Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ 3163 (Патриот) ПОМОГНЕТЕ !!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УАЗ 3163 (Патриот) ПОМОГНЕТЕ !!!

    Здравейте , монго ме кефи този форум виждам че сте вещи по нещата свързани с автомобилите 4х4 !

    Въпросът ми е следният:
    Някой може ли да ми каже нищо повече за УАЗ Патриот ?
    Карали ли сте , имат ли някъкви проблеми ... ?
    Аз лично съм управител на автосервиз и по технически характеристики ми допада, на мен ми трябва за лов до сега карах МУССО и съм на мнение че е време да се отърва от този коптор
    Ако може да ми кажете и от къде мога да си намеря оборудване за този джип Уаз , къто на пример Блокаж,Лебетка и други такива ?

    И по принцип какво ви е мнението за Патриот ?

    Много благодеря предварително !!!
    0
    Добър е !
    0%
    0
    Не става за лов !
    0%
    0
    Не съм запознат !
    0%
    0
    LZ1HKW
    Реглаж на преден и заден мост
    My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

  • #2
    Това е асфалтова кола. Макар че в сравнение с Мусото е просто блясък.

    http://www.uazpatriot.ru/

    Коментар


    • #3
      Стефане, не бъди толкова краен

      Имам странични наблюдения, благодарение на Алекс Марков от форума. Джипа е прекрасен спрямо цената си, възможностите си и все пак пазарния сегмент, към който е насочен. За мен ще бъде интересно да го пробвам и с дизелов двигател, знам, че руснаците разработват модерен такъв за Патриот-а.

      Преки впечатления засега от единствения собственик в портала (може би има и други, но не са се похвалили) можете да прочетете тук :

      Новият ми "Патриот"

      Има модели на други марки, с които Патриот-а може да се сравнява (при избор и покупка), но това са коли на години, а Патриот-а е нов и няма нищо друго хубаво за тази цена. Определено бих го предпочел пред Мусо-то.

      Коментар


      • #4
        Рефренът "Стефан е краен" започва да ми писва. Какво повече с две думи? И нямаше въпрос за цената. Мусото е по-скъпо, независимо че то пък изобщо не е нищо. Не го знам кво е като кола, за лека е дълго за града, с по метър свесове не може и да се мисли за джип. Като минават покрай мене ги чувам че дрънчат. Но пак е по-скъпо.
        В гората се затъва. Подсети ме за къде Отото се хваща с джека, за къде с въжето.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Стефан
          Рефренът "Стефан е краен" започва да ми писва. Какво повече с две думи? И нямаше въпрос за цената. Мусото е по-скъпо, независимо че то пък изобщо не е нищо. Не го знам кво е като кола, за лека е дълго за града, с по метър свесове не може и да се мисли за джип. Като минават покрай мене ги чувам че дрънчат. Но пак е по-скъпо.
          В гората се затъва. Подсети ме за къде Отото се хваща с джека, за къде с въжето.

          просто си нямаш представа за акво става въпрос с това муссо ! няма лов на който да съм отишъл и да не ме бутат или дърпат ! преди мусото корох опел монтерей и никога не съм имал подобни проблеми !
          На мусото му сложих и гуми алигатор и ръчни муфи за 4х4 и кво ли не просто нищо не става от него
          Дори на последният лов един колега с уаз командирски ми каза:
          Абе момче какво правиш с тази кола в гората ,кой те добута до тук ???
          LZ1HKW
          Реглаж на преден и заден мост
          My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

          Коментар


          • #6
            Е за това на УАЗа са му така изблещени фаровете. Ходи вечно учуден кво са тия наоколо. Ако ти разправят че е за да се нахлузват лесно затъмнителите - не им вярвай!))

            Коментар


            • #7
              мусото има много хубав двигател от мерцедес

              лошото е че е от 124 а не от Г класа
              drive alive

              Коментар


              • #8
                Е, и аз имам много хубава лопата от БТР ...

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Стефан
                  Рефренът "Стефан е краен" започва да ми писва. Какво повече с две думи? И нямаше въпрос за цената. Мусото е по-скъпо, независимо че то пък изобщо не е нищо. Не го знам кво е като кола, за лека е дълго за града, с по метър свесове не може и да се мисли за джип. Като минават покрай мене ги чувам че дрънчат. Но пак е по-скъпо.
                  В гората се затъва. Подсети ме за къде Отото се хваща с джека, за къде с въжето.
                  Стефане в случая наистина си краен и говориш наизуст. Карал ли си Патриот? Е добре аз съм и гледал и карал и имам още няколко „истински” УАЗ-а, та мога и сравнение да направя. Затова съвсем отговорно и на база моя личен опит и личните ми сравнения съм на следното мнение:

                  Като окачване, трансмисия, мостове и шаси Патриотът е почти 100% еднакъв с предходните модели. Основната разлика е, че амортисьорите са му изнесени отвън, а не отвътре, това много вдига комфорта, но от друга ограничава размера гуми. Другата отлика е, че в долния си край амортисьорите са спуснати по-долу от моста, която отново много променя комфорта, но е още е една ниска точка.

                  Като купе недостатък на Патриота е, че е с около 300кг по-тежък, а предимство, че изпълнението, ергономиката и общото качество са на световно ниво без преувеличение. Нищо не скърца, пластмасите са на ниво, дизайна между впрочем е много по-добре, отколкото на Нисан Патрул да кажем въобще визията вътре е впечатляваща. Недостатък е, че на шофьорската седалка настрани е по-тясно и за мен и Брат ми е леко неудобно, имам в предвид, без да и се променя фабричното положение. За сметка на това между предните и задните седалки дори и при максимално изтеглена предна има огромно място. Дори и някой с нашия ръст може да седи с опънати крака безпроблемно. За да приключа с купето няколко думи за таван и тапицерия – отново на най-високо ниво. Перфектно изпълнение. Има и такива екстри като например подсветка на ключа, за да видите къде да го сложите в тъмното и т.н. И всичко работи както трябва. Парното е супер силно и достатъчно има и втора печка с допълнителна електрическа помпа към нея.

                  Скоростната кутия е много добра, леко и точно се превключва като единствения недостатък според мен е дупката, която (при моя маниер на каране) се появява между първа и втора. При тази скоростна кутия първа е много мощна. Двигателя е познатия 2.7i но с непозната до момента комплектация и изпълнение. Всичко комплектоващо към него е оригинален БОШ, всички проводници са положени в съответни пластмасови тръбички, съединителят е LUK. Всеки, който видя как е компанован двигателя и съединенията към него се съгласи, че толкова добро изпълнение от УАЗ досега не е правено.

                  Общото усещане при каране е перфектност, на пътя автомобилът е уникално добре. Извън пътя е добре оказва влияние факта, че следата (коловоза) му е 1600мм спрямо 1445 на стария УАЗ. Усещането е леко странно и трябва малко да се свикне с новото положение на гумите и избора на пътя. Автомобилът е с хидравлика на волана на ZDF, която е добра и работи безпроблемно.

                  Понеже се качвах на Патриота от един редукторен УАЗ и обратно това, което мога да кажа като общо усещане на офроуд е необходимостта да се държи на обороти двигателя, и на странични наклони да се отчита теглото и инерцията на по-тежкото купе. Няма никакъв проблем с ъглите на заход и слизане, държи се перфектно при типичните условия по нашите гори. Никъде не срещнахме затруднения с него, нито ни забавяше в гората. Не знам как е МУСОТО в горски условия, но Патриота се чувства там отлично. Основен проблем в гората е, че ми се свиваше сърцето от всяка клонка. За съжаление перфектната му външна визия след известен брой излизания на Алекс Марков вече започна да страда... Но пък като се издра тук там си пролича изключителното качество на боядисването и покритието. Навсякъде е с многослойно покритие и всички важни детайли са и подцинковани, даже и гърнетата са от неръждавейка, което не важи за свързващата ги тръба за съжаление. В градски условия колата е повече от адекватна, повечето голфове нямат никакъв шанс по светофарите. Поради добрата кинематика, хидравлика и обзор, паркирането и управлението му по улиците е лесно и неангажиращо.

                  Може би, без да претендирам за точност общата му проходимост спрямо редукторния УАЗ е с около 30% по-малка за сметка на около 300% по-голям комфорт. Моя избор е категорично редукторният УАЗ, но трябва да се отчете факта, че нашите УАЗ-и се използват само по предназначение пък и аз винаги съм склонен да се лиша от комфорт за сметка на проходимост. Ако ми трябваше автомобил, който да карам безпроблемно и на път Патриота щеше да е добра алтернатива особено като се отчете, че цената му като нов е повече от прилична за това което се получава.
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    Айде пак същата песен ...
                    Естествено че знам кво има в Патриота. За който не знае закачих и адреса на сайта на Патриотите. Там живеят много хиляди, не един за цялата държава. Докато не затъне всеки е минал. А разликата между паркета и джипа е кво правим след като вече е спрял.
                    Костюмът със смокинг е дрехи. И дънките и ватенката са дрехи. Кои са работните? Ама смокинга е от много здрав плат! Много устойчив на пране! Много удобен!
                    Никога няма да дочакаш от мене да говоря и пиша в мазния стил на гланцовите списания.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                      ...Като купе недостатък на Патриота е, че е с около 300кг по-тежък, а предимство, че изпълнението, ергономиката и общото качество са на световно ниво без преувеличение. Нищо не скърца, пластмасите са на ниво, дизайна между впрочем е много по-добре, отколкото на Нисан Патрул да кажем въобще визията вътре е впечатляваща. Недостатък е, че на шофьорската седалка настрани е по-тясно и за мен и Брат ми е леко неудобно, имам в предвид, без да и се променя фабричното положение...
                      Само да допълня, че и на мен интериора ми изглежда доста просторен. Смятам, че е по-просторен от Nissan Patrol Y61 и Ленд Ровър (Дискавъри и Рейндж Ровър). Това, което на мен би ми липсвало единствено и то предимно като комфорт на път (а не извън него) е климатик (очаква се скоро) и примерно по-голям люк отгоре, или защо не и два люка, както е на LR Discovery, Renault Espace и т.н.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Стефан
                        Айде пак същата песен ...
                        Естествено че знам кво има в Патриота. За който не знае закачих и адреса на сайта на Патриотите. Там живеят много хиляди, не един за цялата държава. Докато не затъне всеки е минал. А разликата между паркета и джипа е кво правим след като вече е спрял.
                        Костюмът със смокинг е дрехи. И дънките и ватенката са дрехи. Кои са работните? Ама смокинга е от много здрав плат! Много устойчив на пране! Много удобен!
                        Никога няма да дочакаш от мене да говоря и пиша в мазния стил на гланцовите списания.
                        Стефане никой не ти казва какъв да е стилът, в който да говориш, само че говори реални неща, а не общи фрази: „ами като затъне”. Еми като затъне Марков например си е сложил една прекрасна лебедка, че даже и със синтетично въже и ще се извади доста по лесно от други, които нямат и лебедка. Никога не съм виждал Марков да ходи с ватенка и се съмнявам, че ще го видя, защото не му е необходима. И освен това Марков държи на комфорта, инсталирал си е уредба, която струва колкото повечето УАЗ-и на старо, централно заключване с дистанционно и т.н. Защото това са неща които са важни за него! И това, че на мен например не ми трябва такива екстри нищо не значи. И Стефане, постоянно забравяш, че хората имат други цели и други изисквания спрямо моите и твоите. И освен това могат да си позволят други екстри, с които да компенсират малко по-малката проходимост. Например Марков си е купил гуми от по 600лв. броя и това е достатъчно за да може проходимостта на неговата машина да надвишава тази на стандартен УАЗ със стандартните си гуми. Тъй че, нека не говорим наизуст...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          Костюмът със смокинг е дрехи. И дънките и ватенката са дрехи. Кои са работните?
                          А току що видях че сам си си отговорил на въпроса. На Алекс Марков не са му необходими работни дрехи. Той си е купил този Патриот с една единствена цел - забавление. Защото така му харесва. Някой друг на негово място щеше да си купи яхта например. От този Патриот не се очаква да изкара и 50ст., само разходи ще прави. Неговата "работна" кола е Тойота последен модел за супер много пари а той работи директор...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            Сега за кво говорим, за Алекс Марков или за Патриотите? Или аз да те уча кога лебедката помага и за кво служат криковете, фаркопите и динамичните въжета?

                            Коментар


                            • #15
                              Говорим Стефане и за Патриотите и за техните собственици, защото това са две свързани неща. Алекс Марков си е купил Патриот защото това е машината която най-добре пасва на неговите изисквания. Както между впрочем и на повечето други хора. Всеки си избира такава машина, каквато му е необходима и за каквито цели смята да я използва.

                              Въобще не ми давай за пример динамичните въжета, нито Hil-Lift-a, нито подобните му средства за измъкване. Както ти е известно единственото сертифицирано динамично въже за теглене в България е моя собственост, единствения кит за използване на Hi-Lift като лебедка отново е мой. За справка можеш да погледнеш филмчето по въпроса...( http://forum1.offroad-bulgaria.com/viewtopic.php?t=4210 ) И това, че аз си ги нося е само защото ми е кеф и обичам да експериментирам, но всъщност те са много, хипер неудобен заместител на качествената, бърза и мощна лебедка. С която единствената ти грижа е да закачиш въжето и да натиснеш копчето на радио-дистанционното и джипа да дойде при теб...

                              И въобще защо спорим за глупости. Всички тези машини, които имаме са единствено и само за забавление. Защото Стефане никой от нас няма никаква работа, за която да му е необходима подобна машина.

                              И да се върнем към темата, човека питаше дали Патриота става за ходене на лов. Ловът както ти е известно е отново хоби и забавление! Та категоричния ми отговор е: Да става, и то много добре стига да можете да си позволите сумата която е малко над 30 хиляди лева. И ако си купите Патриот освен, че ще можете да ходите на лов ще можете и да си возите комфортно семейството без жена ви да протестира, а също така и да си свършите и друга работа, което е леко трудно със стандартния УАЗ...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X