Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединител на самоделна машина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем със съединител на самоделна машина

    Благодаря за линковете! Усетих аз, че има нещо интересно...

    Коментар


    • #17
      До: Проблем със съединител на самоделна машина

      За вас най подходящ е следния метод вземате една тръба Ф135мм дълга 2-3метра на долния край и направяте прорези да може да се чисти (20 мин с голям ъглощлаиф) на долната част я наварявате с твърд електрод около 1 на 1 см да стане малко като конус и да не заклинва и я заточвате с ъглошлаиф . От 3 тръби си направете тринога с макара и слагате въжето от лебедката на джипа ( за 1ден и сте готови) . Метода е следния. Колата на равно място !!!
      Изкопава се с ръчен бур или с люзгяр 0.5-1м за започване поставя се трабата и заклаштате 5-10 пъти джипа все едно че буксувате(напред назад ) после се изтегля тръбата и се почиства . Може и без джип с 5-6 приятели http://www.front.ru/download.php/?file=:leodrill.gif&host=ivo.front.ru/flashcard&user=ivo&lng=ru на ден се копаят 8-10 метра китайците са стигали до 1000

      Коментар


      • #18
        До: Проблем със съединител на самоделна машина

        А ако тръбата не може да е 2-3 метра, може ли да е 1.5 и да се удължи с плътно желязо за тегло? Изобщо, колко е оптималното тегло? А какво става като срещне скала?

        Никакви такива китайски методи с хора и джипове! Механизъм за повдигане и спускане на самоход няма да е проблем.

        А пробвал ли си вместо да наваряваш режещия ръб да завариш външния пръстен на лагер и да го заточиш? Мисля, че ще е по-твърд?
        Много взех да питам...

        Коментар


        • #19
          До: Проблем със съединител на самоделна машина

          на тази руска http://store1.data.bg/ivos/sonda/lbu50.jpg сонда е 350-500кг в зависимост от инструмента .Защо трябва да пробвам глупости като знам че няма да стане ако искаш да ти дам формулите и да си смяташ .Само 2 стомани могат да издържат да са жилави и достатъчно твърди (две противоречиви условия)затова казвам да се навари а не да се завари (при наваряване става композитен материал жилава сърцевина и твърда наварка) никакви заварки не издържат. При удар силата достига до….. абе не ми се рови сега има една дисертация на тази тема от един холандец.Търси я из нета .

          Коментар


          • #20
            До: Проблем със съединител на самоделна машина

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            И мен ме яде.
            Дано не се сърди колегата, но ето едно видео какво е направил, което намерих... из нета Ако иска да сподели малко опит, защото и аз имам интерес към любителско сондиране?

            http://www.bur.su/

            Ами аз съм бивш сондьор, до няколко месеца почвам да правя малка машина за сондиране,но не на ударният принцип.

            Коментар


            • #21
              До: Проблем със съединител на самоделна машина

              Първоначално публикуван от enter Преглед на мнение
              Нуждая се от съвет.

              Имам една машина (сонда) http://ivo.front.ru/sonda/lvo137.jpg

              Когато съм я смятал съм объркал нютон метри и килограмометри и резултатът е - буксува съединителя.
              Слагам нов от Нива и хубав феродов от 1600 но на моменти пак има проблем.
              Та питам как да подсиля съединителя.
              Между другото отнех 1.5 мм от маховика .

              Моля за ценово ефективни решения ако ги има по Нивите и по принцип.
              Защо точно фрикционен съединител ?
              Ако се налага фрикционен бягай от диафрагмените.Търси палцов.Диафрагмата има лимитирана сила,най голяма когато е близо до зоната на обръщане.Палцовият можеш да му увеличиш натяга снемайки периферията на маховикът където ляга кожухът,а след това да регулираш палците,можеш и с по яки пружини да смениш пружините му.Ще иска обаче по голяма сила към натискащият лагер.

              Коментар


              • #22
                До: Проблем със съединител на самоделна машина

                и на Вазовски маховик какъв палцов ще се приспособи най лесно ? ясно ми е че без пробиване на фреза няма да мине а и искам да запазя феродовия . Да не сменям опашката .

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем със съединител на самоделна машина

                  Първоначално публикуван от enter Преглед на мнение
                  и на Вазовски маховик какъв палцов ще се приспособи най лесно ? ясно ми е че без пробиване на фреза няма да мине а и искам да запазя феродовия . Да не сменям опашката .

                  Тия шлици от Лада вървят и на Фиат, с диаметър до 228 на феродовият диск.Също така Мицубиши,но по рядко и с диаметър до 215мм. Диаметърът е важен,колкото по голям - по голямо е рамото.
                  Мислиш ли че пружините в диска са ти нужни ?
                  И пак да се върнем на въпроса защо точно фрикционен съединител,не може ли муфа с вътрешни шлици се плъзга и зацепва двата вала ?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем със съединител на самоделна машина

                    To6o нещо такова ли ще правиш http://www.hydra-jett.com/index.html
                    Тук има учебник как се работи http://ivo.front.ru/sonda/Lifewater_Drilling_Manual_2004.pdf

                    Успех !!!!!!!!!!!

                    Ако имаш някаква друга идея за съеденителя кажи.Аз доколкото помня с палцов са стари модели шкода москвич и волга

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем със съединител на самоделна машина

                      Първоначално публикуван от enter Преглед на мнение
                      To6o нещо такова ли ще правиш http://www.hydra-jett.com/index.html
                      Тук има учебник как се работи http://ivo.front.ru/sonda/Lifewater_Drilling_Manual_2004.pdf

                      Успех !!!!!!!!!!!

                      Ако имаш някаква друга идея за съеденителя кажи.Аз доколкото помня с палцов са стари модели шкода москвич и волга
                      Нещо по добро от http://www.nortexltd.com/nt20.htm това.
                      Работил съм сондьор в Редки метали и всеки ден бурехме по един сондаж 260 метра.Машината ще е модул,с автомобилен двигател и съпътстващ винтов компресор за вадене на пясъка.Това е най добре когато се гони водата,защото я виждаш,с бентонитна промивка е друга песен. Пак не отговаряш на въпроса защо точно фрикционен съединител ?

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблем със съединител на самоделна машина

                        Не ми е много ясно как да стане това зацепване с муфа.
                        Аз си го предсавям като една муфа от двете страни с шлици и как да стане това плъзване като мотора или изходния вал ще се движат не е сигурно дали шлиците ще влязат и зацепят.поне така си го представям може и по друг начин да става работата.
                        успех!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проблем със съединител на самоделна машина

                          Колеги няколко въпроса от един лаик по темата.
                          1. Кави тръби се ползват за сондажни тръби?
                          2. Как става снаждането на тръбите една за друга?

                          Ако сметнете че въпросите ми са спам не ми отговаряйте и модераторите да ми изтрият поста.
                          Благодаря предварително.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проблем със съединител на самоделна машина

                            Тръбите май са специални от здрава,усукоустойчива стомана/неръждавейка/ кухи са от вътре,че да може да се налива кал от бентонит ,че да продухва сондажа.
                            Снадката е резбова.обаче това съм го гледал по дискавъри дето търсят нефт в едно предаване.
                            За вода не знам дали е точно такава работата.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проблем със съединител на самоделна машина

                              Тръбите за безшевни дебелостени. Разбатата е трапецовидна конусна.
                              Ако някой го интересува мога да потърся стандартите.
                              Фрикционен съединител се използва когато се изисква плавно зацепване.

                              Питане ...може ли да се сложи притискателен диск от полски фият на ладов маховик?

                              Виждал съм как работи такава сонда на камъка е змей .
                              За компресора ще трябват поне 30-50KW

                              А аз работя с 375W

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проблем със съединител на самоделна машина

                                Първоначално публикуван от enter Преглед на мнение
                                Тръбите за безшевни дебелостени. Разбатата е трапецовидна конусна.
                                Ако някой го интересува мога да потърся стандартите.
                                Фрикционен съединител се използва когато се изисква плавно зацепване.

                                Питане ...може ли да се сложи притискателен диск от полски фият на ладов маховик?

                                Виждал съм как работи такава сонда на камъка е змей .
                                За компресора ще трябват поне 30-50KW

                                А аз работя с 375W
                                Да но ти е необходим ток.От полски фиат стават отворите на Лада,както и някои модели Фиат,Рено,Пежо и прочие Имам няколко тона притискатели/а за да добиеш представа колко е тон и половина "феродо" поствам една от пратките долу,и то най качественото,Райбестос/смятай че съм ти обещал един притискател,но трябва да ми се обадиш кога дупчиш,че и аз съм любопитен.Има специфики във нивата на маховиците,така че силата може да си е в него,но да не е предизвикана.Пробиването на нови отвори в маховика е фасулска работа особено ако не работи при високи обороти,просто го центроваш що годе мерейки,и дупчиш през кажуха,но да повторя както е при теб,гледам редуктор емаш,тоест оборотите са малки. Притискателите отделящи на теглене са по якички,и вероятно имат и друг плюс който аз не знам.


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X