И .щангите им малки на по метър.Едни други гледах с едно чудо малко и на вериги като булгарче.
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем със съединител на самоделна машина

                        А това усилие от хидравличната лебедка как се предава към щангите?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем със съединител на самоделна машина

                          Щангите ги въртяха с електромотор поне имаше много кабели.А хидравликата натискаше надолу.Два три дена ги гледах как работят.Правеха дупки през метър и вътре желязо и бетон да укрепват една сграда.Гледах толко време и не обърнах внимание на принципа на работа10 години се въртя около сондьори ама ако ме питаш как натиска лоста надолуедно железо некакси
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем със съединител на самоделна машина

                            Въртенето и натискането е ясно Обаче от видеото по-горе се вижда, че колегата използва друг начин - с повдигане и спускане на главата в сондажа. Тук няма въртене, а пробиване с удари... май?!?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем със съединител на самоделна машина

                              Малко инфо http://ivo.front.ru/sonda/PIC_0406.JPG навремето имах машина която работи така. Инструкция как се сондира с тази тип машини и как се доизграждат сондажи http://ivo.front.ru/sonda/Lifewater_Drilling_Manual_2004.pdf Главата за сондиране изглежда така http://www.lonestarbit.com/energy/index.html моята бе направена от запчатки на диференциал от жугули и камаз .Световни аналози са LS100 и http://www.portadrillmini.com/ Начините на любителско сондиране са http://store1.data.bg/ivos/sonda/43-simple-drilling-methods.pdf . Има и таблица с възможностите на всеки метод .
                              От няколко години не използвам този метод сега ползвам аналог на тази http://www.consallen.com/forager/cable-tool/ с няколко мой подобрения .Инструментите са от вида на тези http://store1.data.bg/ivos/sonda/dandoshellauger.pdf
                              Тук има малко снимки http://ivo.front.ru/sonda/ на моята машина. Състои се от 8 части може да се носи от 2 човека на 20-30метра разглобена . сглобява се за 10 минути от 1 човек . Пренася се с ремарке за лека кола . Може да копае колкото е дълго въжето а макарата е предвидена за 110 метра .Аз лично съм копал до 35.6 м . Не можах да намеря снимката с двамата ушмулени германци с един джип а също и китайската миниатура явно не са ми представлявали интерес и съм ги затрил. Изобщо машинката ми е без аналог в света тежи 250кг пълен комплект. И разглобена минава през врата 0.6 метра .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X