Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe - и ДА и НЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Идиоти... За смяна на масло да не признават гаранцията. Ама то май го пише в условията. И май е така при всички марки. Дебилщина било така,с 4 болта. Дъ ги в идиотите. А главините покрай болта ли и те? Или имаха по-добро оправдание. Явно това с колекторите ще си излезе слабост на модела. Доста хора се оплакаха вече. Хммм...

    За 4х4-то на старото СФ. Всички СФ-та от генерация SM (до 2006 година) без 3.5л двигателя са фул-тайм.
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

    Коментар


    • #17
      До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

      не това с болта беше на предното колело а главините са задните и то лагерите са за смяна но всичко било комплект , Дино не е лошо джипчето иначе има си и плюсове но с километрите взе да ме разочарова като всичко ново май.
      Последно редактирано от Onia s konia; 05-11-09, 19:02.

      Коментар


      • #18
        До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

        днес смених лагер на главина (задна лява). интересното е, че стържеше при ляв завой, когато тежестта отива надясно...
        Колега, а главината комплект с джантата ли е в Индустриала ?
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

          Ако имаше как и и окачването да сменят нямаше да се спрат ;-)

          Коментар


          • #20
            До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

            Първоначално публикуван от Onia s konia Преглед на мнение
            не това с болта беше на предното колело а главините са задните и то лагерите са за смяна но всичко било комплект , Дино не е лошо джипчето иначе има си и плюсове но с километрите взе да ме разочарова като всичко ново май.
            Жалко,надявах се,че тук поне няма да видя такова мнение. От познатите си с този автомобил двама са на над 150к км и не са имали проблеми. Другите 2-ма сменят непрекъснато биалетки. Ама още гаранционно,щото са на 4 години и не са минали 150000км.
            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
            Volkswagen Bora AKL

            Коментар


            • #21
              До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

              Съжалявам може такъв да ми е късмета

              Коментар


              • #22
                До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                Хелоу май френд. Малко пресни преживявания. Относно пустия режим 4WD LOCK. Това чудо ме изненадва всеки ден. Освен частичното изключване при навиване на волана,за да не чупи раздатката, това нещо позволява динамично разпределяне на мощността. На хлъзгава настилка даваш пълна газ,при напълно навит нанякъде волан, и се движат всички колела,когато тръгнеш да презавиваш ,компа на ЕСП-то ли какво-не знам, намаля мощността предавана назад и колата стой перфектно в завоя. Почнеш да недозавиваш и пак се включва куплунга. Като изключиш ЕСП и колата се върти като луда. Не може да е самото ЕСП,защото просто няма как да държи колата така на мокра трева и лека повърхностна кал... И също така не забравятйте на пясък да си блокирате „междуосевия диференциал“,защото иначе стават драматични закопавания.
                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                Volkswagen Bora AKL

                Коментар


                • #23
                  До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                  Dino къде видя раздатка на този кашкавал ;-)))))))

                  Коментар


                  • #24
                    До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                    Миии между предната и задната ос едно такова,дето разпределя мощността!?!??! Всъщност е към скоростната кутия и е с постоянно предаване (все едно парт-тайм на 4Н или фул-тайм със блокиран централен диф). А пък вече многодисковия съединител предава от карданния вал към задната ос мощността.
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • #25
                      До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                      Покарайте един ден из града с натиснат бутон 4WD LOCK. Освен че разхода,по БК, ще се качи поне с литър,ако се наведете и пипнете кожуха на куплунга ще се откажете от топлофикация. Иначе продължава да работи,дори толкова топъл. Не знам при какви условия влиза в режим на охлаждане/авария,но явно му трябва доста,защото си беше наистина доста горещ.
                      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                      Volkswagen Bora AKL

                      Коментар


                      • #26
                        До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                        Това за пясъка което е казал Dino e вярно.
                        Аз така това лято си карам ,по един турски плаж на черно море, без 4WD Lock и по-едно време на едно баирче като забоксува и се окопах .
                        Добре ,че местните ходят там на плаж със трактори и мина един за късмет .Дръпна ме назад (понеже не можа да ме заобиколи ,забоксува ) леко колкото да излязат гумите от окопите ,които бяха направили .Запълнихме ги с пясък пуснах си 4WD LOCK-а и вече бях шефче ,но с 1 на ум.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                          Първоначално публикуван от recallll Преглед на мнение
                          Това за пясъка което е казал Dino e вярно.
                          Аз така това лято си карам ,по един турски плаж на черно море, без 4WD Lock и по-едно време на едно баирче като забоксува и се окопах .
                          Добре ,че местните ходят там на плаж със трактори и мина един за късмет .Дръпна ме назад (понеже не можа да ме заобиколи ,забоксува ) леко колкото да излязат гумите от окопите ,които бяха направили .Запълнихме ги с пясък пуснах си 4WD LOCK-а и вече бях шефче ,но с 1 на ум.
                          Знаеш ли, като караш на пясък изключвай TCS (ESP OFF копчето),за да можеш да ровиш в пясъка. За кал 4WD LOCK & ESP за пясък- 4WD LOCK & ESP OFF!
                          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                          Volkswagen Bora AKL

                          Коментар


                          • #28
                            До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                            Според мен като се изключи ESP-то на пясък по лесно ще се окопае колата.Защото няма да има какво да я спре като забоксува и ще има да рови и рови докато не се окопае. Това е мое мнение.
                            Но може и ти да си прав.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                              И ти си прав,но за да почне да буксува трябва да е на високи обороти,а това не е нужно. За ровенето и ESP OFF имах предвид вече като си тръгнал. Тествах автоматичното включване на 4х4 на сняг/лед. Десните гуми на асфалт,левите на сняг. ESP OFF и копчето 4WD LOCК не беше натиснато,гумите се въртят заедно.Няма никакво,ама никакво забавяне преди да се включи задната ос. И това на празен ход,смисъл без да се натиска газта,само със съединителя. Като дадеш газ пак така. Приятно съм изненадан.
                              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                              Volkswagen Bora AKL

                              Коментар


                              • #30
                                До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                                Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                                И ти си прав,но за да почне да буксува трябва да е на високи обороти,а това не е нужно. За ровенето и ESP OFF имах предвид вече като си тръгнал. Тествах автоматичното включване на 4х4 на сняг/лед. Десните гуми на асфалт,левите на сняг. ESP OFF и копчето 4WD LOCК не беше натиснато,гумите се въртят заедно.Няма никакво,ама никакво забавяне преди да се включи задната ос. И това на празен ход,смисъл без да се натиска газта,само със съединителя. Като дадеш газ пак така. Приятно съм изненадан.
                                Това,Дино,е защото в режим "АУТО" ,съединителят е зацепен с определена сила и съответно предава някакъв въртящ момент към задния мост.Постоянно.Ако натоварването се усили малко,тоест предните колела ако са на лед ,а задните -на твърда настилка,предните ще направят повече обороти.А ел.съединителя ще приплъзва,защото на задния мост почва "да тежи"...Ако това приплъзване е продължително-ще се запали.Тука няма "он-деманд".
                                П.П.На подобни терени ползвай "LOCK"-a.Той е за това.
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X