Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги, какво е това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колеги, какво е това?

    Вчера отворих капака, за да снимам акумулатора, и констатирах, че зад него има кабел, на кабела - куплунг, и на куплунга - поставено нещо като заглушка.
    Цялата тая конструкция свободно си стои на края на кабела, а той се промушва изпод някаква изолация и не се вижда от къде идва.

    много непотребно изглежда, но не ми се вярва да е така

    моля, давайте акъл
    ето го нещото


  • #2
    До: Колеги, какво е това?

    Споко ,това може да е за някоя екстра която нямаш.Аз в Нисаня имам бая такива куплунги.За да разбереш трябва да откриеш схеми на колата

    Коментар


    • #3
      До: Колеги, какво е това?

      Да не ти е нещо от рода на октанкоректорите, диагностичен куплунг или на моделите със събиране на бензиновите пари да е за някякъв клапан? близо е до Б-филтър гледам.
      http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
      Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

      Коментар


      • #4
        До: Колеги, какво е това?

        Асене, не е диаг.куплунг

        вижда се, че на куплунга, който е на края на кабела, е поставена обратната част - нещо като заглушка
        точно към върха на стрелката , на челото на заглушката, има две метални пъпки

        и нещото си е лежало така дълги години

        а то ферозата няма кой знае какви екстри, та да липсва някоя, не е нисан това

        загадката продължава

        Коментар


        • #5
          До: Колеги, какво е това?

          Днес ще погледна дали го има и на карбураторната.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            До: Колеги, какво е това?

            Дане би да е кото на тойтата кабел за датчика на горивния филтър който ти показва че филтъра е за смяна когато събере вода или е затлаченА да си сложил филтър без датчик

            Коментар


            • #7
              До: Колеги, какво е това?

              Има го и на карбураторната Фероза и като питах моя майстор еладжия ми каза ,че японците са умни хора и са си пуснали допълнителни кабели мисля че беше за халогени ако не се лъжа
              RAV 4
              F650GS

              Коментар


              • #8
                До: Колеги, какво е това?

                Гледах, гледах, такова чудо не видях при мен. Ще разгледам пак. Ако правилно се ориентирам това пред преградата между конюшната и пасажерното.
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  До: Колеги, какво е това?

                  Старата японска ел. школа освен "радоста" управление през маса(-) предлага и "екстрата" универсална ел. инсталация - една за всички коли от този модел на дадената марка, после в зависимост от модификацията включваш, другото "заглушваш" , ако се поровиш из колата трябва да срешнеш още много такива
                  "+" е военната ремонтопригодност - само една спецификация
                  "-" е повишеният разход на жица....после се появява "маркетинга" и ни се ......майката
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    До: Колеги, какво е това?

                    И мойта го има същото. И си седи по същия начин. Не знам какво е, а и аз съм се питал. Диагностичния куплунг е близо до него, но е друг. Това е за нещо друго.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Колеги, какво е това?

                      Спарки, в тебе ми беше надеждата
                      няма да го човъркам - не ми пречи, но интереса ми остава
                      диагностичния куплунг се зеленее на тази снимка, а чудото е позиционирано зад акумулатора, точно по диагонал, и лежи на калника
                      ето

                      Коментар


                      • #12
                        До: Колеги, какво е това?

                        Може да е 2 неща.

                        1. Куплунг за подвижна лампа, или нещо от сорта (малко вероятно)

                        2. Там (до акумулатора) седи казанчето за измиване на фаровете, ако джипката има такава система. Може да е куплунга за помпата/дюзите. (по-вероятно).

                        В нижката не пише нищо.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Колеги, какво е това?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Може да е 2 неща.

                          1. Куплунг за подвижна лампа, или нещо от сорта (малко вероятно)

                          2. Там (до акумулатора) седи казанчето за измиване на фаровете, ако джипката има такава система. Може да е куплунга за помпата/дюзите. (по-вероятно).

                          В нижката не пише нищо.
                          1. не съм проверил има ли захранване, ама не ми прилича на такова нещо

                          2. Казанчето ми се намира от другата страна на двигателя - на левия калник, близо до firewall-а. Куплунга за помпичката не е такъв - чистил съм го и имам визуален спомен

                          Коментар


                          • #14
                            До: Колеги, какво е това?

                            Говоря за казанче за миене на ФАРОВЕТЕ. Иначе за чистачките и мойто си е от другата страна.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Колеги, какво е това?

                              Явно съм се изрази лошо и не си ме разбрал.
                              На старите японци инсталациите са еднакви за всички от модела независимо от екстрите, но не към всички куплунги се закачат консуматори
                              Цитат по "Веритас":Споко ,това може да е за някоя екстра която нямаш.Аз в Нисаня имам бая такива куплунги.За да разбереш трябва да откриеш схеми на колата
                              Без схема на лист хартия ще трябва да разбандажираш куп кабели за да откриеш че другия край на твоя куплунг завършва в атмосферата.
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X