Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 42

Тема: Карта на Българското черноморие

Публикации
    74
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране Карта на Българското черноморие

Трябва ми морска карта на Гармин за българското краибрежие. Разбрах че в Геотрейд продават такава за 290 лв. , но не мога да намеря в интернет информация за нея колко е подробна , явно е нова. Интересува ме дали пристанищата са дадени подробно или са само точки на картата. Примерно :Созопол , Несебър ,Царево. Ако някой е попадал на тази карта моля да пише колко е подробна , защото искам да си я купя но преди това трябва да знам дали върши работа

Публикации
    2,675
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране До: Морски карти за Garmin ?

http://forum.ppcwarez.org/viewtopic.php?f=253&t=45730
    Прикачени картинки Прикачени картинки

Място
    София
    Публикации
    445
    Точки (при гласуване)
    12

Картата се прави от мен. За момента картата е с вярна краибрежна линия, верни дълбочини, банки и рифове (това което го има на картата е тествано многократно) но без детаилно изобразяване на пристанищата и съоръженията в тях. Предвижда се нейното развитие но доколкото това изисква влагането на доста времеви и финансови ресурси, а потребителският интерес е сравнително слаб не мога да кажа засега кога ще излезе нова по-подробна версия. Разбира се бих могъл да ползвам и данни от доброволци които съответно ще получават картата на едни съвсем други цени (на принципа на Off-Road Map) но както се спомена по-горе грешките могат да костват много и ми е трудно да се доверя лесно и без проверка на външни източници на данни. Решил съм картата макар и по-бедна откъм "пудри" да съдържа възможно най-достоверната достъпна информация. Ще се радвам на всякакви съвети и помощ и ще се стърая да добавя всичко с доказана достоверност. Доколкото предназначението на картата е за ползване от хора плаващи с малки съдове рибари и водолази в нея е обхваната акваторията на нашето крайбрежие с дълбочина до 100 метра като е наблегнато на плитчините и крайбрежието. По надолу съм иложил някои извадки от МапСорса.

Публикации
    74
    Точки (при гласуване)
    7

Благодаря за снимките от картата , точно такава информация търсех. Когато питах за пристанищата имах предвид поне подхода и вълнолома на по малките пристанища да са изобразени точно , защото напоследък се появиха много яхти и още повече пишман капитани които си мислят че карат кола в морето Ако мога да си позволя един коментар: Много внимателно разгледах района на Созопол и тъй като работя от няколко години там и работата ми е свързана с морска навигация имам някой забележки. Вълнолома на остров св. Кирик (военната база в Созопол ) не се вижда на картата и мидената плантация до западния край на о-в св.Иван също не се вижда . А това са две много невралгични точки около Созопол от които многократно се е налагало да "вадя" яхти нощно време особенно от както входните фарове на Созопол не светят.
    Ще монтирам плотер на една яхта която ще обикаля тези малки пристанища и за това се интересувам до колко е подробна картата

Публикации
    74
    Точки (при гласуване)
    7

поръчах си плотер и карта от геотрейд и утре ще ги разгледам по подробно. Само искам да питам как стои въпроса с ъпдейтите на картата.

Публикации
    74
    Точки (при гласуване)
    7

РАзгледах набързо картата която получих от Геотрейд и не съм очарован.Цялата брегова линия е от изрезки от сателитни снимки което щеше да бъде чудесно ако не ги бяха рязали със затворени очи и тъпа ножица . Тази карта е от Каспийско море до Мраморно море. Определено снимките които бяха побликувани по рано са от друга карта доста по добра в очертанията на бреговата линия. Не мога да разбера защо се получава така

Място
    София
    Публикации
    445
    Точки (при гласуване)
    12

Човече, ти след като инсталира картата отключи ли я ??? Когато картата не ти е отключена изглежда така (защитна функция). Прочети книжката как да се регистрираш и как да си получиш кода. Тя не напразно книжката (челната обложка на CD то) започва с "Регистрация".

Публикации
    74
    Точки (при гласуване)
    7

Картата си доиде отключена с код за плотера. (Поръчах ги заедно) Но като разглеждам сайта гармин бг имам големи съмнения че твоята карта и картата която ни пратиха са коренно различни и нямат нищо общо. Твоята ако не греша е само за българското черноморие, а тази която ми пратиха е на района от мраморно море до каспийско море. И още нещо Плотера който си купих е гпсмап 420с със сонар,а твоята карта пише че става за модели от серията 3000 които са само плотери.

Публикации
    74
    Точки (при гласуване)
    7

И още едно уточнение картата пристигна инсталирана на СД карта с вкаран код за плотера. Нямаше кутия , компакт диск , книжка , само една СД карта (микро СД 2ГБ с приставка да става на стандартен СД слот) без надписи. Когато звъннах в геотрейд и питах инате ли карта на Черно море те им отговориха имаме и аз си я поръчах като си мислех че е твоята карта но уви. Вероятно е част от Блучарт атлантик което и аз можех да си направя без да давам 290 лв. Обърни внимание и на цената защото в сайта видях друга цена за твоята карта. Идеята да си поръчам карта беше че твоята ми хареса повече от Блучарт. После защо имало нелегален софтуер, искаш да си купиш нещо а ти пробутват друго. Добре е да провериш какво точно става в Геотрейд защото май в случая и ти си прекаран донякаде

Място
    София
    Публикации
    445
    Точки (при гласуване)
    12

То ясно, че ако е така аз съм прецакания. На има и един друг момент Гармин си смениха софтуера на новите модели и за сега аз не мога да компилирам карти за тях. Може и това да е случая.

Публикации
    74
    Точки (при гласуване)
    7

ГПС приемника с ехолот ГПСМАП 420с не работи с карти Блучарт Атлантик. Когато сложих СД картата в ГПСМАП 420с , плотера се опита да прочете фаиловете но накрая ми изписа че не подържа такъв тип фаилове . След това за проба същата СД карта ( със сменен код) я сложих в НЮВИ 660 и тя си тръгна без проблем.

Място
    ВАРНА
    Публикации
    938
    Точки (при гласуване)
    10

Aз съм поръчвал миналата година карта на Черно море за плотер и дойде на различен носител ( не беше СД карта). За съжаление беше за клиент и не помня какъв беше уреда , но явно има разлика .

Публикации
    74
    Точки (при гласуване)
    7

Най накрая разбрах каква карта ми пратиха. Тя е блучарт г2 вижън за черно и касписко море. Новите плотери работят само с тези карти . Другата версия - блучарт атлантик не става. Формата на картите е друг

Публикации
    964
    Точки (при гласуване)
    7

Алексиев,

твоята карта продава ли се? дай малко подробности за нея

sabin е офлайн Супер Модератор | ТО |
    | ОС || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,680
    Точки (при гласуване)
    60

Продава се, ето линк:

http://www.garmin.bg/?s=7&i=6

По скъпата цена е заедно с чип (специален гармински), а другата е на CD и си я качвате където искате.

Ако те интересува обади ми се.

Това са според гармин съвместимите уреди с картата на Иван Алексиев:

Astro
    eTrex Legend Cx
    eTrex Legend Cx
    eTrex Legend HCx
    eTrex LegendC
    eTrex Venture Cx
    eTrex Venture Cx
    eTrex Venture HC
    eTrex Vista Cx
    eTrex Vista HCx
    eTrex VistaC
    GPSMAP 162
    GPSMAP 168 Sounder
    GPSMAP 172
    GPSMAP 172C
    GPSMAP 172C
    GPSMAP 176
    GPSMAP 176C
    GPSMAP 178 Sounder
    GPSMAP 178C Sounder
    GPSMAP 182/182C
    GPSMAP 188/188C Sounder
    GPSMAP 192C
    GPSMAP 196
    GPSMAP 198C Sounder
    GPSMAP 2006/2006C
    GPSMAP 2010/2010C
    GPSMAP 232
    GPSMAP 238 Sounder
    GPSMAP 276C
    GPSMAP 278
    GPSMAP 292
    GPSMAP 296
    GPSMAP 298 Sounder
    GPSMAP 3005C
    GPSMAP 3006C/3010C
    GPSMAP 376C
    GPSMAP 378
    GPSMAP 396
    GPSMAP 478
    GPSMAP 496
    GPSMAP 60
    GPSMAP 60C
    GPSMAP 60CS
    GPSMAP 60CSx
    GPSMAP 60Cx
    GPSMAP 76C
    GPSMAP 76CS
    GPSMAP 76CSx
    GPSMAP 76Cx
    GPSMAP 96
    GPSMAP 96C
    Rino 520HCx
    Rino 530HCx
    cf Que 1620*
    eTrex Legend*
    eTrex Summit HC*
    eTrex Vista*
    Garmin Mobile PC*
    GPS 18 Automotive Bundles*
    GPS V*
    GPSMAP 76*
    GPSMAP 76S*
    iQue 3200*
    iQue 3600*
    iQue 3600a*
    iQue M5*
    Quest*
    Quest 2*
    Rino 120*
    Rino 130*
    Rino 520*
    Rino 530*

Място
    Варна
    Публикации
    485
    Точки (при гласуване)
    7

Аз имам GPSMAP 520C. Искам да си кача на него морска карта на българското черноморие. В списъка с съвместимите за тази карта го няма моя модел.
    Та въпроса е може ли да се инсталира тази, от къде да си я купя ако може. Ако не може дайте предложение за друга.
    Благодяря
    Последно редактиран от Deian_g ; 24-07-08 в 10:26

Място
    София
    Публикации
    445
    Точки (при гласуване)
    12

Друга за сега няма.

Публикации
    74
    Точки (при гласуване)
    7

ГПСМАП 520с работи само с карта Блучарт 2г вижън. Пробвал съм на такъв и на 420с с Блучарт атлантик но ми казва че не подържа такъв формат.Блучарт 2г вижън можеш да си поръчаш от Геотреид , за Каспийско ,Черно и Егеиско море и струва 290 лв. Пращат я инсталирана на СД карта

Публикации
    422
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране Карта на Българското черноморие

Аз ли не виждам или няма карта на Българското черноморие на ФТП-то и ако има каде е?

И по същия начин като всички други карти ли се отключва?

Място
    София
    Публикации
    445
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране До: Карта на Българското черноморие

Хайде сега ми гепи и картата поне ще знам кой е инициатора.
    Ако искаш можеш да дойдеш да поработиш по нея някой и друг месец тамън ще я получиш безплатно.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Кой е закачил Българското знаме?
    От Volk във форум Икономика, наука, философия, изкуство, общество и екология
    Отговори: 72
    Последно мнение: 05-09-10, 13:42
  2. За корупцията и подкупите в българското здравеопазване.
    От emanuilis във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 293
    Последно мнение: 30-05-10, 08:33
  3. Какво мислите за Българското черноморие?
    От MARINHAKER във форум Икономика, наука, философия, изкуство, общество и екология
    Отговори: 102
    Последно мнение: 26-09-08, 20:57
  4. 3D карта на Igo
    От disem във форум Карти
    Отговори: 0
    Последно мнение: 31-01-08, 09:08
  5. Още безобразия по Южното Черноморие
    От dani във форум Други медии
    Отговори: 9
    Последно мнение: 07-06-06, 17:55

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми