Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карта на Българското черноморие

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карта на Българското черноморие

    Трябва ми морска карта на Гармин за българското краибрежие. Разбрах че в Геотрейд продават такава за 290 лв. , но не мога да намеря в интернет информация за нея колко е подробна , явно е нова. Интересува ме дали пристанищата са дадени подробно или са само точки на картата. Примерно :Созопол , Несебър ,Царево. Ако някой е попадал на тази карта моля да пише колко е подробна , защото искам да си я купя но преди това трябва да знам дали върши работа

  • #2
    До: Морски карти за Garmin ?

    http://forum.ppcwarez.org/viewtopic.php?f=253&t=45730
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      До: Морски карти за Garmin ?

      Картата се прави от мен. За момента картата е с вярна краибрежна линия, верни дълбочини, банки и рифове (това което го има на картата е тествано многократно) но без детаилно изобразяване на пристанищата и съоръженията в тях. Предвижда се нейното развитие но доколкото това изисква влагането на доста времеви и финансови ресурси, а потребителският интерес е сравнително слаб не мога да кажа засега кога ще излезе нова по-подробна версия. Разбира се бих могъл да ползвам и данни от доброволци които съответно ще получават картата на едни съвсем други цени (на принципа на Off-Road Map) но както се спомена по-горе грешките могат да костват много и ми е трудно да се доверя лесно и без проверка на външни източници на данни. Решил съм картата макар и по-бедна откъм "пудри" да съдържа възможно най-достоверната достъпна информация. Ще се радвам на всякакви съвети и помощ и ще се стърая да добавя всичко с доказана достоверност. Доколкото предназначението на картата е за ползване от хора плаващи с малки съдове рибари и водолази в нея е обхваната акваторията на нашето крайбрежие с дълбочина до 100 метра като е наблегнато на плитчините и крайбрежието. По надолу съм иложил някои извадки от МапСорса.





















      Коментар


      • #4
        До: Морски карти за Garmin ?

        Благодаря за снимките от картата , точно такава информация търсех. Когато питах за пристанищата имах предвид поне подхода и вълнолома на по малките пристанища да са изобразени точно , защото напоследък се появиха много яхти и още повече пишман капитани които си мислят че карат кола в морето Ако мога да си позволя един коментар: Много внимателно разгледах района на Созопол и тъй като работя от няколко години там и работата ми е свързана с морска навигация имам някой забележки. Вълнолома на остров св. Кирик (военната база в Созопол ) не се вижда на картата и мидената плантация до западния край на о-в св.Иван също не се вижда . А това са две много невралгични точки около Созопол от които многократно се е налагало да "вадя" яхти нощно време особенно от както входните фарове на Созопол не светят.
        Ще монтирам плотер на една яхта която ще обикаля тези малки пристанища и за това се интересувам до колко е подробна картата

        Коментар


        • #5
          До: Морски карти за Garmin ?

          поръчах си плотер и карта от геотрейд и утре ще ги разгледам по подробно. Само искам да питам как стои въпроса с ъпдейтите на картата.

          Коментар


          • #6
            До: Морски карти за Garmin ?

            РАзгледах набързо картата която получих от Геотрейд и не съм очарован.Цялата брегова линия е от изрезки от сателитни снимки което щеше да бъде чудесно ако не ги бяха рязали със затворени очи и тъпа ножица . Тази карта е от Каспийско море до Мраморно море. Определено снимките които бяха побликувани по рано са от друга карта доста по добра в очертанията на бреговата линия. Не мога да разбера защо се получава така

            Коментар


            • #7
              До: Морски карти за Garmin ?

              Човече, ти след като инсталира картата отключи ли я ??? Когато картата не ти е отключена изглежда така (защитна функция). Прочети книжката как да се регистрираш и как да си получиш кода. Тя не напразно книжката (челната обложка на CD то) започва с "Регистрация".

              Коментар


              • #8
                До: Морски карти за Garmin ?

                Картата си доиде отключена с код за плотера. (Поръчах ги заедно) Но като разглеждам сайта гармин бг имам големи съмнения че твоята карта и картата която ни пратиха са коренно различни и нямат нищо общо. Твоята ако не греша е само за българското черноморие, а тази която ми пратиха е на района от мраморно море до каспийско море. И още нещо Плотера който си купих е гпсмап 420с със сонар,а твоята карта пише че става за модели от серията 3000 които са само плотери.

                Коментар


                • #9
                  До: Морски карти за Garmin ?

                  И още едно уточнение картата пристигна инсталирана на СД карта с вкаран код за плотера. Нямаше кутия , компакт диск , книжка , само една СД карта (микро СД 2ГБ с приставка да става на стандартен СД слот) без надписи. Когато звъннах в геотрейд и питах инате ли карта на Черно море те им отговориха имаме и аз си я поръчах като си мислех че е твоята карта но уви. Вероятно е част от Блучарт атлантик което и аз можех да си направя без да давам 290 лв. Обърни внимание и на цената защото в сайта видях друга цена за твоята карта. Идеята да си поръчам карта беше че твоята ми хареса повече от Блучарт. После защо имало нелегален софтуер, искаш да си купиш нещо а ти пробутват друго. Добре е да провериш какво точно става в Геотрейд защото май в случая и ти си прекаран донякаде

                  Коментар


                  • #10
                    До: Морски карти за Garmin ?

                    То ясно, че ако е така аз съм прецакания. На има и един друг момент Гармин си смениха софтуера на новите модели и за сега аз не мога да компилирам карти за тях. Може и това да е случая.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Морски карти за Garmin ?

                      ГПС приемника с ехолот ГПСМАП 420с не работи с карти Блучарт Атлантик. Когато сложих СД картата в ГПСМАП 420с , плотера се опита да прочете фаиловете но накрая ми изписа че не подържа такъв тип фаилове . След това за проба същата СД карта ( със сменен код) я сложих в НЮВИ 660 и тя си тръгна без проблем.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Морски карти за Garmin ?

                        Aз съм поръчвал миналата година карта на Черно море за плотер и дойде на различен носител ( не беше СД карта). За съжаление беше за клиент и не помня какъв беше уреда , но явно има разлика .

                        Коментар


                        • #13
                          До: Морски карти за Garmin ?

                          Най накрая разбрах каква карта ми пратиха. Тя е блучарт г2 вижън за черно и касписко море. Новите плотери работят само с тези карти . Другата версия - блучарт атлантик не става. Формата на картите е друг

                          Коментар


                          • #14
                            До: Морски карти за Garmin ?

                            Алексиев,

                            твоята карта продава ли се? дай малко подробности за нея
                            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                            Коментар


                            • #15
                              До: Морски карти за Garmin ?

                              Продава се, ето линк:

                              http://www.garmin.bg/?s=7&i=6

                              По скъпата цена е заедно с чип (специален гармински), а другата е на CD и си я качвате където искате.

                              Ако те интересува обади ми се.

                              Това са според гармин съвместимите уреди с картата на Иван Алексиев:

                              Astro
                              eTrex Legend Cx
                              eTrex Legend Cx
                              eTrex Legend HCx
                              eTrex LegendC
                              eTrex Venture Cx
                              eTrex Venture Cx
                              eTrex Venture HC
                              eTrex Vista Cx
                              eTrex Vista HCx
                              eTrex VistaC
                              GPSMAP 162
                              GPSMAP 168 Sounder
                              GPSMAP 172
                              GPSMAP 172C
                              GPSMAP 172C
                              GPSMAP 176
                              GPSMAP 176C
                              GPSMAP 178 Sounder
                              GPSMAP 178C Sounder
                              GPSMAP 182/182C
                              GPSMAP 188/188C Sounder
                              GPSMAP 192C
                              GPSMAP 196
                              GPSMAP 198C Sounder
                              GPSMAP 2006/2006C
                              GPSMAP 2010/2010C
                              GPSMAP 232
                              GPSMAP 238 Sounder
                              GPSMAP 276C
                              GPSMAP 278
                              GPSMAP 292
                              GPSMAP 296
                              GPSMAP 298 Sounder
                              GPSMAP 3005C
                              GPSMAP 3006C/3010C
                              GPSMAP 376C
                              GPSMAP 378
                              GPSMAP 396
                              GPSMAP 478
                              GPSMAP 496
                              GPSMAP 60
                              GPSMAP 60C
                              GPSMAP 60CS
                              GPSMAP 60CSx
                              GPSMAP 60Cx
                              GPSMAP 76C
                              GPSMAP 76CS
                              GPSMAP 76CSx
                              GPSMAP 76Cx
                              GPSMAP 96
                              GPSMAP 96C
                              Rino 520HCx
                              Rino 530HCx
                              cf Que 1620*
                              eTrex Legend*
                              eTrex Summit HC*
                              eTrex Vista*
                              Garmin Mobile PC*
                              GPS 18 Automotive Bundles*
                              GPS V*
                              GPSMAP 76*
                              GPSMAP 76S*
                              iQue 3200*
                              iQue 3600*
                              iQue 3600a*
                              iQue M5*
                              Quest*
                              Quest 2*
                              Rino 120*
                              Rino 130*
                              Rino 520*
                              Rino 530*

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X