Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединител на самоделна машина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Проблем със съединител на самоделна машина

    колега,май искаш нещо невъзможно,освен дойц немците друг двигател с въздушно май не правят ,е има и едни нови боксер на VW ама $.
    кажи поне някакви характеристики ,колко к.с ,обем и т.н,ама като се има предвид,че сондата с оборудването ще тежи към 1.5тона,ти трябва не много обемен двигател,защото тоя нисан не може да вози много а и предполагам ще правиш сондажи не на асфалта ми извън пътя и ти трябва малко запас и клиренс,ако му сложиш 2тона той горкия ще клекне и ще каже ,че не иска да върви.
    ще споделиш ли от какво ще ползваш хидромотор и редуктор,кулата ти колко ще е висока,каква помпа/хидравлична/ ще ползваш,?
    ако ще слагаш само хидравлична помпа,може да изведеш привод от скоростите,тези нисани май имаха капачка отгоре като на зила,защото има възможност за лебедка/механична/,.

    Коментар


    • #62
      До: Проблем със съединител на самоделна машина

      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
      колега,май искаш нещо невъзможно,освен дойц немците друг двигател с въздушно май не правят ,е има и едни нови боксер на VW ама $.
      кажи поне някакви характеристики ,колко к.с ,обем и т.н,ама като се има предвид,че сондата с оборудването ще тежи към 1.5тона,ти трябва не много обемен двигател,защото тоя нисан не може да вози много а и предполагам ще правиш сондажи не на асфалта ми извън пътя и ти трябва малко запас и клиренс,ако му сложиш 2тона той горкия ще клекне и ще каже ,че не иска да върви.
      ще споделиш ли от какво ще ползваш хидромотор и редуктор,кулата ти колко ще е висока,каква помпа/хидравлична/ ще ползваш,?
      ако ще слагаш само хидравлична помпа,може да изведеш привод от скоростите,тези нисани май имаха капачка отгоре като на зила,защото има възможност за лебедка/механична/,.
      Ифа също има троика въздухар. виждал съм го на компресор.
      Нисана има максимално натоварване:
      -преден мост 1400кг.
      -заден мост 1600кг.
      Нисана съм го тествал по пресечена местност с 1200кг. (сонда /таг указател )
      Машинката ще е 100% хидравлична.
      Последно редактирано от NIKT DRILLING; 03-05-09, 21:25.
      878161634

      Коментар


      • #63
        До: Проблем със съединител на самоделна машина

        е верно бе имаше едни 2-3цилиндрови ифи,един познат май имаше такъв с въздушно или водно утре ще го вида и ще се разбере какъв е.
        ако не ти трябва много мощен мотор може да сложиш от варбург или лада /ладовия е с водно/ верно ,че е руско,верно че се троши ,ама на дядката жигулата изкара много преди да се сдуха мотора някъде към 80хил. км. единствения плюс е ,че частите са евтини,двигателя е прост и сравнително надежден ако се грижиш за него ,и е лек и сравнително мощен 70к.с.
        другия ти вариант е за перкинз,който отговаря на ладовия,но просто с тези изисквания трудно май ще намериш двигател,който да е надежден,лек и въздушен,или са нови=много скъпи,скъпи ремонти,сложни,или стари=няма части,трябва да стои дълго разпарчетосан докато намериш части,а при твоята работа нее добре.

        Коментар


        • #64
          До: Проблем със съединител на самоделна машина

          Не го възприемайте за спам.

          Но КМЦ - то служи като "стабилизатор" на бентонитовия разтвор.

          Подобрява възможността на разтвора / промивната течност/ да изнася шлам.

          Стабилизира структурата на глинестия разтвор /Бентонитов /.

          Увеличава алфата на промивната течност.

          Предозирането има обратен ефект.

          Колегата по горе е дал много добро отношение взето от практиката.

          Но трябва да се има в предвид,че ако сондираш в глинести породи, можеш да започнеш със самообразуващ глинест разтвор и в последствие да добавяш КМЦ.

          Трябва да се внимава при сондиране в карстови райони да не започнат съседните села да пият от чешмите си бентонитов разтвор.

          И това го има в практиката.

          Успех на всички в сондирането. От 15 години не се занимавам.

          Но ми е кеф,че се повдигат в форума тези теми.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #65
            До: Проблем със съединител на самоделна машина

            Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
            Не го възприемайте за спам.

            Но КМЦ - то служи като "стабилизатор" на бентонитовия разтвор.

            Подобрява възможността на разтвора / промивната течност/ да изнася шлам.

            Стабилизира структурата на глинестия разтвор /Бентонитов /.

            Увеличава алфата на промивната течност.

            Предозирането има обратен ефект.

            Колегата по горе е дал много добро отношение взето от практиката.

            Но трябва да се има в предвид,че ако сондираш в глинести породи, можеш да започнеш със самообразуващ глинест разтвор и в последствие да добавяш КМЦ.

            Трябва да се внимава при сондиране в карстови райони да не започнат съседните села да пият от чешмите си бентонитов разтвор.

            И това го има в практиката.

            Успех на всички в сондирането. От 15 години не се занимавам.

            Но ми е кеф,че се повдигат в форума тези теми.
            Хубаво е че се намира още някой да помни рецптите на сондирането.
            878161634

            Коментар


            • #66
              До: Проблем със съединител на самоделна машина

              колега,днес ходих да го вида оня ама е продал двигателя и има един в момента ама му е на земеделската машина и няма как да го продаде ,защото си работи с нея,защо не си намериш едно двигателче от сузуки самурай,тежи колкото ладовия,ама е японски,ремонтите са евтини както и двигателя ~300-400лв. с водно е,което не виждам какво ще ти пречи ,двигателчето е малко и не заеме много място.
              вариант е да сложиш 4тактов моторски мотор,ама цените за читав са височки,ако става въпрос за средно нов,иначе има разни боклуци евтини.

              Коментар


              • #67
                До: Проблем със съединител на самоделна машина

                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                колега,днес ходих да го вида оня ама е продал двигателя и има един в момента ама му е на земеделската машина и няма как да го продаде ,защото си работи с нея,защо не си намериш едно двигателче от сузуки самурай,тежи колкото ладовия,ама е японски,ремонтите са евтини както и двигателя ~300-400лв. с водно е,което не виждам какво ще ти пречи ,двигателчето е малко и не заеме много място.
                вариант е да сложиш 4тактов моторски мотор,ама цените за читав са височки,ако става въпрос за средно нов,иначе има разни боклуци евтини.
                Спирам се на въздухар защтото 70% от машините с които съм работил без проблем са със въздушно охлаждане.
                За бензинов да не става въпрос!
                Ако е с водно да е Deutz
                Прикачени файлове
                878161634

                Коментар


                • #68
                  До: Проблем със съединител на самоделна машина

                  еми колега съветвам те да търсиш тогава VM,дизели са ,въздушно охлаждане/някои/слагат ги масово на сондите Астра и други машини,ама незнам дали има малки 3-4цилиндрови,виждал съм 6цилиндров на такава сонда,
                  един познат има автосонда ,правена ,отдолу е виетнамка,само е добавил сондиращото устройство и е махнал кабината,утре може да ходя към плевен и да го видя ,по спомен двигателя му беше с въздушно охлаждане ама не газков.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Проблем със съединител на самоделна машина

                    На старите татри бетоновози съм виждал малък четирицилиндров въздухар който е спомагателен двигател ( върти бурето) . Чехите също правят много корави въздухари.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #70
                      До: Проблем със съединител на самоделна машина

                      виж на какво попаднах,докато се рових,мисля,че пасва на изискванията.
                      http://a491951.obiavi.portal.bg/Prod...elia_Hatz.html

                      Коментар


                      • #71
                        До: Проблем със съединител на самоделна машина

                        Не върши работа.
                        Намерих тройка Deutz но без една глава.(ххх.лв)
                        878161634

                        Коментар


                        • #72
                          До: Проблем със съединител на самоделна машина

                          Първоначално публикуван от NIKT DRILLING Преглед на мнение
                          Ифа също има троика въздухар. виждал съм го на компресор.
                          Нисана има максимално натоварване:
                          -преден мост 1400кг.
                          -заден мост 1600кг.
                          Нисана съм го тествал по пресечена местност с 1200кг. (сонда /таг указател )
                          Машинката ще е 100% хидравлична.
                          Допуснал съм малка грешка.
                          Прикачени файлове
                          878161634

                          Коментар


                          • #73
                            До: Проблем със съединител на самоделна машина

                            NIKT, ти си луд по интересен начин!!!
                            Така няма ли да ти е по-интересно?
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #74
                              До: Проблем със съединител на самоделна машина

                              Бих препоръчал руски Д-144(39КВт), слагат ги на памукокомбайните. Много корав и носи мърда. Има достатъчно тяга за проучвателно сондиране до 60 - 80 м.
                              NIKT, верно ли правиш пресиометрия, СПТ, геофизика, ако да - по кои стандарти, с каквао оборудване, дай телефон...

                              Коментар


                              • #75
                                До: Проблем със съединител на самоделна машина

                                0878 16 16 34
                                878161634

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X