Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коментари от темата: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коментари от темата: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

    Темата произлиза от тук: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

    някой знае ли как се пише "мечето ръкспин"на английски,те това ми се гледа,но не го намирам в търсачката на замунда
    Последно редактирано от Peppy; 07-09-08, 22:49.

  • #2
    До: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

    А " Приказки под шипковия храст" . Не можах обаче да намеря нищо от това филмчел.Ако някой може да пусне някоя серия или откъс.

    Коментар


    • #3
      До: Само за 29г и нагоре

      Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
      Е-ех, спомени, спомени-и!

      А http://www.youtube.com/watch?v=-B_FQKHQDYk помните ли?

      Ще ми се някоя телевизия да излъчи "Неочаквана ваканция"
      ..-Прокопи, удари един гълток...!

      Култови неща.
      Браво за линка, моя любимец е капитан "Падна ли ми?"

      Коментар


      • #4
        До: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение

        Лелеее, на тая игра съм си отделил половината детство Обаче тоя Марио много ги претупа нивата, а има тоооолкова много скрити чудесии....
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #5
          До: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

          Ех деца , деца...По мое време нямаше ни Марио, ни Супер Марио...

          Коментар


          • #6
            До: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

            Мдааа, а по мое още имаше криеница, гоненица, стражари и апажи, скачане на лстик и въже, игри на индианци и пр., игри на карти, не се сърди човече, домино, черен Петър, по цял ден каране на колело през ваканцийте, дълги и упоителни разговори с приятелчетата.... ех, спомени, спомени....
            А сега с кавги трябва да гоня децата от компа...
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

            Коментар


            • #7
              До: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

              По мое време вече имаше Марио, но беше голяма рядкост. Само един пич имаше в квартала някакво Нинтендо и той много не се раздаваше. Веднъж в месеца може и някой да се дореди да ходи да игра у тях Също имаше едно приятелче имаше Правец ХТ 4 Мегахерца, едно от първите изобщо, майка му бачкаше в БАН и се беше уредила нечовешки.

              Та бяхме или на прозореца у тях (първи етаж) по час (повече ни гонеха) и останалото време яко колела, футбол и повечето време по висините на дърветата.

              Сега като го видя племенника ми и ми става криво. Това момче не може да качи едно дръвче, гледа ги като електрически стълбове - никакъв интерес и абсолютна безпомощност. Веднъж го питах дали не се катери - той ме пита защо да се бил катерил. Ми какво да му кажа.

              Не знам, не съм убеден, че това поколение, така наречените деца на интернет, ще са съвсем с всичкия си. Тази тотална липса на познаване на телата си, на лимитирани физически възможности, застояване и т.н. не може да се отрази добре на здравето им. Племенника ми не можеше да тича до 2-3 клас ! Какво повече да кажа ?
              VW Touareg V10, 5000cc

              Коментар


              • #8
                До: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

                Ей, а помните ли лексиконите и как изрязвахме от донесени по "второ направление" списания разни манекенки и такива неща...И помня първите царевични пръчици в кварталния супермаркет... помня и сръбската класика, радио предаванията и Мини Макс...лелеееееее.много съм стара бе

                Коментар


                • #9
                  До: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от skorpion_vd Преглед на мнение
                  Ей, а помните ли лексиконите и как изрязвахме от донесени по "второ направление" списания разни манекенки и такива неща...И помня първите царевични пръчици в кварталния супермаркет... помня и сръбската класика, радио предаванията и Мини Макс...лелеееееее.много съм стара бе
                  до тук разбрахме, че си над 29
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • #10
                    До: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

                    Цитат на едни мацки, по времето когато играехме на "Седморката на Блейк"

                    "-Ние сме едни 7 Блейки"
                    (все пак е консенсус някакъв )
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

                      а помните ли как си писахме с разни русначета?
                      и си пращахме напарфюмирани писъмца, ... и едни сърчица кълцахме... любов ли бе да я опишеш...

                      сега се сетих и друго - тимуровските команди
                      никога няма да забравя как за по - малко от час, 10 малчугана пренесохме 4 тона въглища на една старица ...

                      ех - спомени
                      EnduroX Alba-Damascena 2019

                      Коментар


                      • #12
                        До: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                        Над 29г. съм.
                        По моя преценка си на около 40. Щото "Кореком" отвори валутни магазини някъде около 1968 година. Горе-долу няколко години преди това се появи кока-колата и "Алтая", а преди това беше само лимонада.

                        Така че, няма как да помниш времето, когато за политически вицове се е влизало в затвора. 60-те години за политически виц най-много да се сдобиеш с досие, където съответния сътрудник прилежно да дипли доноси и да ги вади ако речеш да станеш партиен член или тръгнеш да излизаш на екскурзия до Куба. За минни полета по границите не съм чувал, пък и не съм срещал, макар близо година (като войник) да обикалях заставите по границата с Гърция и Сърбия.

                        За жилищата и колите беше така, но за телефоните бъркаш.

                        Това за пишещите машини също беше релевантно някъде до към края на 50-те. До тогава вероятно е можело да те затворят "без съд и присъда". След това - сакън.

                        Та така.

                        Авно си личи, че съм доста над 29

                        Коментар


                        • #13
                          До: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

                          Хванах последните години (лятото на село при баба) на шишетата, които се запушваха със стъклено топче от вътре и отварянето им беше като го натиснеш с пръст. Стувами се, че разнообразието беше по-голямо - лимонада, етар и алтай.
                          Някой спомена за стъклени бурканчета с кисело мляко - преди това се продаваше насипно. Отиваш в млекарницата с един пахар, премерват ти го на кантара и с една голяма лъжица ти сипват поръчаното количество. Хубавото беше, че сипаното мляко (краве) изглеждаше в пахара така, както сега изглеждат доста от сирената, които продават. За овчето един продавач направи демонстрация, като обърна легена над главата си и интересно, то не се стече и дори не падна.
                          sigpic

                          Коментар


                          • #14
                            До: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
                            Хванах последните години ... един продавач направи демонстрация, като обърна легена над главата си и интересно, то не се стече и дори не падна.
                            Млякото не се продава в легени от... доста преди моето раждане. И ти колега си надхвърлил 29 години преди 20 въпреки титлата "младши участник" .
                            Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
                              Млякото не се продава в легени от... доста преди моето раждане. И ти колега си надхвърлил 29 години преди 20 въпреки титлата "младши участник" .
                              Ходехме с "кастрон"-и за мляко до към 1965. Това за София, в провинцията още дълго нямаше бурканчета.

                              Ех, що ги нямаше всичките тези листовки дето сега ми пълнят пощенската кутия по времето когато бях пионерче...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X