Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нека русофилите да помогнат (подложки на Нисан Терано 2)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    А бе страшничко си е , ама като си я захапал
    Незнам дали ще мина преди обед ,ноти си дай тел. на ЛС.
    За черпенето не се притеснявай , важното е че ти върши работа !
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #32
      До: Нека русофилите да помогнат (подложки на Нисан Терано 2)

      Понеже темата е останала недовършена, та да я завърша (знам че е безнадеждно стара).

      Направих си и сложих 20мм подложки. Нищо никъде не опира и проблеми никакви няма. Утре ще гледам да наснимам и да кача чертеж, вместо всеки следващ да се бори отново сам.

      Резултата от цялото е че се губи малко от castor-а, но всичко друго си е в норма, а джипката си се държи на пътя съвсем нормално. Махнати са ми и всички шайби на горните носачи.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: Нека русофилите да помогнат (подложки на Нисан Терано 2)

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Понеже темата е останала недовършена, та да я завърша (знам че е безнадеждно стара).

        Направих си и сложих 20мм подложки. Нищо никъде не опира и проблеми никакви няма. Утре ще гледам да наснимам и да кача чертеж, вместо всеки следващ да се бори отново сам.

        Резултата от цялото е че се губи малко от castor-а, но всичко друго си е в норма, а джипката си се държи на пътя съвсем нормално. Махнати са ми и всички шайби на горните носачи.
        Е това утре не дойде ли колега.

        Аз чакам

        Коментар


        • #34
          До: Нека русофилите да помогнат (подложки на Нисан Терано 2)

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          .......

          Направих си и сложих 20мм подложки. Нищо никъде не опира и проблеми никакви няма. Утре ще гледам да наснимам и да кача чертеж, вместо всеки следващ да се бори отново сам.

          Резултата от цялото е че се губи малко от castor-а, но всичко друго си е в норма, а джипката си се държи на пътя съвсем нормално. Махнати са ми и всички шайби на горните носачи.
          Поставянето на подложки над/под пружините не измества ли работния ход на амортисьора опасно нагоре? До степен да "подмине " горната си мъртва точка и да се изтръгне буталото?...Ако няма какво да го спре , разбира се...Всъщност каква е максимално допустимата дебелина на положките?
          И още - това изкуствено изместване на работния ход на амортисьора , в посока нагоре ,не намалява ли способността на окачването да "поема" неравностите на терена?

          Коментар


          • #35
            До: Нека русофилите да помогнат (подложки на Нисан Терано 2)

            Първоначално публикуван от nisanterano Преглед на мнение
            Поставянето на подложки над/под пружините не измества ли работния ход на амортисьора опасно нагоре? До степен да "подмине " горната си мъртва точка и да се изтръгне буталото?...Ако няма какво да го спре , разбира се...Всъщност каква е максимално допустимата дебелина на положките?
            И още - това изкуствено изместване на работния ход на амортисьора , в посока нагоре ,не намалява ли способността на окачването да "поема" неравностите на терена?
            Принципно нещата наистина стоят така....
            Някои колеги вързват ограничителни колани,които спират разгъването на амортесьора малко преди крайната му точка на ръзпъване,но....така пък се губи час от хода...а това пък води до увисване на колелото при по-големи артикулаций...и от там....по-малко проходимост!
            Според мен най-правилното решение е след поставянето на тампони,със същия размер да се изработят накрайници на амортесьорите /нищо работа за един стругар/,и да се компенсира повдигането!!!
            Така проблемите отпадат...и амортесьорите ще си работят в същата зона както и преди лифта!!!
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #36
              До: Нека русофилите да помогнат (подложки на Нисан Терано 2)

              Ето и малко нагледен материал за това което ви говоря!!!
              Прикачени файлове
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #37
                До: Нека русофилите да помогнат (подложки на Нисан Терано 2)

                Първоначално публикуван от nisanterano Преглед на мнение
                Поставянето на подложки над/под пружините не измества ли работния ход на амортисьора опасно нагоре? До степен да "подмине " горната си мъртва точка и да се изтръгне буталото?...Ако няма какво да го спре , разбира се...Всъщност каква е максимално допустимата дебелина на положките?
                И още - това изкуствено изместване на работния ход на амортисьора , в посока нагоре ,не намалява ли способността на окачването да "поема" неравностите на терена?
                Стандартно слагат един инч, или 25.4мм. С 2 инча окачване TrailMaster съм. При колело докрай долу си опира на ограничителните тампони, и има дори още мегдан. Други последствия няма - просто хода е по-голям с 2 сантиметра, и съответно предницата е вдигната с толкоз - изравна е със задницата (една идея по-ниска), без от това да се губи ход нагоре. Иначе амортисьорите си се държат както се държаха и без подложки.

                "Проблемите" са от друго естество - camber и castor ъглите са на ръба на приемливото. Castor-a не е фатален, но Camber-а е определено малък, и не е оптималния. И на това ще намеря колая, само да се отвори време.

                ПП: Подложките не са над/под пружините, а са МЕЖДУ ГОРНИЯ НОСАЧ и ГОРНИЯ ШАРНИР. Пружини на тераното отпред няма. Има торсиони, дето също съм сменил с IronMan, с определено положителен ефект по отношение на стабилността.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  До: Нека русофилите да помогнат (подложки на Нисан Терано 2)

                  Първоначално публикуван от kalasha Преглед на мнение
                  Е това утре не дойде ли колега.

                  Аз чакам
                  Искам да довърша всичко и ще пусна цяла тема със всичките подробности. Смятам да преработвам и горните носачи малко, за да докарам всички ъгли в оптимума.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Нека русофилите да помогнат (подложки на Нисан Терано 2)

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Искам да довърша всичко и ще пусна цяла тема със всичките подробности. Смятам да преработвам и горните носачи малко, за да докарам всички ъгли в оптимума.


                    Чакам с нетърпение това което ще направиш ,защото съм пръснал маверика тъкмо.Но първо ще започна от задницата

                    Коментар


                    • #40
                      До: Нека русофилите да помогнат (подложки на Нисан Терано 2)

                      Прикачил съм файла с подложките. По добре късно отколкото никога.

                      Файла е за AutoCAD.

                      Не съм сигурен че уширението на голямата дупка от едната страна е нужно. Може да се пробва и без него. Може би ще е възможно да се резне на лазер. Мойте ги прави баджанака и каза че ги е правил с газово рязане. А 5-те отвора са правени на колонна бормашина с координатна маса.

                      ПП: Ето изрових и снимка. Лъскави са защото са поцинковани. Иначе са си от обикновена стомана 3.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от sparkybg; 26-02-10, 20:29.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Нека русофилите да помогнат (подложки на Нисан Терано 2)

                        ЕЕЕЕЕ браво Спарки от кога чакам тия чертежи ,че моита предница е доста ниска.Мога ли да попитам дали ще се вдигне предницата само с натягане на торсионите и слагането на подложките?И колко?В момента моита е висока (премерено от долния ръб на джантата до калника) 68см
                        И все пак благодаря от сърце за чертежа

                        Коментар


                        • #42
                          До: Нека русофилите да помогнат (подложки на Нисан Терано 2)

                          Много благодарство на Спарки,че тъкмо утре щях да свалям шарнира и да го карам на стугаря да му взема размерите.А точно сега и другата кола влиза в сервиза.Спести ми пари за таксита ще черпя като се видим

                          Коментар


                          • #43
                            До: Нека русофилите да помогнат (подложки на Нисан Терано 2)

                            Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
                            ЕЕЕЕЕ браво Спарки от кога чакам тия чертежи ,че моита предница е доста ниска.Мога ли да попитам дали ще се вдигне предницата само с натягане на торсионите и слагането на подложките?И колко?В момента моита е висока (премерено от долния ръб на джантата до калника) 68см
                            И все пак благодаря от сърце за чертежа
                            Мойта е 72.5см от долния ръб на джантата до ръба на калника. С 15 цолови джанти съм. Дори с подложките повече не може, защото не остава ход надолу и по завоите започва да се държи неадекватно.

                            След слагане на подложките трябва да отидете на реглаж на предница. Лошото е че със слагането на подложки горните носачи ефективно се удължават с около 3мм, и camber-a и castor-а се докарват на ръба, поне на терано междинка - с 4-те кръгли фара. При мен са махнати всички подложни шайби и пластини въобще, и от едната страна е на ръба, а от другата ми бяга единия наклон, но имам крив шенкел там и предполагам е от това.

                            В момента мисля за правене на нови горни носачи, подобни на тия от Calmini, но с малко по-други ъгли на шарнира. Ще ги направя така че да не се налага реглаж на предницата, а като ефективна дължина да отговарят на оригиналните , но в тях ще си е "интегриран" ефекта от подложките.

                            Кога ще станат обаче не мога да кажа. Иска време.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Нека русофилите да помогнат (подложки на Нисан Терано 2)

                              Ей ви го и на картинка, че се оказа че някои колеги не могат да се оправят с AutoCAD. Дебелината е 20мм, а дълбочината на по-големия отвор (виж снимката) е 2мм и нагоре. Вероятно може и без него, но и така не пречи.

                              Прикачени файлове
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Нека русофилите да помогнат (подложки на Нисан Терано 2)

                                Колеги тия колеги дето немогат да се оправят с Autocad съм аз .
                                Спарки благодаря за търпението и разбирането
                                NISSAN Terrano II 2.4 i 12v
                                Колкото ви е по проходим джипа толкова повече ще ходите пеша за трактор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X