Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съединител от 16V Vitara на 8V такава.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съединител от 16V Vitara на 8V такава.

    Какви са разликите в съединителните за двете Витари? И двата маховика могат да поемат съединителите, тоест достатъчно големи са. На 8V слагат понякога по-малък, към 200 мм съединител, а на 16V 215-220мм. Но това не е задължително. Моята 8V беше с по-големия. Това ме навява на мисълта, че може да се сложи такъв, който се води за 16V, но дали има други разлики? В каталожните номера на разни фирми се водят различни, макар и да ги пишат с еднакви размери - 215-220мм, какъвто беше и моя, какъвто е и стандартния на 16V двигателите. Някой сравнявал ли ги е и знае ли къде е разликата, защото има такава в цената. Ще сменя съединителя скоро и се чудя дали има смисъл да поръчам 16V модела.

  • #2
    До: Съединител от 16V Vitara на 8V такава.

    Първоначално публикуван от afterburner Преглед на мнение
    Какви са разликите в съединителните за двете Витари? И двата маховика могат да поемат съединителите, тоест достатъчно големи са. На 8V слагат понякога по-малък, към 200 мм съединител, а на 16V 215-220мм. Но това не е задължително. Моята 8V беше с по-големия. Това ме навява на мисълта, че може да се сложи такъв, който се води за 16V, но дали има други разлики? В каталожните номера на разни фирми се водят различни, макар и да ги пишат с еднакви размери - 215-220мм, какъвто беше и моя, какъвто е и стандартния на 16V двигателите. Някой сравнявал ли ги е и знае ли къде е разликата, защото има такава в цената. Ще сменя съединителя скоро и се чудя дали има смисъл да поръчам 16V модела.
    Имаше някаква разлика но не помня вече каква точно ... аз се опитах да сложа от 8V на 16v и не стана . Това което си спомням беше че диска е със 1-2 мм по малък ....
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

    Коментар


    • #3
      До: Съединител от 16V Vitara на 8V такава.

      Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
      Имаше някаква разлика но не помня вече каква точно ... аз се опитах да сложа от 8V на 16v и не стана . Това което си спомням беше че диска е със 1-2 мм по малък ....
      флекс няма ли за теб Добри..?)))
      понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
      ********************************
      JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
      Honda Shadow VLX 600 - 1999
      FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


      0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
      Влади

      Коментар


      • #4
        До: Съединител от 16V Vitara на 8V такава.

        Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
        флекс няма ли за теб Добри..?)))

        Спамър !

        Между другото Павка, имам феродови дискове за 8V и един за 16V ама си го пазя за мен, обади се като решиш да го сменяш .
        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

        Коментар


        • #5
          До: Съединител от 16V Vitara на 8V такава.

          Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
          Имаше някаква разлика но не помня вече каква точно ... аз се опитах да сложа от 8V на 16v и не стана . Това което си спомням беше че диска е със 1-2 мм по малък ....
          Ти какво си се опитал да сложиш? Целия комплект феродов + притискателен или само феродовия? Аз казвам, че според всичко, което прочетох, не е проблем да се сложи ЦЯЛ комплект от едно сузуки на друго. Маховикът е достатъчно голям, че да побере и 16V и 8V модела, но при притискателния и феродовия има разлика в размера, така че трябва да се сложи цял комплект Мерси за предложението! Може да се възползвам скоро от 1 феродов, заради лоша настройка на моя съединител май съм изхвърлил феродовия ми за много малко км, ще видим до кога ще откара.

          Коментар


          • #6
            От: Съединител от 16V Vitara на 8V такава.

            Да посъживим малко темата.Аз не разбрах от изсчетеното до тук дали става съединител от 16v на 8v Моя съединител е 200 мм и ако сложа комплект феродов със притискател от 16V дали ще стане това ми е въпроса
            Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
            Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

            Коментар


            • #7
              От: Съединител от 16V Vitara на 8V такава.

              според мен става
              898450701

              Коментар


              • #8
                От: Съединител от 16V Vitara на 8V такава.

                Става, маховикът е достатъчно голям, ако сложиш комплект стават и 200 и 220мм.

                Коментар


                • #9
                  От: Съединител от 16V Vitara на 8V такава.

                  А ще има ли ефект ако сложим по голям съединител да може да държи повече
                  Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                  Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съединител от 16V Vitara на 8V такава.

                    Бях на 8V Витара с 220мм. Когато го сменях, сложих 200мм такъв. От тогава съединителя определено приплъзваше повече при потегляне, нямаше рязко зацепване. Със сигурност ще е по-добре, ако се сложи 220мм, но все пак да е някакъв истински.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съединител от 16V Vitara на 8V такава.

                      Колеги аз във събота се готвя да правя тази манипулация на моята - комплект от 16V на 8V .Аз и маховик за всеки случай съм си приготвил .Ще сложа и скоростна кутия и раздатка от 16V (просто такива ми изпаднаха изгодно ) и семеринга на коляновия вал отзад ,защото е грях да сваля скорости и да не направя тази "ревизия" .Ще споделя после с вас какво се е случило пожелайте ми късмет и по-малко скъсани болтове .
                      Suzuki Vitara

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съединител от 16V Vitara на 8V такава.

                        Първоначално публикуван от svetlin.kirilov1 Преглед на мнение
                        Колеги аз във събота се готвя да правя тази манипулация на моята - комплект от 16V на 8V .Аз и маховик за всеки случай съм си приготвил .Ще сложа и скоростна кутия и раздатка от 16V (просто такива ми изпаднаха изгодно ) и семеринга на коляновия вал отзад ,защото е грях да сваля скорости и да не направя тази "ревизия" .Ще споделя после с вас какво се е случило пожелайте ми късмет и по-малко скъсани болтове .
                        Съединителя трябва да пасне. Късмет, и чакаме информация.
                        [COLOR=blue][B][SIZE=3]le Roi-Soleil[/SIZE][/B][/COLOR]

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съединител от 16V Vitara на 8V такава.

                          Колеги смених го вчера съединителя ,никакви проблеми пасва си идеално по-големия .Разликата е само в феродовия диск ,иначе маховика си има капацитет и за по-големия диск 220мм. Има разлика и в потеглянето малко по-добре тръгва ,догато със стария съединител се позамисляше малко . (буксуване не е имало). Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00812.jpg
Прегледи:1
Размер:110.3 КБ
ID:5222263Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00816.jpg
Прегледи:1
Размер:115.2 КБ
ID:5222264Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00814.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5222265
                          Suzuki Vitara

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X