Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 42

Тема: Карта на Българското черноморие

Публикации
    964
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране До: Карта на Българското черноморие

Цитат Мнение на Иван Алексиев Преглед на публикациите
    Хайде сега ми гепи и картата поне ще знам кой е инициатора.
    Ако искаш можеш да дойдеш да поработиш по нея някой и друг месец тамън ще я получиш безплатно.
    Иване, има ли "парче" от твоята карта, което да се види безплатно преди покупката, нещо като тест вариант?

Място
    София
    Публикации
    445
    Точки (при гласуване)
    12

Някъде във форума бях сложил картинки от картата както и списък на приемниците с които може да работи. Много е важно зощото Garmin смени формата и старият компилатор не го поддържа. Новите морски приемници не поддържат стария формат ,а за мен към момента е икономически неизгодно да се купи новия компилатор. Картата се продава от Геотрейд и при Събин, разбира се за членове на форума картата се копува директно от мен с отстъпка. Извинявам се ,че не пускам линк към старата тема с картинките но ми пуши главата.

Публикации
    74
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на gadev Преглед на публикациите
    Иване, има ли "парче" от твоята карта, което да се види безплатно преди покупката, нещо като тест вариант?
    Снимките от картата на българското крайбрежие са тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...p?t=518&page=2
    в края на страницата , но провери за кои модели на гармин става

Публикации
    964
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на stanislavd Преглед на публикациите
    Снимките от картата на българското крайбрежие са тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...p?t=518&page=2
    в края на страницата , но провери за кои модели на гармин става
    да , благодаря, намерих ги вече.

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране До: Морски карти за Garmin ?

stanislavd - чеки ти ли си .

Публикации
    964
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на Deian_g Преглед на публикациите
    Аз имам GPSMAP 520C. Искам да си кача на него морска карта на българското черноморие. В списъка с съвместимите за тази карта го няма моя модел.
    Та въпроса е може ли да се инсталира тази, от къде да си я купя ако може. Ако не може дайте предложение за друга.
    Благодяря
    вече има blue chart g2 за ч.море на фтп-то. ако нямаш достъп пробвай торентите: http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=775427 иска регистарция

Място
    Plovdiv
    Публикации
    78
    Точки (при гласуване)
    10

И аз се интересувам каде по точно в ФТП -то ? Ако искаш прати ми местоположението на лично съобщение .
    Живота е тръгнал от морето-
    Човека се завръща там....

[url]http://ftp.domainbg.com/krasi_k/[/url]

Публикации
    964
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на Krasi_k Преглед на публикациите
    И аз се интересувам каде по точно в ФТП -то ? Ако искаш прати ми местоположението на лично съобщение .
    говоря за тук: секция "Карти" в Oфроуд България. (фтп точка домейнбг точка ком/карти)

ако нямаш достъп, не е фатално, в предния си пост съм дал линк към торент - иска безплатна регистрация, мисля. файла е към 1,7 гб

Публикации
    34
    Точки (при гласуване)
    7

Аз да питам, картата която предлагате по пдробна ли е от тази която се води Bluechart g2vision за черно и касписко море.

Публикации
    1,151
    Точки (при гласуване)
    9

Здравейте г-н Алексиев

Искам да ви попитам за тази карта на "Българското Черноморие" има ли нещо такова като обновления, безплатни ъпдейт, поддръжка и т.н? И още един въпрос какво имате предвид под "стария компилатор" - cgpsmapper ли?

Поздрави,
    Последно редактиран от asterix85 ; 22-11-08 в 13:30

Място
    София
    Публикации
    445
    Точки (при гласуване)
    12

За компилаторът имам предвид старият Гармински, сега версията е друга.
    Наскоро картата беше прекомпилирана и вече МОЖЕ ДА БЪДЕ КАЧЕНА НА ВСИЧКИ ВИДОВЕ ГАРМИН ПРИЕМНИЦИ когато копувате проверяваите дали ви предлагат новата версия (разбира се аз ще ви я заменя) но не е необходимо да си губим времето.
    Ъпдеити ще има но поради естеството на информацията и малкият брои потребители те ще бъдат без предварително фиксирани периоди.
    Например за пролетта предвиждам да пусна версия със значително детаилизирана хипсометрия навигационни знаци и райони. Относно цената на ъпдеитите и начина на осъществяването им нещата са в процес на уточняване. Проблемът е ,че към момента ъпдеита на част от моделите може да се осъществи само в при нас, за тези които ползват картата на стандартни ГПС устроиства със стандартни СД карти в продължение на 2 години се предвижда ъпдеита да включва единствено пощенските разходи и стоиноста на новата СД карта ако се използва такава. Естеството на информацията е такава ,че сравнително бързо ще се постигне информационно насищане на картата и след това ьпдеитите по скоро ще са свързани с техническите изисквания на новите модели ГПС приемници. Приемам всякакви идеи за развитие и детаилизиране на картата, естествено ако са подкрепени с актуален фактически материал чавекът предоставил го ще получава картата на половин цена.

Публикации
    1,151
    Точки (при гласуване)
    9

Lightbulb До: Карта на Българското черноморие

По принцип не обичам да бъда нахален, но понякога без да искам съм...Та въпросът ми е защо няма една голяма карта на България + нейното черноморие, а две отделни?

Поздрави,

Място
    Старата София
    Публикации
    427
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на asterix85 Преглед на публикациите
    Та въпросът ми е защо няма една голяма карта на България + нейното черноморие, а две отделни?
    Поздрави,
    Отговорът е ясен:
    Понеже няма подводничари-доброволци за да пращат тракове
    [URL]http://doglickingscreen.com/dog.swf[/URL]

Публикации
    964
    Точки (при гласуване)
    7

..... Приемам всякакви идеи за развитие и детаилизиране на картата, естествено ако са подкрепени с актуален фактически материал чавекът предоставил го ще получава картата на половин цена.

имам няколко въпроса:
    морска администарция издава известия до мореплавателите( notice to mariners) с промените по навигационната обстановка по българското крайбрежие. тези корекции трябва да се отразят в картата ако се търси точност на данните, така че ъпдейтите имат смисъл. трябва да се следят известията. понякога корекциите са незначителни и за целите на любителското плаване няма да се налагат корекции, но понякога са важни.
    има български навигационни хартиени карти(военни и цивилни), които са сравнително точни като сървей,но не са по WGS84. надявам се си ги използвал при създаването на картата. тези карти могат да се намерят в мрежата.аз мога да намеря една карта последно издание за Варна,примерно, а вероятно и за останалото бълг.черноморие. английските карти са също добри и вероятно вече са WGS84. въпросът е каква изходна инфо си използвал при компилирането на картата, за да знам дали мога да помогна.

Място
    София
    Публикации
    445
    Точки (при гласуване)
    12

Морето не е шега и с моите съществуващи към момента възможности съвсем целево не желая картата да се превръща във водещо навигационно пособие. Допусната грешка може да доведе до сериозни финансови, юридически или други проблеми (не ми се мисли ,че може да коства живот) сами знаете ,че не е като да влезеш в грешна улица или да попаднеш на грешен адрес. Нека тази карта макар точна и информативна като карта да си остане помощно пособие и да не сваля необходимостта от капитаните и щурманите да използват своите навигационни умения и актуалните към момента морски карти.

Публикации
    964
    Точки (при гласуване)
    7

Морето не е шега и с моите съществуващи към момента възможности съвсем целево не желая картата да се превръща във водещо навигационно пособие. Допусната грешка може да доведе до сериозни финансови, юридически или други проблеми (не ми се мисли ,че може да коства живот) сами знаете ,че не е като да влезеш в грешна улица или да попаднеш на грешен адрес. Нека тази карта макар точна и информативна като карта да си остане помощно пособие и да не сваля необходимостта от капитаните и щурманите да използват своите навигационни умения и актуалните към момента морски карти.
    не се коси. това е в основата на всички карти. дори английското адмиралтейство не гарантира точност и актуалност.

Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    0

http://agabaga.dir.bg/_wm/diary/?df=46&dflid=3
    Виж дали ще ти хареса.

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Виждам, че последния пост е от преди година и половина, пък и за първи път се захващам с такъв вид GPS, затова искам да попитам: картата на Иван Алексиев ще работи ли на Garmin GPSMAP3210, има ли някакви ъпдейти и каква е цената на картата. Благодаря предварително.

Място
    Варна
    Публикации
    1,063
    Точки (при гласуване)
    8

Картата се продава от Геотрейд, ако искаш можеш да ги посетиш или да попиташ по телефона за по-подробна информация ако някой не успее да отоговори тук. Видях че е съвместим с Bluechart g2 карти които се предлагат от Гармин и са едни от последните морски такива така че предполагам че няма да има проблеми с работата на българската карта. Забелязах че май твоя модел работи със специална чип карта от която чете информацията за морските карти, а не от SD такава. Най-добре е наистина да се свържеш с Геотрейд и да ти дадат точна информация.
    Последно редактиран от icpart ; 12-05-10 в 22:39

Публикации
    1,151
    Точки (при гласуване)
    9

Не би трябвало да има проблем щом картата е съвместима с GPSMAP 3005C, 3006, 3010, които поддържат Bluchart G2. A доколкото виждам GPSMAP3210 също поддържа Bluchart G2. А относно покритието и поддръжка на Картата на българското Черноморие, може да отговори само създателят на картата.

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Кой е закачил Българското знаме?
    От Volk във форум Икономика, наука, философия, изкуство, общество и екология
    Отговори: 72
    Последно мнение: 05-09-10, 13:42
  2. За корупцията и подкупите в българското здравеопазване.
    От emanuilis във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 293
    Последно мнение: 30-05-10, 08:33
  3. Какво мислите за Българското черноморие?
    От MARINHAKER във форум Икономика, наука, философия, изкуство, общество и екология
    Отговори: 102
    Последно мнение: 26-09-08, 20:57
  4. 3D карта на Igo
    От disem във форум Карти
    Отговори: 0
    Последно мнение: 31-01-08, 09:08
  5. Още безобразия по Южното Черноморие
    От dani във форум Други медии
    Отговори: 9
    Последно мнение: 07-06-06, 17:55

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми