Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe - и ДА и НЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Santa Fe - и ДА и НЕ

    Тук можете (и ви моля) да пишите всичко относно 4х4 системата на Санта ФЕ модел 2007 2.2CRDi 156коня. Мерси.
    Аз лично имам такова,след като няколко месеца карах Партнер 4х4 на един колега реших че Партнера е добър,но Санта КЛАУС е по-добър от към ЛУКС. Знам че е корейско,което беше едното което не ми хареса и сигурно на много от вас не ви се харесва. А второто е е*аната силиконова муфа. Преди да ме обвините,че пише много неща за нея и за Санта Фе-то,искам да ви кажа,че тези неща ги изчетох.
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

  • #2
    До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

    странни доводи "против"...

    Корейско е много по-добре от френско, ако сравняваме по качество и надеждност... Откъм ергономия и дизайн може би имат още да учат корейците... Но специално Санта Фе SM e много добър...

    не знам какво те притеснява муфата - моето СФ е на 204 000км и муфата си работи безгрижно... Дори и днес го покарах в голяма кал...

    Мен единствено ме притеснява космическата му цена... Но това е въпрос на възможности и личен избор...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

      Всъщност се оказва,че колата е много добра. Вече 1год. и 5 месеца я карам колицата и е много добре балансирана си стабилна. Муфата- ами тя просто не съществува, оказа се че е многодиско съединител. Добре се справя с всичко,на което е бил подложен.
      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
      Volkswagen Bora AKL

      Коментар


      • #4
        До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

        Колеги,напишете нещо за системата.. И на мен ми е интересно, понеже не я знам каква е. Ако е същата като старото СФ, не пишете
        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

        Коментар


        • #5
          До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

          мойто СФ стана на 218000км и си работи още по-безгрижно...

          само да имаше и една понижаваща предавка... даже не цял редуктор, а само една 1-ва скорост по-бавна, пък сегашната 1-ва да стане 2-ра ...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

            Истината е, че му трябва 6-на кутия.
            Гледам, че на Опел имат някакво копче за спускане!
            Може би автомата на Санта Фе-то, като го пуснеш по наклон би трябвало да държи зададената скорост. Но при голям наклон?
            Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

            Коментар


            • #7
              До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

              Държи на която скорост си,стига да не влиза в свръх оборотите-червената зона. Тогава превключва. Ако си на ръчен режим на автомата и си напърва без газ,трябва да няма проблеми. Системата е коренно различна от на първото СФ. Сега използва многодискоц съединител на Borg-Warner. Същият се ползва в Форд Експлорър,някакъв Додж и Крайслер. Взима данни от датчиците на АБС и при приплъзване на гума,равно на 1/8 от дължината на гумата, се включва. Копчето 4WD LOCK работи до 40км/ч. При скорост 0-30км/ч и режим на блокаж е 50/50 отпред/отзад мощността. При скорост 30-40км/ч и режим на блокаж е 70/30 отпред/отзад. При скорости над 40км/ч режимът на блокаж не работи. При скорости над 40км/ч системата минава в автоматичен режим и предава непрекъснато 5% от мощността назад. При нужда предава до 50% назад,независимо от скоростта. При режим на блокаж и завит волан на повече от 10% процента,режимът на блокаж не е напълно активиран. Аз лично ако съм на 4WD LOCK и завит волан давам повечко газ (около 2000-2500об/мин на първа) и си се включва. Това е направено за разсеяни офф-роудъри,които забравят да изключат 4х4-то,когато са на асфалт. Извод: Ако сме на асфалт с 4WD LOCК и завием,няма да има проблем,защото компютъра а куплунга позволява приплъзване.

              nikita66 това копче,което си видял го има много сувове. Това е Hill descent control. Не позволява на колата да се движи с повече от 5-7 километра,когато спускаш склон. Има ограничения в работата-на сняг и кал става шейна пълна. Това което прави е да помпа абс-а,ако колата ускори над 7км/ч.
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • #8
                До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                Туксона и той ли е със същата система за 4х4?

                Аз досега само 1 път съм включвал 4WD Lock, но доста бързо замириса на съединител.

                Коментар


                • #9
                  До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                  Браво Dino!
                  Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                    Tucson е със същата система. Аз не съм усещал миризма досега. Само веднъж и то защото седях зад колата,след като бях карал по кал на 4WD LOCK.
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • #11
                      До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                      Първоначално публикуван от g_gosho Преглед на мнение
                      Туксона и той ли е със същата система за 4х4?

                      Аз досега само 1 път съм включвал 4WD Lock, но доста бързо замириса на съединител.
                      Допълвам горния си пост,защото не мога да го редактирам вече.

                      Напълно нормално е да се загряват леко този тип „муфи“. Дисковете са около 19 на брой. 10 за кардана и 9 за задния диф. Всеки първи е свързан към кардана,а всеки втори към задния диф. Когато има нужда от мощност отзад,самите дискове се плъзгат назад. Абсолютно всичките дискове отиват назад (посока задния диф) ,за да се обере празното място м/у тях и да се притиснат възможно най-плътно едни към други. Сега,колкото и да е силно притискането и въпреки наличието на фрикционен елемент м/у дисковете (нещо като феродо) си има макар и леко приплъзване (дори при 4WD LOCK,движение със скорост под 40км/ч и незавит волан-възможно най-голямо блокиране),защото това са си дискове с диаметър 30-40см. Затова е нормално отделянето на малки количества топлина (освен ако не се форсира много колата,или се ползва често 4WD LOCK) и миризма на феродо или какъвто и да е фрицкионният елемент м/у дисковете. Успокойте се хора. По пътя за хижа Изгрев,след пороен дъжд се качих без нищо да подмирише изобщо,а пътчето си доста трудничко откъм кал и баири за такъв вид СУВ.
                      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                      Volkswagen Bora AKL

                      Коментар


                      • #12
                        До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                        Ха честито и на мен. Усетих легендарната миризма ,отвратителна е всъщност. Явно досега не се е бил озорвал толкова куплунга. Всъщност беше преди около две седмици,на Крапец. Тръгнахме по едни пътчета около брега и на една място през някакво поле тръгна та едни калищаци чудесии... Първо светна лампата за проблем с 4х4-то,а след около една-две минути замириса много приятно на някаква смесица между силикон,накладки,съединител и запалена гума. Махнах бушона на 4х4-то и продължих като 15 годишно Пежо без никакви системи. Клирънса ме спаси на две-три места,но накрая заора. Бяха минали около 20 минути,след като бях махнал бушончето на 4х4-то и като го сложих не светна никкава индикация за проблем. Включих 4WD LOCK и продължихме. По-късно бе установено,че заднта ос не е изгубила нищо от това. Теста беше предните гуми на пясък,а задните на асфалт. Закопахме го до кората и пробвахме да излезем на 4х4 АВТО,не блокаж. Излезе като репичка. Даже не се наложи да се включва блокажа. Имаше го лекия замисъл,от около половин врътване на предната гума и си излезе. Даже тракшън контрола не успя да се включи. Това подкрепя твърдението на BW,че дори и след „загряване“ няма никакъв проблем за системата. Доволен съм...
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар


                        • #13
                          До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                          Dino моето стана на 136 х. и доста често замирисва когато тръгва да буксува , но не съм имал никакви проблеми с многодисковия съединител ( май само със него не съм имал проблеми ) .

                          Коментар


                          • #14
                            До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                            Я разкажи за другите проблеми.... Сигурен ли си,че не мирише на съединител,а не на МНОГОДИСКОВ съединител. Защото съм забелязал,че много малко му трябва на съединителя,за да замирише.
                            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                            Volkswagen Bora AKL

                            Коментар


                            • #15
                              До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                              в момента даже е в сервиза за спукани колекторни тръби ,плюс смяна на задни главини и не ми признаха гаранцията щото съм закъснял с 1600 километра за смяна на масло . А пък да не ти казвам как ми го дадоха след поредното сервизно обслужване без една гайка на предната джанта и ми отговориха че то така си било .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X