Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sportage-въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kia Sportage-въпрос

    Здравейте,

    Имам няколко въпроса относно споменатата машина. Имам намерение да си купя SUV или малък джип. Приложението му би било за ежедневно ходене до работа и съботно-неделни излети (диагнозата ми е рибар) без сериозен offroad, с идеята за допълнителна сигурност през зимата (всички знаем как се почистват улиците в БГ). Първо се бях насочил към freelander, но ми изпадна един sportage и утре ще ходя да го оглеждам. Та въпроса ми е на какво да обърна внимание. Кои са най-слабите звена и как да ги тествам.

    Благодаря предварително.

  • #2
    До: Kia Sportage-въпрос

    от личен опит - по-добре Фрилендър

    Коментар


    • #3
      До: Kia Sportage-въпрос

      От личен опит... зависи. Въпрос на късмет.
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #4
        До: Kia Sportage-въпрос

        Здравей колега
        Сега първо трябва да уточниш кой спортидж. Ако говорим преди 2002година е една доста корава машинка при условие, че е с бензинов мотор. Ако е дизел бягай-няма дизел който да става. Ако е след 2002 това е копие на Хюндай Тъксон мисля.
        Ако говорим за старта генерция мисля че няма да сбъркаш. Иначе за проверка виж всички лостчета дали работят, покарай малко , слушай за шумове и много други. Няма някой конкретни места на който да дав проблеми освен хъбовете, но те или работят или не. А иначе едни нови ръчни са около 400 лв и забравяш за проблемите. Ако Искаш си измери компресията. Пук после количката много лесно се наджипва... погледни мойте постове за допълнително инфо от посочените линкове, и виж постовете на ninja_1 за да видиш какво може количката. А иначе сравнението с Фрилендъра е ужасно...Киата е 100 пъти по-добра, но си е парт тайм...прочети малко и питай као нещо не е ясно
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • #5
          До: Kia Sportage-въпрос

          Първоначално публикуван от Зорница Богданова Преглед на мнение
          от личен опит - по-добре Фрилендър
          От личен опит-точно обратното.На КИА-та никога не ми е падал кардан на улицата...
          А относно КИА-та,да е произведена след 1998-ма година и да е бензинова.Модела,който прилича на Туксон е след 2004.
          Има доста изписано из подфорума.
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            До: Kia Sportage-въпрос

            Благодаря на всички за отговорите. Прочетох всичко, което сте поствали в подфорума преди да пиша и за това ще ходя да гледам въпросната машина, защото честно казано преди бях предубеден към марката. Та спомената КИА е с бензиноов 2.0i двигател и е произведена 1998 година.

            Поздрави.

            Коментар


            • #7
              До: Kia Sportage-въпрос

              Здравейте,

              За жалост съм закъснял, вече си има собственик. Благодаря Ви за коментарите.

              Коментар


              • #8
                До: Kia Sportage-въпрос

                От къде си? Защото тука в Варна един англичанин си продава Киата...но той живее в едно село и нямам връзка с него. Знам че е с новия двигател бензин и я продава за 5500лв. Ако искаш мога да се опитам да те свържа
                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                Коментар


                • #9
                  До: Kia Sportage-въпрос

                  Здрасти SIMOCOREX,

                  Благодаря за предложената помощ, но за сега ще изчакам един познат който се занимава с внос. Пък и ми е доста далече Варна.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X