Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe - и ДА и НЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
    Това,Дино,е защото в режим "АУТО" ,съединителят е зацепен с определена сила и съответно предава някакъв въртящ момент към задния мост.Постоянно.Ако натоварването се усили малко,тоест предните колела ако са на лед ,а задните -на твърда настилка,предните ще направят повече обороти.А ел.съединителя ще приплъзва,защото на задния мост почва "да тежи"...Ако това приплъзване е продължително-ще се запали.Тука няма "он-деманд".
    П.П.На подобни терени ползвай "LOCK"-a.Той е за това.
    Прав си,натоварването е малко и сигурно затова няма забавяне! Обаче,ще се самоцитирам, прочети това:
    Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
    ...Закопахме го до кората и пробвахме да излезем на 4х4 АВТО,не блокаж. Излезе като репичка. Даже не се наложи да се включва блокажа. Имаше го лекия замисъл,от около половин врътване на предната гума и си излезе. Даже тракшън контрола не успя да се включи...
    Като ти казвам до кората имам предвид,че предните гуми си се въртяха и на ръка т.е. колата беше легнала на пластмасата отдолу. Това смятам за добро натоварване на задната ос. Врътна по-малко от половин оборот (и то на около 1300-1500об/мин на първа) и веднага завъртя и задните гуми.
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

    Коментар


    • #32
      До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

      Колега Dino, имам въпрос към вас. Случвало ли ви се е от зор в кал съединителят на колата ви да изпуши?Т.е да има бял пушек? Лично аз съм виждал на Outlander и CRV,при вас как е?
      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

      Коментар


      • #33
        До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

        ''ДА'' бе що не.

        Dino aко ти прочете корееца тестовете де му вършите на паркетника, или ще се пропие или до сепуко ще го докараш.

        Защо ти е да го тормозиш с 4WD на градско ?

        4WD копчето съм го ползвал за потегляне под наклон на сняг, що кал не е и виждало.

        Не знам какви са ви очакванията от SUV среден клас та ги ''тествате'' по пясък, кал и какво беше още.

        От година съм го оставил на съпругата и не слизам от TLC80-ката за нищо, освен за новото IVECO DAILY 4X4, ама не съм ги събрал още..


        Хюндая мина 95.000км и освен предни накладки и един кашон биелетки друго не е дефектирало ,кофата с габаритните крушки нема и да я споменавам (фабричните дефекти бяха отстранени без мрънкане).


        Маслото и аз го бях просрочил с 700км и проблема беше значителен, от тогава го карам само в Люлин и по нищо не си личи че имат нещо общо с говедата в Младост.

        Коментар


        • #34
          До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

          Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
          Колега Dino, имам въпрос към вас. Случвало ли ви се е от зор в кал съединителят на колата ви да изпуши?Т.е да има бял пушек? Лично аз съм виждал на Outlander и CRV,при вас как е?
          Честно да си кажа не съм забелязал,но това не значи че някой път не е имало- просто не съм видял. Ще го имам предвид.

          Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
          ''ДА'' бе що не.

          Dino aко ти прочете корееца тестовете де му вършите на паркетника, или ще се пропие или до сепуко ще го докараш.

          Защо ти е да го тормозиш с 4WD на градско ?

          4WD копчето съм го ползвал за потегляне под наклон на сняг, що кал не е и виждало.

          Не знам какви са ви очакванията от SUV среден клас та ги ''тествате'' по пясък, кал и какво беше още.

          От година съм го оставил на съпругата и не слизам от TLC80-ката за нищо, освен за новото IVECO DAILY 4X4, ама не съм ги събрал още..


          Хюндая мина 95.000км и освен предни накладки и един кашон биелетки друго не е дефектирало ,кофата с габаритните крушки нема и да я споменавам (фабричните дефекти бяха отстранени без мрънкане).


          Маслото и аз го бях просрочил с 700км и проблема беше значителен, от тогава го карам само в Люлин и по нищо не си личи че имат нещо общо с говедата в Младост.

          Относно 4WD LOCK копчето. То може да си стои и непрекъснато натиснато,това не е на Нивата ръчката дето си стои винаги в едно положение. Над 40км/ч минава отново в автоматичен режим,а при завой отпуска малко многодисковия съединител,за да не се натоварва раздатката(макар и да звучи смешно тази дума за въпросната кола). Корееца да може да вземе да пукне от гордост, хех... Не мисля,че пресилвам колата. Смисъл,че преценям дали мога да мина или не. Е верно,че на Върховръх в едни коловози смачках малко ауспуха,ама нищо му няма. Едвам се вижда. В Хюндай като дигнаха колата на подемника и човека ми хвърли един много учуден поглед все едно каза: "Какво ти е направила горката кола?" Абе има малко удари отдолу,но нищо сериозно. Няма олюпена боя или нещо сериозно одрано,така че...
          Последно редактирано от Dino; 01-02-10, 20:30.
          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
          Volkswagen Bora AKL

          Коментар


          • #35
            До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

            Ти май искаш да я тестваш за колко време ще се скапе.

            Коментар


            • #36
              E

              Първоначално публикуван от recallll Преглед на мнение
              Ти май искаш да я тестваш за колко време ще се скапе.
              Следващият път да не пишат в брошурата "...автомобил с високо ниво на проходимост...". Мисля да не прекалявам,досега най-тежкото е било на Чепеларе- катерих последния участък на черната писта на втора. Е изгасна естествено и се върнах,но на първа го качи. РовИ,буча и сумтя,ама се качи без нищо да подмирише или да светне. За тея дето са запознати под "последна" имам предвид най-долната. Там където се сливат краят на "турситическата" и "черната".
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • #37
                До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                Това,Дино,е защото в режим "АУТО" ,съединителят е зацепен с определена сила и съответно предава някакъв въртящ момент към задния мост.Постоянно.Ако натоварването се усили малко,тоест предните колела ако са на лед ,а задните -на твърда настилка,предните ще направят повече обороти.А ел.съединителя ще приплъзва,защото на задния мост почва "да тежи"...Ако това приплъзване е продължително-ще се запали.Тука няма "он-деманд".
                П.П.На подобни терени ползвай "LOCK"-a.Той е за това.
                Днес какъв смях само... Не смях,ами направо срам. Трябваше бързо да тръгвам,че бях спрял не много добре и се качвам такъв в колата,паля и тръгвам,ама на около 1200оборота гасне. Викам си бах к`во ти стана пък ся. Паля пак,тръгвам и пак същото. А то какво-ръчната не съм пуснал. По-късно на едно заледено място ми се изясни: ръчната държи двете задни колела блокирани,предните забуксуват и многодисковия почва да затяга,при което колата гасне моментално. Имам чувството ,че ако дам на повече от 1500 и дърпна ръчната докрай ще си изгори съединителя,не многодисковия,а обикновения. Многодисковия си държи и не пуска и милиметър.
                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                Volkswagen Bora AKL

                Коментар


                • #38
                  До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                  Да ви питам, предполагам и при вас става, когато мина бързо през легнал полицай и се чува "дън" немога да разбера от къде, става след като предните ми гуми слезнат. Чудя се от предното окачване ли е/данеби да свива до край, заради тежкия двг/, защото отдоло и по праговете не мога да видя следа от удар. На мен за последните 10 000 км /на 60 000 съм сега / ми смениха съединителя, заради някаква прецакана пружина, /неразбирам много и не мога да обясня точно коя, но на праен ход дрънчеше яко/лагер на задно дясно колело /и той си каза сам/ , две джанти със спукани спици/казаха че съм само аз, бяха все на предните колела през няколко хил. км/, всичко направиха за нула време и без мрънкане. За останалите 50 000 са ми сменили шайба на климатика, едни биелетки и ключалка на багажника/заключи се и дотам/. Не са много километрите за 3-4 г. но са предимно в София, по супер разбитите пътища, някои дни правя по 150 км в града.
                  Последно редактирано от kvv; 17-02-10, 12:18.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                    Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
                    Да ви питам, предполагам и при вас става, когато мина бързо през легнал полицай и се чува "дън" немога да разбера от къде, става след като предните ми гуми слезнат. Чудя се от предното окачване ли е/данеби да свива до край, заради тежкия двг/, защото отдоло и по праговете не мога да видя следа от удар. На мен за последните 10 000 км /на 60 000 съм сега / ми смениха съединителя, заради някаква прецакана пружина, /неразбирам много и не мога да обясня точно коя, но на праен ход дрънчеше яко/лагер на задно дясно колело /и той си каза сам/ , две джанти със спукани спици/казаха че съм само аз, бяха все на предните колела през няколко хил. км/, всичко направиха за нула време и без мрънкане. За останалите 50 000 са ми сменили шайба на климатика, едни биелетки и ключалка на багажника/заключи се и дотам/. Не са много километрите за 3-4 г. но са предимно в София, по супер разбитите пътища, някои дни правя по 150 км в града.
                    Не съм забелязъл такова нещо,но едно е сигурно- не удря никъде. Че е паркетник,паркетник е,обаче не е толкова нисък паркетник... Най-ниската част,след като слезеш от "полицая"/бабуната се явява катализатора и средното гърне. Ама щеше да е бая поомачкан и да се види. Не вярвам да опира.
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • #40
                      До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                      Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                      Не съм забелязъл такова нещо,но едно е сигурно- не удря никъде. Че е паркетник,паркетник е,обаче не е толкова нисък паркетник... Най-ниската част,след като слезеш от "полицая"/бабуната се явява катализатора и средното гърне. Ама щеше да е бая поомачкан и да се види. Не вярвам да опира.
                      то това става само на много високи бабуни и с по-висока скорост, иначе при 95%от бабуните минава без проблем /пак да поясня става дума за по-висока скорост/може би ще е от окачването, сигурно свива докрай. Сетих се да питам още нещо за сервизното обслужване до колко км може да изчакам без да имам проблеми/при колко км са ви правили проблем на вас/, това което аз съм разбрал е че мога да го правя до 10 000+ 999 км т.е. примерно до 50 999 км всичко е ок но 51 000 си закъснял ? Може би има начение и на колко км ти е последния преглед, при дадения примерако предишния път си бил на 40 500 км трябва всичко да е наред щом си дошъл до 51 000км.
                      Последно редактирано от kvv; 17-02-10, 14:06.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                        Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
                        то това става само на много високи бабуни и с по-висока скорост, иначе при 95%от бабуните минава без проблем /пак да поясня става дума за по-висока скорост/може би ще е от окачването, сигурно свива докрай. Сетих се да питам още нещо за сервизното обслужване до колко км може да изчакам без да имам проблеми/при колко км са ви правили проблем на вас/, това което аз съм разбрал е че мога да го правя до 10 000+ 999 км т.е. примерно до 50 999 км всичко е ок но 51 000 си закъснял ? Може би има начение и на колко км ти е последния преглед, при дадения примерако предишния път си бил на 40 500 км трябва всичко да е наред щом си дошъл до 51 000км.
                        Не си прави експерименти,че само ще те одрусат... Ето една тема от Хюндай форума: http://hyundai-bg.com/forums/viewtopic.php?f=12&t=4822
                        В последният си пост по темата съм описал защо човека е в правото си да ги съди-подписали и подпечатали ,а после "Еми закъсняли сте...".
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар


                        • #42
                          До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                          Днес си разгледах сервизната книжка, на последните страници има сервизните условия. Там пише че сервизно обслужване се прави на първите хиляда, и на всеки 10 000 км, ако сервизното одслужване се пресрочи с повече от 1000 км гаранцията отпада. Така че щом си в рамките на 10 000+999 нямаш проблеми.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                            KVV, намерих обяснението за въпросния "удар" в окачването при преминаване през висовки бабуни.

                            Hyundai spokesperson Ben Hershman said to us that it’s a characteristic of this car. The way the front suspension geometry and set-up works will give you that thumping sound when the suspension extends very quickly.
                            Това е от един австралийски форум. Същата ситуация- бързо преминаване през бабуна,следавателно бързо свиване и отпускане на пружините- няма нищо тревожно.

                            Превод в ефир,ако някой не разбира: Говорителят на Хюндай Бен Хършман ни каза,че това си е характеристика на колата. Начинът по който геометрията и настройките на предното окачване работят, предизвикват този звук при рязко разтягане/отпускане/разтоварване на окачването.
                            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                            Volkswagen Bora AKL

                            Коментар


                            • #44
                              До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                              Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                              KVV, намерих обяснението за въпросния "удар" в окачването при преминаване през висовки бабуни.

                              Това е от един австралийски форум. Същата ситуация- бързо преминаване през бабуна,следавателно бързо свиване и отпускане на пружините- няма нищо тревожно.

                              Превод в ефир,ако някой не разбира: Говорителят на Хюндай Бен Хършман ни каза,че това си е характеристика на колата. Начинът по който геометрията и настройките на предното окачване работят, предизвикват този звук при рязко разтягане/отпускане/разтоварване на окачването.
                              мерси за инфото, и аз мислех че ще е нешо подобно

                              Коментар


                              • #45
                                От: До: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                                Обмисляли ли сте слагането на ФЛАНЦИ, къде, какви/размер/, ще има ли нужда от промени по калниците. Също така се чудя какъв ще е ефекта от слагане на по-нисък профил гума на 17 ките джанти/освен снижаване на колата и по-честа смяна на скорости/.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X