Страница 1 от 6 12345 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 104

Тема: Проблем със съединител на самоделна машина

Публикации
    25
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Проблем със съединител на самоделна машина

Нуждая се от съвет.

Имам една машина (сонда) http://ivo.front.ru/sonda/lvo137.jpg

Когато съм я смятал съм объркал нютон метри и килограмометри и резултатът е - буксува съединителя.
    Слагам нов от Нива и хубав феродов от 1600 но на моменти пак има проблем.
    Та питам как да подсиля съединителя.
    Между другото отнех 1.5 мм от маховика .

Моля за ценово ефективни решения ако ги има по Нивите и по принцип.
    Последно редактиран от Goblin ; 08-09-08 в 17:51

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,063
    Точки (при гласуване)
    28

По подразбиране До: Проблем със съединител на самоделна машина

При такава грешка в изчисленията (10 пъти!) само с подсилване няма да мине. Трябва да смениш съединителя с много по-голям.
    Другата идея е да сложиш съединителя преди редуктора (между него и ел. двигателя). Така ще предава много по-малък въртящ момент.
    На първо четене това се сещам

Публикации
    25
    Точки (при гласуване)
    0

Машинката си таботи само при лепкава глина буксува съединиъеля.
    Отначало бе с ВАЗ 2101 после сложих от 1600 феродов той е по широк сега съм с притискателен от нива той е с по твърди прожини.
    Сега на каде ? как мога до блокирвам от време на време съединителя . Как се слагаха 2 диафрагмени пружини (това само съм го чувал )
    Доста почетох и съвсем се обърках

Място
    София
    Публикации
    1,423
    Точки (при гласуване)
    13

Изпилват се нитовете,които държат диафрагмата.Правят се нови,които да могат да захванат две диафрагми.На Ладите втората я режехме до половината от диаметъра,защото иначе съединителя нямаше натискане.При теб не знам как ще се получи,но мисля,че ще стане и с две цели пружини,защото можеш да направиш лоста колкото си искаш.
    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
    -----------------------------------------------
    Питието определя съзнанието...:P.
    -----------------------------------------------
    :!: 0887770735

Място
    София... за сега
    Публикации
    1,100
    Точки (при гласуване)
    11

Thumbs up До: Проблем със съединител на самоделна машина

Цитат Мнение на trajal Преглед на публикациите
    Изпилват се нитовете,които държат диафрагмата.Правят се нови,които да могат да захванат две диафрагми.На Ладите втората я режехме до половината от диаметъра,защото иначе съединителя нямаше натискане.При теб не знам как ще се получи,но мисля,че ще стане и с две цели пружини,защото можеш да направиш лоста колкото си искаш.
    Много добра схема колега, все още има хора които пазят древните познания.

Публикации
    25
    Точки (при гласуване)
    0

Понеже все още е сезон ,имам да правя 1-2 сондажа и не ми се разбутва машината . Но идеята с двете диафрагми ще я пробвам и в нея ми е надеждата .Межу другото тази вид сондиране са го измислили китайците преди 4000г а втората светона война хората на Ромел са сваляли 1 колело от джипа ,свивали волана до край и слагали гола джанта за макара .Американците видели от тях и 1945г всетовния рекорд по сондиране е с тази технология .

Мерси за отговора

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

Не разбрах. Може ли да покажеш картинка? Че сега па ше ме изяде любопитството.

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,063
    Точки (при гласуване)
    28

Цитат Мнение на Стефан Преглед на публикациите
    Не разбрах. Може ли да покажеш картинка? Че сега па ше ме изяде любопитството.
    И мен ме яде.
    Дано не се сърди колегата, но ето едно видео какво е направил, което намерих... из нета Ако иска да сподели малко опит, защото и аз имам интерес към любителско сондиране?

Място
    София
    Публикации
    3,773
    Точки (при гласуване)
    19

Какво любителско сондиране?Х.....йова ета бляд.За сондиране и най любителското е нужно щанги оборудване участвах в един такъв сондаж Не питай каква е хамалогиятаА не съм от най лабавите

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,063
    Точки (при гласуване)
    28

Цитат Мнение на stariat Преглед на публикациите
    Какво любителско сондиране?
    Ами при бедствено положение с водата, каквото беше обявено при нас трябва да се търсят варианти. Да чакаш решение от алчни и ненаяли се кметове се видя, че няма смисъл... При положение, че имаме полуготов язовир от години и че ходим върху гореща минерална вода.
    Та колегата enter хубаво започна да показва малка система, но нещо изчезна...

Място
    София
    Публикации
    3,773
    Точки (при гласуване)
    19

Объркал съм се колега аз си мислех че се върти наръка участвах в едно такова начинание направо египетски трудАко върти машина се ядва .Тези с сондите на камион взимат на метър бая пари.Тука в София въртят всякакви даже видях преправена косачка Мургаш от нея хидравличния натиск а въртенето с електромотори трифазни.И .щангите им малки на по метър.Едни други гледах с едно чудо малко и на вериги като булгарче.

Място
    Плевен
    Публикации
    1,968
    Точки (при гласуване)
    11

А това усилие от хидравличната лебедка как се предава към щангите?

Място
    София
    Публикации
    3,773
    Точки (при гласуване)
    19

Щангите ги въртяха с електромотор поне имаше много кабели.А хидравликата натискаше надолу.Два три дена ги гледах как работят.Правеха дупки през метър и вътре желязо и бетон да укрепват една сграда.Гледах толко време и не обърнах внимание на принципа на работа10 години се въртя около сондьори ама ако ме питаш как натиска лоста надолуедно железо некакси

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,063
    Точки (при гласуване)
    28

Въртенето и натискането е ясно Обаче от видеото по-горе се вижда, че колегата използва друг начин - с повдигане и спускане на главата в сондажа. Тук няма въртене, а пробиване с удари... май?!?

Публикации
    25
    Точки (при гласуване)
    0

Малко инфо http://ivo.front.ru/sonda/PIC_0406.JPG навремето имах машина която работи така. Инструкция как се сондира с тази тип машини и как се доизграждат сондажи http://ivo.front.ru/sonda/Lifewater_Drilling_Manual_2004.pdf Главата за сондиране изглежда така http://www.lonestarbit.com/energy/index.html моята бе направена от запчатки на диференциал от жугули и камаз .Световни аналози са LS100 и http://www.portadrillmini.com/ Начините на любителско сондиране са http://store1.data.bg/ivos/sonda/43-simple-drilling-methods.pdf . Има и таблица с възможностите на всеки метод .
    От няколко години не използвам този метод сега ползвам аналог на тази http://www.consallen.com/forager/cable-tool/ с няколко мой подобрения .Инструментите са от вида на тези http://store1.data.bg/ivos/sonda/dandoshellauger.pdf
    Тук има малко снимки http://ivo.front.ru/sonda/ на моята машина. Състои се от 8 части може да се носи от 2 човека на 20-30метра разглобена . сглобява се за 10 минути от 1 човек . Пренася се с ремарке за лека кола . Може да копае колкото е дълго въжето а макарата е предвидена за 110 метра .Аз лично съм копал до 35.6 м . Не можах да намеря снимката с двамата ушмулени германци с един джип а също и китайската миниатура явно не са ми представлявали интерес и съм ги затрил. Изобщо машинката ми е без аналог в света тежи 250кг пълен комплект. И разглобена минава през врата 0.6 метра .

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,063
    Точки (при гласуване)
    28

Благодаря за линковете! Усетих аз, че има нещо интересно...

Публикации
    25
    Точки (при гласуване)
    0

За вас най подходящ е следния метод вземате една тръба Ф135мм дълга 2-3метра на долния край и направяте прорези да може да се чисти (20 мин с голям ъглощлаиф) на долната част я наварявате с твърд електрод около 1 на 1 см да стане малко като конус и да не заклинва и я заточвате с ъглошлаиф . От 3 тръби си направете тринога с макара и слагате въжето от лебедката на джипа ( за 1ден и сте готови) . Метода е следния. Колата на равно място !!!
    Изкопава се с ръчен бур или с люзгяр 0.5-1м за започване поставя се трабата и заклаштате 5-10 пъти джипа все едно че буксувате(напред назад ) после се изтегля тръбата и се почиства . Може и без джип с 5-6 приятели http://www.front.ru/download.php/?file=:leodrill.gif&host=ivo.front.ru/flashcard&user=ivo&lng=ru на ден се копаят 8-10 метра китайците са стигали до 1000

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,063
    Точки (при гласуване)
    28

А ако тръбата не може да е 2-3 метра, може ли да е 1.5 и да се удължи с плътно желязо за тегло? Изобщо, колко е оптималното тегло? А какво става като срещне скала?

Никакви такива китайски методи с хора и джипове! Механизъм за повдигане и спускане на самоход няма да е проблем.

А пробвал ли си вместо да наваряваш режещия ръб да завариш външния пръстен на лагер и да го заточиш? Мисля, че ще е по-твърд?
    Много взех да питам...

Публикации
    25
    Точки (при гласуване)
    0

на тази руска http://store1.data.bg/ivos/sonda/lbu50.jpg сонда е 350-500кг в зависимост от инструмента .Защо трябва да пробвам глупости като знам че няма да стане ако искаш да ти дам формулите и да си смяташ .Само 2 стомани могат да издържат да са жилави и достатъчно твърди (две противоречиви условия)затова казвам да се навари а не да се завари (при наваряване става композитен материал жилава сърцевина и твърда наварка) никакви заварки не издържат. При удар силата достига до….. абе не ми се рови сега има една дисертация на тази тема от един холандец.Търси я из нета .

Публикации
    533
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Паджеровод Преглед на публикациите
    И мен ме яде.
    Дано не се сърди колегата, но ето едно видео какво е направил, което намерих... из нета Ако иска да сподели малко опит, защото и аз имам интерес към любителско сондиране?

http://www.bur.su/

Ами аз съм бивш сондьор, до няколко месеца почвам да правя малка машина за сондиране,но не на ударният принцип.

Страница 1 от 6 12345 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 18
    Последно мнение: 29-03-10, 09:39
  2. Самоделнa машинa в село Нова Черна
    От чаро 4х4 във форум Бъгита и самоделни конструкции на колесни машини
    Отговори: 13
    Последно мнение: 08-05-09, 06:50
  3. Съединител на DR 650 - може би проблем!?
    От ivonta във форум 4-Тактови
    Отговори: 12
    Последно мнение: 07-05-08, 10:21
  4. Отговори: 4
    Последно мнение: 14-04-08, 19:23
  5. Проблем със съЕдинител...питане
    От uaz469 във форум УАЗ
    Отговори: 14
    Последно мнение: 28-01-08, 00:38

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми