Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4runner - разни глезотии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4runner - разни глезотии

    Здравейте колеги, съвсем скоро станах доволен собственик на 4runner от 95 година. Голямата ми радост от "първата" джипка е съпроводена с някои нуджи от допълнителни екстри мъм возилото. Та се обръщам към вас за съвет къде да търся. Значи понеже съм любител на разходките не само с 4x4 но и с лодки ми трябва подходящ експедиционен багажник, на който да качвам един 4 метров каяк. Колата няма рейлинг, та дори не ми идва на ум как се монтира подобно нещо, предполагам, че ще се дупчи. А и грам идея нямам къде да търся.

    Другото нещо което ми липсва е щора за багажника, че така ще е притеснително да се остави каквото и да било вътре без надзор. Поогледх в e-bay но не намирам подобни неща там.

    Всякакви съвети са добре дошили.

    Благодаря предварително.

  • #2
    До: 4runner - разни глезотии

    Първоначално публикуван от hunta Преглед на мнение
    Здравейте колеги, съвсем скоро станах доволен собственик на 4runner от 95 година. Голямата ми радост от "първата" джипка е съпроводена с някои нуджи от допълнителни екстри мъм возилото. Та се обръщам към вас за съвет къде да търся. Значи понеже съм любител на разходките не само с 4x4 но и с лодки ми трябва подходящ експедиционен багажник, на който да качвам един 4 метров каяк. Колата няма рейлинг, та дори не ми идва на ум как се монтира подобно нещо, предполагам, че ще се дупчи. А и грам идея нямам къде да търся.

    Другото нещо което ми липсва е щора за багажника, че така ще е притеснително да се остави каквото и да било вътре без надзор. Поогледх в e-bay но не намирам подобни неща там.

    Всякакви съвети са добре дошили.

    Благодаря предварително.
    Честито ! Много са добри !

    За щората, по добра алтернатива е затъмнение на прозорците и може да си возиш гаджето на задната седалка минавайки покрай жена ти .

    пп. Бензин, дизел, мотор ? Дай някоя снимка .

    Коментар


    • #3
      До: 4runner - разни глезотии

      Бензин v6 3.0 бенз Снимки ще пусна ама първо малко да я понаточа и тогава ще я снимам. Иначе прилича много на тази от аватара ти

      Коментар


      • #4
        До: 4runner - разни глезотии

        Тая щора за нищо не става, така че недей да тъгуваш за нея. Мойта я изхвърлих още на първото ходене. Просто като отвориш капака е прекалено далече за да я стигнеш и те езнервя ако трябва няколко пъти да го направиш тва упражнение. Така че варианта със затъмнените стъкла е по удачен. Аз също карам каяк, та ми е ясно че багажа винаги ти е с една идея в повече. Що се отнася до връзването на тавана, изхождайки от това което си написал, най-добре е да го връзваш и отпред и отзад за броните. така е най-сигурно при по дългите лодки. А и багаж можеш да тъпчеш в него докато не строшиш багажника

        Коментар


        • #5
          До: 4runner - разни глезотии

          Да колеги, благодаря за съветите. Май ще се минава на варианта със затъмнени стъкла, макар да не ми се щеше. Иначе за багажника, поръчал съм един и чакам да пристигне. Като го кача ще снимам и ще пусна снимки, понеже мисля, че първоначалното инвестиране в колата ще е това. Пък после ще си правя лист с желания а и коледа наближава .. трябва да са информирани роднини и приятели.

          Коментар


          • #6
            До: 4runner - разни глезотии

            ти откъде поръча багажника ?

            Коментар


            • #7
              До: 4runner - разни глезотии

              Един приятел ми съдейства с него. Вносителите са от Бургас, но ще ви излъжа ако кажа как точно се казва фирмата

              Коментар


              • #8
                До: 4runner - разни глезотии

                Първоначално публикуван от hunta Преглед на мнение
                Един приятел ми съдейства с него. Вносителите са от Бургас, но ще ви излъжа ако кажа как точно се казва фирмата
                А разбрали вече къде ще го монтираш, оребрено ли е там където ще дупчиш ? Имат ли фабрично място, за което евентуално да се хване багажника ?

                Коментар


                • #9
                  До: 4runner - разни глезотии

                  на всички би трябвало да има място без на първата серия може би. При мен са три отвора на страна. Мисля да сътворя няква скара отогоре, че ще ми трябва. Иначе днес си махнах фланците че ми дадоха яд с гумите. Много ме е яд за тях, ама на този етап така ще е.
                  Я кажете ваще 4runner-и с кви размери ги търкаляте ?

                  Коментар


                  • #10
                    До: 4runner - разни глезотии

                    Стандартните за 3.0 литровите двигатели гуми са 265х70х15. Аз моя го карах през цялото време с 235х75х15. А щората на багажника я махнах от колата веднага с купуването и я сложих на мястото и след 4 години, когато дойде време да продам колата.
                    Последно редактирано от ВладиЧ; 16-09-08, 13:09.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #11
                      До: 4runner - разни глезотии

                      Значи за отворите, няма в момента пробити, но от вътрешната страна на тавана си личи къде трябва да са. Като пристигне багажника ще стане ясно дали са същите, но предполагам че няма да има проблем. Още повче до колкото знам а и както каза колегата има фабрично предвидено място за багажника.

                      Коментар


                      • #12
                        До: 4runner - разни глезотии

                        Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                        на всички би трябвало да има място без на първата серия може би. При мен са три отвора на страна. Мисля да сътворя няква скара отогоре, че ще ми трябва. Иначе днес си махнах фланците че ми дадоха яд с гумите. Много ме е яд за тях, ама на този етап така ще е.
                        Я кажете ваще 4runner-и с кви размери ги търкаляте ?
                        265x70x15,
                        а какво са ти направили фланците ?

                        Коментар


                        • #13
                          До: 4runner - разни глезотии

                          Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
                          265x70x15,
                          а какво са ти направили фланците ?
                          на колата има табела за размера но гумите и този е даден като максимален. Фланците са около 6 см. широки
                          монтирах 31х10,5/15 гума и удряше в калника като я натоваря в завой или дупка. онзи ден ги махнах и се оправиха нещата, обаче возията и сабилноста стана отвратителна. Даже пуснах гумите тука за продажба и мисля да ги сменя с по-малки. Всъщност вече толко съвети чух че незнам кво да правя. Хубавото е че има някой тука с подобни кормилачки та да получа по реален съвет.
                          hunta ако не успееш с багажника, звънни да видиш на моя как е и ако не стане може аз да го взема.

                          Коментар


                          • #14
                            До: 4runner - разни глезотии

                            Виж тази тема: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...791#post426791

                            Автоцитат по въпроса за гумите:
                            "След дълго кумене най-накрая обух 4Runner-a с нови БФГ А/Т и съм тотално щастлив. Досега джипката беше със зимните Мишлени 235/75/15, с които я купих - много запазени, но не бяха за сезона . С гудричите 31/10.5/15 возията по софийските дупки изведнъж стана осезаемо по-мека, на планински завои колата седи като залепена. Доколко е от малко по-големия размер, доколко е от самата гума - не знам, но е доста по-добре отпреди. На кал още не съм ги пробвал, но на асфалт и магистрала са съвсем малко по-шумни от шосейните Мишлени."

                            Понякога при ляв завой предна лява гума за момент леко закача в калника, но не съм имал време да проверя по-подробно. Засега ядове с този размер нямам.
                            Последно редактирано от badeff; 17-09-08, 10:50.
                            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                            Коментар


                            • #15
                              До: 4runner - разни глезотии

                              Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                              на колата има табела за размера но гумите и този е даден като максимален. Фланците са около 6 см. широки
                              монтирах 31х10,5/15 гума и удряше в калника като я натоваря в завой или дупка. онзи ден ги махнах и се оправиха нещата, обаче возията и сабилноста стана отвратителна. Даже пуснах гумите тука за продажба и мисля да ги сменя с по-малки. Всъщност вече толко съвети чух че незнам кво да правя. Хубавото е че има някой тука с подобни кормилачки та да получа по реален съвет.
                              hunta ако не успееш с багажника, звънни да видиш на моя как е и ако не стане може аз да го взема.
                              Фланците, не дават отражение за опиране в калниците, аз съм с 265x70x15 с отрицателно ЕТ и нямам и помен от допир на калник, виж 32-33-ки без лифт няма да минеш .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X