Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Измерване на надморска височина ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Измерване на надморска височина ?

    Здравейте, интересува ме до колко метра е точноста при измерване на надморската височина на Bluetooth Holux 1000 в съчетание с покет ПС или лаптоп ? Има ли значение софтуера за отчитането ?

    Искат от мен да измеря денивелацията в един селски район. Става въпрос за една помпена станция която се намира в "ниско" място и трябва да качи води до едно "високо" място. Исках да разбера до колко може да се разчита на едно такова измерване. Измерванията не са ми професия, опитвам се да помогна на близки хора

    Разгледах Google Earth, незнам до колко е акуратен обаче..някой проверявал ли е данни от него ?

  • #2
    До: Измерване на надморска височина ?

    Първоначално публикуван от vesmes Преглед на мнение
    Здравейте, интересува ме до колко метра е точноста при измерване на надморската височина на Bluetooth Holux 1000 в съчетание с покет ПС или лаптоп ? Има ли значение софтуера за отчитането ?

    Искат от мен да измеря денивелацията в един селски район. Става въпрос за една помпена станция която се намира в "ниско" място и трябва да качи води до едно "високо" място. Исках да разбера до колко може да се разчита на едно такова измерване. Измерванията не са ми професия, опитвам се да помогна на близки хора

    Разгледах Google Earth, незнам до колко е акуратен обаче..някой проверявал ли е данни от него ?
    GPS-a еДоста неточен при меренето на височина (трябват му и повече спътници за тази цел - 3 за 2Д координати, минимум 4 за 3Д).
    Сега на скоро не съм чел, но навремето даваха 20-200 метра грешка, кето е много, не мога да кажа когато бързо мериш разликата между две точки, дали няма шанс, грешката да е в една и съща посока, та разликата да е близка до реалността, но не бих се подписал и не занм дали ще е достатъчно за вашият случай.
    Успех

    Коментар


    • #3
      До: Измерване на надморска височина ?

      ми скоро мерихме един връх в стара планина излезе 1110 метра, а по карта е 1102,6 м

      горе долу става демек
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        До: Измерване на надморска височина ?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        ми скоро мерихме един връх в стара планина излезе 1110 метра, а по карта е 1102,6 м

        горе долу става демек
        Какво използвахте за измерването колега, имам предвид като софтуер и хардуер ?

        Коментар


        • #5
          До: Измерване на надморска височина ?

          На топографска карта намираш точно, "долната" и "горната" точка .... Хоризонталите никой не ги е забранил ... още ..
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            До: Измерване на надморска височина ?

            Дай точните координати и да ги през софтуера дето си правя безжичните трасета.

            Коментар


            • #7
              До: Измерване на надморска височина ?

              Първоначално публикуван от vesmes Преглед на мнение
              Здравейте, интересува ме до колко метра е точноста при измерване на надморската височина на Bluetooth Holux 1000 в съчетание с покет ПС или лаптоп ? Има ли значение софтуера за отчитането ?

              Искат от мен да измеря денивелацията в един селски район. Става въпрос за една помпена станция която се намира в "ниско" място и трябва да качи води до едно "високо" място. Исках да разбера до колко може да се разчита на едно такова измерване. Измерванията не са ми професия, опитвам се да помогна на близки хора

              Разгледах Google Earth, незнам до колко е акуратен обаче..някой проверявал ли е данни от него ?

              Виж тук може да ти е от полза.Пост номер 277.
              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=6003&page=14
              И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X