Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно виене от задния диф при 85 км/час

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странно виене от задния диф при 85 км/час

    Здравейте колеги от известно време се появи адно леко виене при скорост около 85-95 км/час ,отначало когато се изкачвам по наклон нагоре и подам повече газ но постепенно започна да се появява и при движение по равното с не много газ,и със 85-95 км.Маслото съм сменил миналата година преди около 5 - 6 000 км.сложих такова за диференциали с ЛСД не помня точно каква марка и данни беше но си спомням защото доста обикалях да го търся беше нещо по специално.Проверих му нивото там си е и на пръв поглед не се вижда нещо притеснително във вида на маслото бистро е и няма стружки.да отбележа ,че още като купих джипа установих ,че ЛСД -то не работи питах тогава във форума и по запознати ме успокойха ,че няма опастност от авария от неработещия ЛСД.Имам намерение да закарам колата на сервиз но съм чувал ,че диференциал много трудно се ремонтира в смисъл настройката и напасването на вече работили пинъон и корона така ,че да не вият.А нямам представа колко струва такъв диф втора употреба и от къде да го търся за да го сменя целия.И дали не става от някой модел Паджеро.



    Благодаря предварително за вниманието:
    Н.Колев
    Последно редактирано от Николай Колев; 26-08-08, 16:03. Причина: правописна грешка
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    До: Странно виене от задния диф при 85 км/час Проблема е Решен успешно.

    Здравейте,проблема е отстранен оказа се износено задно каре на задния кардан и от там дисбаланс и вибрация която се чува от към диференциала.В резултат в сервиза искаха да ремонтират задния диф.Аз за всеки случай реших да рискувам и да пратя кардана в Кубрат за проверка. Там се оказа ,че на едното каре е износена едната чашка и се е получило биене на кардана.Смениха ми едното каре и балансираха кардана.След като до сложих всичко си зааспа направо.Ремонта в Кубрат ми струваше 121.20лева + 32.60лева ново каре от STP корейски части + 40 лева за куриери за доставка на карето и разкарването на кардана до Кубрат.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #3
      До: Странно виене от задния диф при 85 км/час

      И в краина сметка едно каре ти излезе 200 лева- можелое даси минеш и с 32-то само..
      boko
      Jeeep---KIA
      https://www.facebook.com/autoboko/

      Коментар


      • #4
        До: Странно виене от задния диф при 85 км/час

        Не са сменили само карето ,правен е баланс на кардана защото са преместени балансиращите тежести.Старите които си бяха са махнати и вместо тях с изместване около 90 градуса са заварени други по големи.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #5
          До: Странно виене от задния диф при 85 км/час

          Сега като покарах няколко дена забелязах ,че виенето не е изчезнало съвсем сега се появява при доста по-висока скорост около 100 километра и е по слабо.
          Забелязах също,че диференциала доста загрява.След половинчасово каране по асвалта с 80-90 км не мога да си държа ръката върху него.
          Не знам от какво загрява така,свалях кардана и гумите и като въртя фланеца на пиньона се върти леко и плавно без да затяга и има инерция.свалях редуктора от моста няма никакви видими следи които да подсказват за някаква повреда.Май ще трябва да го разглобя за всеки случай.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X