Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe - и ДА и НЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

    Сега има сечище и коловозите на места стигат точно до лимита на Санта Фе-то, не знам Хеброс кога ще да е минавал оттам - преди бая години ще да е било. Иначе надолу си беше добре, имаше 2-3 по-кофти места, но като цяло е безпроблемно. Признавам обаче, че поне едно време започнах да се надявам да свърши по-скоро. Нагоре за предпочитане е да е сухо, защото на места почвата е глинеста. Пътят е много тесен (поне този, по който аз минах) и трябва да не ти пука за боята.

    П.П. Тръгнах покрай хижа Връховръх отляво и стигнах точно над параклиса на Бряновщица.
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

    Коментар


    • От: Santa Fe - и ДА и НЕ

      Ето още една възможност да се тестват моделите 4х4 на Хюндай

      Pokana Test Drive - 10 2015 - clients.pdf

      Коментар


      • От: Santa Fe - и ДА и НЕ

        Някой има ли впечатления от Santa Fe II,но с двигател 2.0 CRDI -184 кс.
        Гледам,че почти не се срещат по обявите.

        Коментар


        • От: Santa Fe - и ДА и НЕ

          Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
          Някой има ли впечатления от Santa Fe II,но с двигател 2.0 CRDI -184 кс.
          Гледам,че почти не се срещат по обявите.
          Карах такова и има голяма разлика от моето (150 коня)
          В сервиза ми казаха, че почти нямат оплаквания клиенти с по-мощния мотор и е доста по-здрав, защото са изчистили "болежките" от предишния - по-слабия.
          Трудно се намират, щото не ги продават, а си ги търкалят или искат много пари
          Търси в оказиона на Хюндай, там има някое върнато понякога, за да вземат новия модел...
          Дават по-малък разход, аз го засякох на 1000 км. заредих около 180 лева, което се падна около 7.5-8 на сто.

          Коментар


          • От: Santa Fe - и ДА и НЕ

            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
            Карах такова и има голяма разлика от моето (150 коня)
            В сервиза ми казаха, че почти нямат оплаквания клиенти с по-мощния мотор и е доста по-здрав, защото са изчистили "болежките" от предишния - по-слабия.
            Трудно се намират, щото не ги продават, а си ги търкалят или искат много пари
            Търси в оказиона на Хюндай, там има някое върнато понякога, за да вземат новия модел...
            Дават по-малък разход, аз го засякох на 1000 км. заредих около 180 лева, което се падна около 7.5-8 на сто.
            Благодаря.

            Коментар


            • От: Santa Fe - и ДА и НЕ

              Здравейте, да се похваля и с тази красавица която от два месеца е моя .
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GGG.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5698586
              2.2 crdi 2007г. 165000км. Сменил съм масло и маслен филтър, всичко друго е било сменено преди 10000км, има фактура. Оттогава съм минал към 5000 км без никакви проблеми. Вчера засякох среден разход на компютъра: Стара Загора - Ямбол - София -Ямбол, към 700 км със скорост не повече от 130км/ч и разхода е 6.8л/100. Което си е направо супер. Преди седмица бях закачил ремаркето с лодка и двигател и ходих до Малко Шарково, имаше около 800м черен път до брега. На връщане се беше размекнала калта отгоре и занасяше наляво надясно. Очаквах да е малко по- стабилна, но го отдавам на гумите- обикновени зимни Барум, не много зле но и не в първа младост. И понеже имам и едно Дайхатсу Териос съм сигурен че то щеше да се справи по-добре на калта но пък на баирите едвам крета с ремаркето.
              Така че засега съм доволен.
              Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

              Коментар


              • От: Santa Fe - и ДА и НЕ

                Хареса ми на вид и като комфорт Санта фе 2 2008-9 , и на половинката и на нея и хареса , но където и да питам или да говоря с познати занимаващи се с автомобили все ми говорят , бягай от тях , били им проблемни двигателите. Аз принципно гледам тези с 2.2 CRD 155кс, като предпочитам автомат. Въпроса ми е , кои двигатели са проблемни най-вече в тия години да знам да не налитам на тях. Питам защото , до скоро имах рейндж роувър 1996 , който въпреки уверенията на всички , че е проблемен двигателя 2.5 бмв тд аз си взех такъв , нагласих си джипката стана кукла, но след втората година започнаха мъки с тоя двигател (3 водни помпи , една глава , две гарнитури, виско и т.н ) и след като ме остави 3 пъти на пътя го продадох на майсторите които го правеха за 3000лв. нищо ,че беше с нови въздушни възглавници и лъснат от всякъде. Просто при мен ако има нещо да се скапе се скапва. Иначе нито юркам(макс120) нито съм офроудър , всичко се обслужва ежегодно и т.н
                Та помогнете момчета , кой е най сполучливия двигател на това санта фе, че не ми се влиза във филм пак!
                Гледахме с жената , туарег, митсубиши аутлендър, киа соренто, каптива дори бмв (бмв двигател като чуя и ми става лошо) еми не и допаднаха като комфорт и място, санта фе се хареса и е ясно , че ще взема такова и по възможност ще го вкарам в хюндай серяиз за диагноза, но да знам поне към какво да се насоча. Принципно ще се кара предимно градско и то на малки разстояния , лек офроуд без изтъпления☺! Бюджета до 17-18хил и да е поне 2008. Благодаря предварително!
                Последно редактирано от liomojo; 14-03-16, 22:01.

                Коментар


                • От: Santa Fe - и ДА и НЕ

                  Здравей. Явно познатите ти не са се сблъсквали достатъчно с въпросния модел. За почти 4 години ползване на Санта Фе-то от подписа ми съм изключително доволен от джипката. Използвам я само по асфалт, за гората си имам друга играчка. Взех я от Хюндай, беше купена и поддържана от тях, както и аз продължих да я поддържам само и единствено там. Успех и препоръчвам да се оглеждате за кола с история, пред "наточените нов внос".
                  Поздрави!
                  Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
                  Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

                  Коментар


                  • От: Santa Fe - и ДА и НЕ

                    Благодаря за съвета , принципно и аз съм се насочил към нашенка, но и малко се разочаровах от понятието "Проверен от нас употребяван автомобил" защото като ходих да гледам други коли в официални представителства на други марки , уж проверен автомобила , а като им казах да го погледна на канала и като го дигнаха ,о чудо , масло тече та се лее от двигателя. Ама те не го видели , а сигурно било нещо лесно за оправяне. Абе човек аз ти казвам , че идвам при теб защото с големи букви пише Проверен от нас автомобил и си представител на една от най-реномираните марки коли в света , а ти ми говориш глупости. Та имайте предвид да не им вярвате много много и на официалните представителства ,че е качествен автомобила и си го проверявайте,аз поне ще го направя! Отплеснах се малко!
                    Иначе да разбирам ли , че най-читав е 2.2 crdi мотора и до колкото четох , чиповете дори и слагани в хюндай прецакват мотора?

                    Коментар


                    • От: Santa Fe - и ДА и НЕ

                      Официални представители на други марки не виждам смисъл да ги коментираме, до сега в ИНДкомерс са се отнасяли достатъчно сериозно и коректно. Въпреки това не пречи да ви вкарат колата в сервиза и да я огледате както искате. Относно чипосването - задължително без чип.
                      Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
                      Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

                      Коментар


                      • От: Santa Fe - и ДА и НЕ

                        Здравей те , а да попитам Санта фе 2001 първа версия ,Как са бива ли ги Бензиновите мотори ,скъпа ли е подръжката, и от към разход как са!

                        Коментар


                        • От: Santa Fe - и ДА и НЕ

                          Здравейте, вече продадох досегашния ми автомобил Хонда ЦРВ 2003г. 150 к.с. и почти съм се навил да си взема Санта Фе 2.2 ЦРДИ 2006-2007 г. 150 к.с. автоматик. Искам да попитам колко степенен е автомата, а също така имам притеснения дали няма да е по-тромав от Хондата.

                          Коментар


                          • От: Santa Fe - и ДА и НЕ

                            Първоначално публикуван от a.aleksandrov Преглед на мнение
                            Здравейте, вече продадох досегашния ми автомобил Хонда ЦРВ 2003г. 150 к.с. и почти съм се навил да си взема Санта Фе 2.2 ЦРДИ 2006-2007 г. 150 к.с. автоматик. Искам да попитам колко степенен е автомата, а също така имам притеснения дали няма да е по-тромав от Хондата.
                            Карам такова, на 350 хиляди вече, но не съм карал Хонда 5 степенен е автоматика и ако сменяш често маслото ( на 50 хиляди го сменям аз ) няма да имаш грижи...

                            Коментар


                            • От: Santa Fe - и ДА и НЕ

                              А има ли някакъв по-прост метод за проверка на автомата дали работи нормално, както примерно съединителя на ръчната ск. кутия се тества с включена трета предавка, натиснат педал на спирачката и отпускане на педала на съединителя. И нека ако някой е карал такова Санта Фе и Хонда ЦРВ 2ген. 150 к.с. да каже има ли разлика в динамиката, интересувам се не толкова за движение с високи скорости, а най-вече заради изпреварванията.

                              Коментар


                              • От: Santa Fe - и ДА и НЕ

                                Първоначално публикуван от a.aleksandrov Преглед на мнение
                                А има ли някакъв по-прост метод за проверка на автомата дали работи нормално, както примерно съединителя на ръчната ск. кутия се тества с включена трета предавка, натиснат педал на спирачката и отпускане на педала на съединителя. И нека ако някой е карал такова Санта Фе и Хонда ЦРВ 2ген. 150 к.с. да каже има ли разлика в динамиката, интересувам се не толкова за движение с високи скорости, а най-вече заради изпреварванията.
                                Аз съм с такова, динамична не е определено, но няма и как да е с тия кила, но изпреварвания от 110-120 нямам проблем. Вече от 150 ще трябва да си предвидиш повечко дистанция Върви в някой сервиз където да ти проверят хубаво грешките на скоростната, тия кретеноиди от Индкомерс ги домързя и за 92 лева оглед, за 20 мин само грешките в двигателя и ходовата част и после се оказа че си имало грешка за торк конвъртъра и стартирах с 3 бона ремонт. Разбира се файда от скандалите които им дигнах нямаше никаква, но се държаха като задници и дори нямаха доблестта да си признаят че са се осрали. Иначе от колата съм много доволен, за дълъг път е прекрасна, за градско харчи бая

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X