Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти, марки, от къде, кои са добрите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Инструменти, марки, от къде, кои са добрите?

    Кажете няква хубава марка за инструменти ( "гедорета" ) ...
    Бях привърженик на FACOM имах едно комплектче от старите времена беше неповторимо и досега си ми влиза в употреба..., но наскоро си купувах един ключ 8-10 специялен за отвиване на тръбички на спирачки и се разду на първото отвиване.... и там ментета вече са пуснали.... За гедоре кво ще кажете?
    И няква друга алтернатива освен тези двете и да е качествено, че ми писна да купувам през ден от тези ментеливи боклуци дет един болт и се раздува или чупи...
    Имаше едни черни камъчета някога с голяма якост бяха бетон, но сега никъде нищо от сорта ненамирам!
    Или пък ако знаете магазин със разнообразни неща да ида да гледам някъде по София ще се радвам да го споделим, че сега просто съм отделил пари за това и ще ги похарча за друго ( за нещо по пикапа )
    4ао
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

  • #2
    аз отдавна искам раздел за инструменти и прочее. най малкия проблем е кой за кфое, а и че сам човек не му хрумват виняги нещата които ги има. пък като добавиш, че не се знае и от каде да се купи качествено нещо...

    да така, срам не срам и аз се чудя от каде да си зема "гедоре" и маса още неща... може и баш гедоре да е ама от каде? някой знае ли вносители?

    Коментар


    • #3
      Тона. Чехски, нормални пари, високо качество. Има ги на много места, кой ли вече не се прави на техен представител, значи най-вероятно няма.
      Бринко. Германски, свирепи цени, вечни. Магазинчето в София е срещу моргата на Медицинска академия, до това на Факом. Във Варна е близо до Окръжната болница. По разни изложби правят големи отстъпки.

      Коментар


      • #4
        леко офтопик, ама кой ще оправи заглавието на темата?

        Коментар


        • #5
          и аз бех зел еднин факом за отвиване на спирачни тръбички и се развали на парвото отвиване. Обаче нали не с доживотна гаранциа ми го смениха, за едни отверки. обаче едната се с4упи, а другата и се развали варха. ( тя е карастата). И Още не сам ходил да се разправам

          Коментар


          • #6
            аз някак незнайно как позвам 1 незнайни ключета, които не само са още здрави ами и маса неща свърих с тях. ама трябват още. разни. че и по 2 от размер.

            Коментар


            • #7
              Мисля че "ПРОКСАН" също не са лоши.Преди години когато пробиваха на BG пазара при тях за първи път видях закръглението в ьглите на шестограма против замазване на ьглите на гайките.

              Коментар


              • #8
                Да, Юниор. Май са австрийски, не знам кой ги внася. Цените са между Тона и Бринко, имам много, забележки нямам, хубави са.
                Грапер. Английски. Противни цени, прилични. Магазина е на Нансен, някъде между уродливият паметник и НДКто. Има разни редки джаджи, които я използваш три пъти в живота си , я не, обаче ги има. От там например имам една окаяна на външен вид ръкохватка, обаче на нея има всички квадрати. Що нещо е развъртяла и тя ...

                Коментар


                • #9
                  http://www.tashev-galving.com
                  Ето и едно приятно сайтче с цени даже.
                  Огледах едни усилени вложки 1/2 от 10 до 24... ама непишеше на коя фирма пък цената е около 300 лева!
                  Огледах и комплектчета едни на гедоре пак около 300 лева
                  Стефане, а за GEDORE нищо неказа? Те май и те са с доживотна или само на факом хммм?
                  4ао
                  Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                  Коментар


                  • #10
                    Е, Гедоре е Гедоре. Т.е. беше ... Изобщо не съм сигурен че това дето го продават сега става за нещо. Чувах яко псувни от разни хора. Като за Факом.
                    А в тоя "Ташев" почти всичко е менте, продавачите нямат представа за какво става дума, и изобщо това е последното място, където трябва да отидеш. Вярно - много стока, много нещо. Ама и много буклук.

                    Коментар


                    • #11
                      дам ясно... както всичко и това е ... Ти за коя марка залагаш най-много... доколкото разбирам "бринко" ? Казваш обаче, че цените са високи..., а аз мислех, че гедоре държи рекордите... много ли е голяма разликата и къде в София мога да ида да погледна неща на тази марка?
                      4ао
                      Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                      Коментар


                      • #12
                        Медицинската Академия, тя и Александровска болница. Не входа откъм арката, ами откъм бариерата, бул. Пенчо Славейков. Там има светофар, трябва да идеш на тротуара срещу болницата. Там където тунелът излиза от земята има стара кооперация, последната преди училището, няколко магазинчета. Едното е нещо фотоателие, едното на Факом, там май че има и Тона. Другото е на Бринко.
                        Ако не си сервиз, Тона те оправя общо взето. Без да ходиш гладен цяла година за двайсетте ключа, дето се блъскат постоянно.

                        Коментар


                        • #13
                          Аз ти предлагам да пробваш инструментите на Драпер. Цените са им добри, не съм имал проблеми нито със вложки нито със ключета.

                          Като за сравнение ще ти кажа, последно си взимах динамометричен ключ за малките стойности и в драпер беше около 70лв, докато същия ключ във факом, около 150 лв. Мисля беше 10-60 Нм.
                          The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

                          Коментар


                          • #14
                            препоръчвам ти марката гедоре, след като развалиха факом, а щаувиле закриха представителството си тук само това е марката, която предлага качествени работи.

                            цените са доста разумни, скоро си купих динометричен ключ от тях от 60 НюМ - 350 НюМ за 350 лв. което е по - малко от полувината на факом, а има и скала в американски единици. купувах си и други работи, изключително качество.

                            представителството е евро маркет до пазарчето на малдост 1 на първия етаж
                            drive alive

                            Коментар


                            • #15
                              Пич, разумът изглежда е много разтегливо понятие ... Ако нямаш сервиз, в който да избиеш цената на тоя динамометър, тя не е разумна, дръж се естествено. Средната заплата в страната е 220 лева.
                              А евромаркет идва право от пекинските мазета, значи и Гедоре вече не е Гедоре, верно са ми казали хората.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X