Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пълнене (с газ) на заден амортисьор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пълнене (с газ) на заден амортисьор.

    По погрешка изпуснах малко газ от задния амортисьор. Като резултат окачването толкова се смъкна, че почти не става за каране. Далеч от София съм и не мисля че наоколо (Ботевград) ще намеря някой, който да има азот (за помлане на гуми например). Мисля да допълня камерата с въздух (имам и въглероден двуокис?). Преди да се нахвърлите върху мен ще ви помоля да ми обясните простичко дали това ще направи проблем или не. Логиката ми е, че атмосферният въздух е 78% азот, при това само допълвам - т.е. разликата ще е нищожна. Какво точно може да се случи отостаналите 22%? Изобщо какво може да ме посъветвате?

  • #2
    До: Пълнене (с газ) на заден амортисьор.

    Намерих повече от необходимата информациа тук: http://www.dirtrider.net/forums3/tex.../121146-1.html

    За незнаещите английски - спорът е безкраен, но хората си карат с напълнени с въздух амортисьори с години без никакъв проблем. Предимствата на азота са чисто теоретични. Но е инересно четиво.

    Коментар


    • #3
      До: Пълнене (с газ) на заден амортисьор.

      Мисля си че влагата от въздуха може да създаде проблем, и евентуално корозия.

      Иначе в останалото разликата ще е точно толкова, колкото е разликата в помпани с азот и с въздух гуми, демек никаква.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Пълнене (с газ) на заден амортисьор.

        Азота е инертен газ-сиреч не реагира химически с нищо(или с почти нищо).
        В гумите го слагат , защото при търкаляне гумата се загрява от там въздуха в нея , при което се получава ефект все едно си я напомпал.Разликата разбира се е минимална и в повечето случаи това се прави от чиста гъзария(при азота разликата на студено и на топло е по-малка).При амортисьора би следвало да се получи същия ефект(да ти се надърви окачването),но едва ли ще го усетиш.
        Остава разбира се влагата във въздуха,но едва ли ще има проблем.Както може би знаеш в коловете от самосебеси се събира въздух , който от време на време трябва да се изпуска.Ако не го изпуснеш амортисьорите стават по-твърди.Много хора(в това число и аз) изобщо не могат да усетят разликата и си карат така с години(особено ако не знаят ,че маслото в предницата чат-пат се сменя).
        Според мен не би трябвало да има проблем.
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • #5
          До: Пълнене (с газ) на заден амортисьор.

          Здрасти,
          преди време имах абсолютно същия проблем. Говорих с много хора чух много мнения включително и във форума, никой не можа да ми каже на 100% как стоят нещата имаше коментари от сорта на пълни с въздух и карай няма проблеми. В крайна сметка се свързах с екипа на " Promax racing" в Германия и хората най любезно ми отговориха!Ще ти кажа ,че налягането в амортисьора ако мотора е крос трябва да е 12 бара и трябва да се напълни с азот.
          Компресорите по гумаджийниците повече от 6-7 атмосфери налягане не могат да нагнетят в бутилката на амортисьора и при самото вадене на маркуча ще излезнат 1-2 атм. В резултат на което амортисьора ще протече и след това ще изпусне напълно както се случи с двама познати, а един нов амортисьор струва 1500 лева.
          И на мен не ми беше приятно ма си разглобих мотора свалих си амортисьора сложих го в торбичка и айде в София "Баджо спорт" се занимават точно с това за 15 лв ми го напълни. Възтановяването на изпуснал амортисьор струва 150 лв. 1 година гаранция.
          Ако искаш координати пиши!

          П.П. Тва с въздуха е "мижи да те лажем" не се лъжи и се обезвъздушават само предните амортисьори. Задния НЕ СЕ ПИПА
          Последно редактирано от borisgp; 26-08-08, 21:20. Причина: ЗЗабравих
          [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

          Коментар


          • #6
            За всяко нещо има алтернативи, и всяка алтернатива е компромис.

            Когато един мотор е направен да вдига 300км/ч, да спира после за възможно най-кратко разстояние и да може да вземе даден завой с Х километра, се прави с подобаващи материали и решения.

            Това че на този мотор след това могат да се сложат гуми с индекс 160км/ч понеже видиш ли ти никога не вдигаш над 150, накладки от Илиянци понеже видиш ли ти спирачка така и така не ползваш, и спирачна течност дето от години си я имаш в гаража що да хвърляш пари за нова, е въпрос на избор. Моторът ще си върви.

            Когато даден мотор е направен да може да преживее скокове от Х метра, натоварвания Y и прочие писти и мъчения, амортисьорът се пълни с азот. Когато си си втълпил в главата че може и с въздух - не с въздух, с боза да го напълниш - пак ще върви някак. Така или иначе като се пребиеш понеже амортисьорът е направил някаква нетипична реакция - така или иначе виновен ще ти е камък, коловоз, бабуна и прочие - няма да се сетиш че е от амортисьора.

            А иначе азот се слага понеже хората мислят с перспективата че този амортисьор аджеба трябва да има някакъв живот. Понеже не искат да преплете копитата точно когато най-много разчиташ на него, и понеже не искат карантиите му да станат на ръжда и слуз на шестия месец.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Мисля си че влагата от въздуха може да създаде проблем, и евентуално корозия.

            Иначе в останалото разликата ще е точно толкова, колкото е разликата в помпани с азот и с въздух гуми, демек никаква.
            Разликата ще е като разликата между стара и набрала влага китайска спирачна течност и чисто нова маркова такава при състезателно спускане на планински път с тежък джип.


            И последно за РАЗЛИКАТА МЕЖДУ АМОРТИСЬОР И ПРЕДНИЦА: в едното има около 50 пъти по-малко газ отколкото в другото. В предницата обемът е толкова голям че въздухът никога не може да загрее до толкова че да се наложи употреба на азот. В амортисьора обемът е толкова малък че се налага употребата на азот.

            И между другото в тия форуми по-горе спорят за температурите развивани в амортисьора, и че как не били чак толкова високи - точни данни нямам, но явно не са виждали посиняло стебло.
            Последно редактирано от Goblin; 26-08-08, 21:30.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              До: Пълнене (с газ) на заден амортисьор.

              Температурата не я съобразих. При по-висока температура се налага ползването на инертен газ, точно поради повишената активност на кислорода и други хубавинки из въздуха, както и различното поведение на различните газове във въздуха при различни температури и налягания. За пълнене на гуми с азот обаче съм убеден че разликата е никаква, по простата причина че съм пробвал. Сега, във формула 1 може и да има значение, ама случващото се там с гумите е толкова далече от това - нащо, че въобще няма база за сравнение.

              Азот може да се пълни във доста гумаджийници вече. И налягането не е проблем, понеже не го компресират там.

              А защо не хелий? Или аргон? Хелий продават където пълнят заваръчни газови смеси. Аргон също. Мисля си че една бутилка като 5 килограмовите за CO2 би стигнала за доста пълнения.

              Иначе въздуха явно е компромис за когато няма друго.

              Между другото, разликата между старата китайска и новата маркова течност, при еднакви други условия, се проявява точно при силно натоварване и високи температури. Освен всички гадости, прави и мехурчета при промяна на налягането, което е реалния проблем, като изключим корозията и мазителните свойства.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Пълнене (с газ) на заден амортисьор.

                Когато сравнявах предните и задни амортисьори имах в предвид влагата , а не температурата!
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • #9
                  До: Пълнене (с газ) на заден амортисьор.

                  ЛЕле колко празни приказки ц ц ц ц

                  Девиза на българина е : " Дай да побългариме всичко "
                  Гоблин ти чувал ли си какъв звук издава амортисьор пълен с въздух като го натиснеш и колко бързо изпряга след като камерата с маслото не среща достатъчно налягане и като си купил МX bike не се стремиш да го върнеш към доброто старо ИЖ по показатели!
                  [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пълнене (с газ) на заден амортисьор.

                    Е точно Гоблин ли намери да кажеш че препоръчва пълненето с въздх ?!? Ти въобще разбра ли какво съм писал и защо ?
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пълнене (с газ) на заден амортисьор.

                      Извинявам се ,
                      прочел съм го май по-бързо от колкото мозъка ми може да обработва информация.
                      [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пълнене (с газ) на заден амортисьор.

                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пълнене (с газ) на заден амортисьор.

                          Аз купих нов. Кажете сега дали трЯБВа се помпи ?
                          Последно редактирано от Goblin; 02-09-08, 01:47.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пълнене (с газ) на заден амортисьор.

                            Не. Ако е нов - слагаш и караш.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              До: Пълнене (с газ) на заден амортисьор.

                              и аз така мислех ама като натиснах винтила и се оказа че е празен

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X