Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe - и ДА и НЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

    Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
    Климатика странно какво му има. Компресорът определено работи,защото се усеща промяна в работата на двигателя (на място) при пуснат и спрян климатик,тръбите стават леко хладни,но съвсем малко и това е. Но и това ще си го оправят де.
    Теч?!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #92
      От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

      Утре като отида да го взема СФ-то ще знам със сигурност кое-какво и защо така...
      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
      Volkswagen Bora AKL

      Коментар


      • #93
        От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

        Такааам... Климатикът се оказа,че му е липсвал фреонът (или каквото използва,защото това май вече е забранено като разрушаващо озоновата дупка) ,съответно цялата система е била проверена за течове и поради отсъствието на такива пълненето си беше за моя сметка. Само информативно- 110лв струва това удоволствие. Следва логичният въпрос как КАТО НЯМА ТЕЧ е изчезнал тоя фреон,ама айде. Относно вакуум помпата- някакви уплънтения били отишли,които могат да се сменят,но все пак решили да сменят цялата джаджа.
        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
        Volkswagen Bora AKL

        Коментар


        • #94
          От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

          В крайна сметка СФ да или не Или старото е по-добро от новото?
          Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

          Коментар


          • #95
            От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

            Типично за хюндай-гаранцията е само за билбордите...
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #96
              От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Типично за хюндай-гаранцията е само за билбордите...
              На база на какво?! Обстоятелствата по изчезването на охлаждащия газ са съмнителни,но той все пак е консуматив. Помпата си е сменена гаранционно. И то не само въпросните уплътнения,които са можели да сменят,а цялата помпа. Доволен съм и от колата, и от сервиза. Има какво да се иска от двигателя като мощност в диапазона до 1500 оборота,ама то затова има и чипове и тн,а и много много други марки и модели- кой каквото си хареса. Да не почваме пак спора за марките,гаранциите и личните предпочитания. Факт е,че за цената на която взех Санта Фе-то тогава,конкурентите предлагаха много по-бедно оборудване. Факт е,че нито един от тях не предлагаше близка до тази гаранция. Ключова дума: ТОГАВА. Сега вече не съм се интересувал как стоят нещата,но предполагам,че тенденцията е същата. А на мен ми е любопитно лично за себе си да видя къде е безпроблемно да си уредиш гаранционен ремонт. В Мото Пфое ли? Или в СФА? От всички представители с които съм имал лично вземане-даване само в Аутомотор (Ситроен) и IND (Хюндай) са били човечни. На всичките други места (СФА,пловдиските представители на ФВ и Тойота, Мото Пфое) все са се опитвали да изкарат шофьора виновен. Говорим и за лични ,и за служебни автомобили.

              Г-н Христов,в крайна сметка- да. Старото СФ е по-проходимо,каквото и да означава това за този клас "джипове". Като изключим това е все едно да сравняваме Пежо 306 с 308 (дават рекламата на 308 с 5 години гаранция и хем е по темата,хем ми даде добро сравнение).
              Последно редактирано от Dino; 22-06-11, 01:01.
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • #97
                От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                Мойто е на 19000 км. и е на същото дередже, прегледаха го и не остановийа никакъв теч.
                Пълнене на фреон-120 лева.

                Коментар


                • #98
                  От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                  Първоначално публикуван от flairo Преглед на мнение
                  Мойто е на 19000 км. и е на същото дередже, прегледаха го и не остановийа никакъв теч.
                  Пълнене на фреон-120 лева.
                  Честито!
                  Да ви имам гаранцията.Що не питате в хюндай дали няма да се навият да ви дадат 2 години ама истинска гаранция.
                  Аз също съм от пре....ните с 5 години гаранция, но от преди 5 години.Както казваше един продавач на автомобили:един балък умира-двама се раждат!!!
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #99
                    От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                    Зарязваме марката,сервиза и тн. Къде при НЕналичието на теч ще ти платят пълненето на каквато и да е система? Независимо дали говорим за автомобили или не. Като проблемът не е на самата система,ми ти може и сам да си го източил. (което съм сигурен,че не е случаят при мен и колегата,ама ходи го докажи)
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                      Dino логиката е проста -климатика не работи-искам да заработи!!!Пари не давам, защото има гаранция, че 5 години климатика ще работи.
                      Не разбирам защо като ви мамят не реагирате, а сами си измисляте причини да се съгласите с измамата.
                      Аз лично точно пловдивските хюндайци ги проклех и не съм им стъпил в сервизчето, в което впрочем могат само да сменят масло, да регулират предници и да говорят глупости.Рано или късно ще разбереш що е то индустриалкомерс.Само виж цените на хюндай тук и по света...
                      Много по-евтино е да се откажеш от "гаранцията" им, защото тя служи само за да им ходиш 5 години и да те сурвакат както си искат.Точно като с фреона.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                        Зимно време климатика трябва да се включва поне по един път седмично за около 5 минути.
                        Уплътнителите на компресора се свивали и фреона изчезвал от там. Това ми го е казвал приятел който ремонтира клими на коли.
                        От няколко години го практикувам на всички мои коли и нямам проблеми.

                        Коментар


                        • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Dino логиката е проста -климатика не работи-искам да заработи!!!Пари не давам, защото има гаранция, че 5 години климатика ще работи.
                          Не разбирам защо като ви мамят не реагирате, а сами си измисляте причини да се съгласите с измамата.
                          Аз лично точно пловдивските хюндайци ги проклех и не съм им стъпил в сервизчето, в което впрочем могат само да сменят масло, да регулират предници и да говорят глупости.Рано или късно ще разбереш що е то индустриалкомерс.Само виж цените на хюндай тук и по света...
                          Много по-евтино е да се откажеш от "гаранцията" им, защото тя служи само за да им ходиш 5 години и да те сурвакат както си искат.Точно като с фреона.
                          Аа,ти що си мислиш,че не им дигнах една патардия. Само хъкаха и мъкаха,че така им е казано от София-нямало теч,няма гаранционен ремонт. Газът бил консуматив.
                          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                          Volkswagen Bora AKL

                          Коментар


                          • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                            Поразрових се из интернет,тъй като на една от снимите на последния Дакар ми се мерна нещо като Санта Фе. Е,да -има такова нещо ,и по-интересното е,че е 90% заводски изпълнение. Участвали са в последните 2 издания на Дакар. 6 броя са (от старите -като моето и на Тедо със 160к.с. двг, и от новите- с 200к.с. двг и 6 скорости) и принадлежат на аржентинското представителство на Хюндай. Това което са направили е- взели са напълно стандартни Санта Фе-та ,махнали са всичко отвътре- останало е само предното табло,средната конзола и двигателя. Изградили са клетка,спортни седалки-абе всичко което е нужно,за да те пуснат + нови пружини и амове. И това е,всичко друго си е 100% заводско. Резултатът-назад са,но без нито една повреда или дефект от какъвто и да е вид за цялото състезание. Реших,че Санта Фе-то като му дойде времето няма да се продава,а ще се превърне в едно такова.
                            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                            Volkswagen Bora AKL

                            Коментар


                            • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                              Здравейте, смятам за закупя Санта Фе 2.2 CRDI след 2006, искам да попитам ако бъде закачен на компютър може ли да видят дали му е връщан километража.

                              Коментар


                              • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                                И не само,също така може да се види дали някога е бил слаган чип,сменяни ли са части свързани с управлението на двигателя. Т.е. в регистъра на компютъра се отчита ако са сменяни датчици и други тем подобни,защото изисква update след подобен род интервенция.
                                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                                Volkswagen Bora AKL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X