Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединител на самоделна машина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проблем със съединител на самоделна машина

    Тук може да има нещо интересно за вас http://www.forumhouse.ru/forum20/thread14140.html

    Аз май сезона го приключих да де така смятах и преди седмица но събота ме натиснаха приятели та смятам за последно дупнах в Разград ... поне не въля дъжд .

    По миналата седмица купих един притискател от едно магазинче (бивша барака за весници) в Кържалии уж за Нива голям боклук излезе дъртия от жугули взет преди 2 години от отпадаци по добре работи . Утре ако не ме домързи ще мина през гаража да взема 2 притискателя и да ги дам на един стругар да ми направи нитовите и да занити 2 дияфрагми .

    Коментар


    • #32
      До: Проблем със съединител на самоделна машина

      Колега enter, първо се извинявам че ти спамя темата ама не можеш още да получаваш лияни съобщения. Имам няколко въпроса относно сондите а виждам че ти си в час би ли дал някъкъв скайп ако може. Благодаря ти предварително.

      Коментар


      • #33
        До: Проблем със съединител на самоделна машина

        Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
        Колега enter, първо се извинявам че ти спамя темата ама не можеш още да получаваш лияни съобщения. Имам няколко въпроса относно сондите а виждам че ти си в час би ли дал някъкъв скайп ако може. Благодаря ти предварително.
        Питай и тук,аз също мога да ти бъда полезен.Разбери че различните породи изискват различни режими на бурене и различни инструменти.

        Коментар


        • #34
          До: Проблем със съединител на самоделна машина

          Скаип не ползвам имам ICQ 169553070 Питай стига да съм полезен

          Коментар


          • #35
            До: Проблем със съединител на самоделна машина

            Благодаря ви колеги. Толкова много работи искам да попитам, че чак не знам от къде да почна.
            1. Какво използвате за борна (при ротационния метод)
            2. От какво сте ползвали редуктор
            3. Как е по добре да се сондира (за вода) на сухо или с глинен раствор
            4. С какво налягане трябва да е разтвора подаван към сондажа

            абе в общи линии ако може да ми дадете някакви основни. насоки за направа на сонда.

            ПП. Колега enter беше споменал за някакви таблици и формули за смятане. Би ли ги качил ако е възможно.

            Благодаря ви предварително.

            Коментар


            • #36
              До: Проблем със съединител на самоделна машина

              За редуктора мога само да ти помогна ,но не съм сигурен дали е точно такъв.
              Доколкото виждам на колегата ЕНТЕР редуктора ми прилича много на такъв от едни стари машини за формоване на хляб произвеждаха се в Хасково.
              Имам същия редуктор от такава машина и много ми прилича на неговия.Може да са с различни предавателни отношения.

              Коментар


              • #37
                До: Проблем със съединител на самоделна машина

                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                За редуктора мога само да ти помогна ,но не съм сигурен дали е точно такъв.
                Доколкото виждам на колегата ЕНТЕР редуктора ми прилича много на такъв от едни стари машини за формоване на хляб произвеждаха се в Хасково.
                Имам същия редуктор от такава машина и много ми прилича на неговия.Може да са с различни предавателни отношения.
                Това са планетарни редуктори. Произвеждат се в "Рудиком" Асеновград,и "Модул" град Бяла и не само там естествено.Имам такъв от една хидропробивна глава /за метал/ и една миална машина /там върти кошница/

                Коментар


                • #38
                  До: Проблем със съединител на самоделна машина

                  Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
                  Благодаря ви колеги. Толкова много работи искам да попитам, че чак не знам от къде да почна.
                  1. Какво използвате за борна (при ротационния метод)
                  2. От какво сте ползвали редуктор
                  3. Как е по добре да се сондира (за вода) на сухо или с глинен раствор
                  4. С какво налягане трябва да е разтвора подаван към сондажа

                  абе в общи линии ако може да ми дадете някакви основни. насоки за направа на сонда.

                  ПП. Колега enter беше споменал за някакви таблици и формули за смятане. Би ли ги качил ако е възможно.

                  Благодаря ви предварително.
                  Борна корона.Зависи от породата.В редки метали дупчехме всеки ден 260 метра в Тракийската низина, като само накрая се налагаше да слагаме корона,а иначе в мекото - пикобур.Тоест различна продуктивност на процеса в меките породи,и твърдите.Твърдите се пробиват челно,докато меките процесът прилича на едно просто разрохкване,и промивката изважда частиците.
                  За вода пробивай на сухо,за да забележиш водата,ако местноста има "водна история" тоест комшиите ти вадят вода от 15 метра примерно,можеш да приемеш за база тази информация и да ползваш бентонитен разтвор, но ако за широка местност това е първи сондаж,няма как да "видиш" водоносният хоризонт ако си с промивка,трябва на сухо.
                  По разпространени са системи с горно задвижване,така наречените топдрайф ,обикновенно ползват хидромотор.Имам още някои неща да отхвърля и почваме да правим сондажна машина компактен тип.Топдрайв но със водещ вал,механиката по ми е на сърце.
                  Всеобща е заблудата че за сондирането е необходима здрава енергия.Говорим за до 40 метра.Единствено за въздушното се изисква як дебит,което вече е енергия.Обикновенно винтови мобилни компресори с ДВГ.
                  Методът на колегата,ударният за мен обаче е непознат,аз предпочитам роторният принцип.Иначе за промивката ти е достатъчна центробежна помпа да кажем като тези които продават мобилни с ДВГ .Обаче абразивното действие на промивката е ужасно,и не знам колко често ще трябва да сменяш турбина и кожух.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Проблем със съединител на самоделна машина

                    Има огромна разлика от професионално и любителско сондиране .
                    Ако една кака си е насяла китки и вратата на двора е 70см а оградата …. Как ще влезе машина .С този проблем съм се сблъсквал многократно .Всички професионални инструменти изискват натиск 3-15 тона за да работят ти как ще го реализираш ?
                    Ха сега си пристави 30 метра тръби вертикално и отгоре натиск 3-15тона каква ли ще е тръбата.

                    За по голям диаметър по голям натиск ,под голям сондьорите разбират 135- 220мм а селянина (пардон гражданина ,метър два)

                    КОРОНА професионална
                    http://bse.sci-lib.com/article031420.html
                    Длета професионални
                    http://bse.sci-lib.com/article064876.html
                    http://bse.sci-lib.com/a_pictures/18/10/256874645.jpg


                    ето за любителско сондиране http://www.hydra-jett.com/1157510.html (най долу)
                    ако се вгледаш ще видиш , че това са 4 „палци „от комбайн заварени 2 по 2
                    Погледни диаметъра на тръбата 1” ха сега си пристави 30метра тръби вертикално и отгоре им натиск поне 3 тона какво ли ще стане като се завъртят с 50-90 оборота в минута . Така че нещата не са толкова елементарни .Горното съм го правил но с 4 перки от лист от ресор работи в глина и пясък и мек камък .За твърди породи съм ползвал
                    Нещо такова http://bse.sci-lib.com/a_pictures/18/10/212289089.jpg но с 4 а не с 3 .Професионалните струват например за 5” сондаж между 350 и 1800 долара . Какво ли става при една авария . Затова ползвах самоделно направено от запчатки от диференциал 4 от Камаз 4 големи и 4 малки от Жигули . Струваха ми от вторични 5-10 лева . И имам 1 майстор стругар 1 път му показах и поле ми ги правеше за по 40 лева та общо 50 лева 2-3 пъти съм късал тръби и не съм могъл да ги извадя . Но едно е да заровиш 50 лева друго 500 долара. С една глава съм изкарвал 10-15 сондажа по 10-15 метра . Последната ми стоеше в гаража преди да го разбият циганите и сега е някъде по вторични от 38 метра тръби са забравили да вземат само 1 останала е и рамката на сондата . На нея има шейна която се движи по калибрирани пръти надолу на горе http://ivo.front.ru/sonda/PIC_0406.JPG има 4 тампона от Москвич на които седят два профила за които е захванат мотор редуктора . Мотор редуктора е Български на модул Бяла много е разпространен тип GMCCA . Но това не е от голямо значение важно е на входа 750-1 kW на изхода 50-100 оборота около.Относно промивка или продувка . Скоростта на водата или въздуха трябва да е такава че да може да извлича материала от сондажа . Налягането е равно на дълбочината + хидравличните загуби + 0.02Мра или за 15 метра имаш 0.15 + 0.03+0.02=0.2 или ти трябва помпа с Н работно = 20метра аз ползвах помпа троянска потопяема 1.5КВ Н29м за сондажи до 10-12 метра и после последователно на нея Е3.3 Е17 http://balkanska-zvezda.hit.bg/
                    Сондажните тръби са от 1” безшевни купувани от Русе . Щангите са изготвят по следния начин :Краищата на нарязаните по на 1.5м се зачистват на струг радиaлно и челно до 1.49м взема се нипел водопроводен Български и се зачиства вътрешно до 32мм ( по точно го знае стругаря ) загрява се на газова горелка нипела и се набива тръбата след като истини се заварява челно с мек електрод . За снадки ползвам Български муфи .Ако минавам през гаража мога да снимам 1 Щанга (тръба) .Работи се по следния начин : Слага се първата щанга с главата и се изкопава малко канал че пуска се помпата и с лебедката се подава шейната 2 надолу с скорост 1 оборот на 2-3 секунди като се наблюдава цветът на водата на място 3 . Когато се забие цялата щанга се изважда на 1/3 и пак се подава надолу да се промие хубаво . Спира се помпата на водата блокира се долния край на инжектира http://www.hydra-jett.com/1439123.html и се пуска редуктора на заден ход резбата се развива сама вдига се с лебедката в горно положение е се слага нова щанга. Пуска се на бавен напред и се само затягат тръбите . освобождава се блока жа и се пуска помпата . Процедурата се повтаря ……..когато влезеш в водоносен слой почва да се губи много вода …..в водата добавях по 10кг КМЦ на 500 литра вода . Аз от 10 години не работя по този метод макар е много бърз за 2 часа съм пробивал 15 метра .
                    Може да разгледаш това подробно http://www.hydra-jett.com/1157510.html
                    Мотора които ползвах бе на 750 оборота но го при навих на 750/1400 по схема Дехландер . Тук има подробно ръководство http://ivo.front.ru/sonda/Lifewater_Drilling_Manual_2004.pdf

                    Коментар


                    • #40
                      До: Проблем със съединител на самоделна машина

                      0878161634 K.Tодоров
                      Прикачени файлове
                      878161634

                      Коментар


                      • #41
                        До: Проблем със съединител на самоделна машина

                        Ето малко снимки на минисонд:
                        -вис.-2.30м./шир.-1.30м./дълж.-4.00м./вис. на кулата-4.30м./дълбочина на сондиране-40м./ДВГ-Мерцедес/30м-лост х 2.50м./бутална промивна помпа-ДВГ-Кубота.
                        Прикачени файлове
                        878161634

                        Коментар


                        • #42
                          До: Проблем със съединител на самоделна машина

                          минисонда 2:
                          -самоделка/база от LIEBHERR/ и мощен редуктор 4 към 1:
                          Прикачени файлове
                          878161634

                          Коментар


                          • #43
                            До: Проблем със съединител на самоделна машина

                            ТРУД МУ Е МАЙКАТА /и пари/.................
                            Прикачени файлове
                            878161634

                            Коментар


                            • #44
                              До: Проблем със съединител на самоделна машина

                              Значи на последтиге снимки до колкото видях.Щангите ги върти хидро мотор-ще кажеш ли какъв е,от какво или с какъв въртящ момент трябва да бъде-
                              Цялата установка седи на кулата на релси и като почнеш да пробиваш с въжето и макарата натискаш,нали?
                              Какъв натиск се осигорява?
                              И в предния ти пост не разбрах точно ,как правиш промивката?
                              предварително благодаря.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Проблем със съединител на самоделна машина

                                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                                Значи на последтиге снимки до колкото видях.Щангите ги върти хидро мотор-ще кажеш ли какъв е,от какво или с какъв въртящ момент трябва да бъде.
                                Машината е напълно хидравлична:
                                -мах.110 об./мин.(редуктора е 4 към 1 об.(за предпочитане е 3 към 1 об.))
                                878161634

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X