Обява

Свий
Няма добавени обяви.

къде ми изчезва педала за газта - Гранд 2.5td

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • къде ми изчезва педала за газта - Гранд 2.5td

    с гранд чероки 2,5 тд съм. както си карам и педала изчезва. гася за 10 сек - пак работи за 1-2 - 5 км и пак. като откача акумулатора работи за повече, може и 100 км да изкара. автокруисера си работи. на компютър изчистиха грешките и нищо. компютъра показва , че педала си е наред от 0 до 100 процента. майсторите само вдигат рамене. към кого да се обърна и какво му става на джипчето? а и заряда показва от 14,2 до 13,2. електричарите казват , че трябва да е 14,2. компютъриста казва, че няма реле а компютъра задава колко да зарежда. това проблем ли ми е?

  • #2
    До: къде ми изчезва педала за газта?

    Първоначално публикуван от ogii Преглед на мнение
    с гранд чероки 2,5 тд съм. както си карам и педала изчезва. гася за 10 сек - пак работи за 1-2 - 5 км и пак. като откача акумулатора работи за повече, може и 100 км да изкара. автокруисера си работи. на компютър изчистиха грешките и нищо. компютъра показва , че педала си е наред от 0 до 100 процента. майсторите само вдигат рамене. към кого да се обърна и какво му става на джипчето? а и заряда показва от 14,2 до 13,2. електричарите казват , че трябва да е 14,2. компютъриста казва, че няма реле а компютъра задава колко да зарежда. това проблем ли ми е?
    Как така изчезва?
    -не реагира при натискане ли?
    Лично мое мнение:
    Ако е потенциометър - сменяй го веднага
    Ако е механичен привод разгледай за мъртъв ход или хлабава връзка по продължението.
    Успех!
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #3
      До: къде ми изчезва педала за газта?

      потенциометър, ама му няма нищо. сложих един същия от крайслер и пак същото. на компютъра като го гледаха показа, че работи. И така без газ как да стигна до Белоградчик?

      Коментар


      • #4
        До: къде ми изчезва педала за газта?

        Започвам с любимата си фраза "Не познавам колата ти...." дано някой колега които има сходна или опит ни помогне. Включително съм съгласен да дойде при мен или аз да отида при него и да мислим заедно.
        Разсъжденията ми са на база опит с "Вояджър" нов 2004г. 2.8 D автомат без турбо. Като ти откаже педала при работещ "круиз контрол" - задаваш скорост и с "+" и"-" е променяш ако колата реагира би трябвало да приемем компа и управляващата "газта" механика за о.к. Тогава слагш негър ( ако няма може и тухла ) да натиска леко газта и клатиш леко де що видиш кабелни снопове по колата (имам предвид в купето, под таблото и в задната част на моторния отсек) ако колата се изфорсира лоша връзка - търсиш докато намериш. В момента друго не се сещам
        П.С. пробата се върши в положение "P" или "N" иначе може да се самосгазиш
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: къде ми изчезва педала за газта?

          Първоначално публикуван от ogii Преглед на мнение
          потенциометър, ама му няма нищо. сложих един същия от крайслер и пак същото. на компютъра като го гледаха показа, че работи. И така без газ как да стигна до Белоградчик?
          ...ако джипа го имаш отскоро не бих те съветвал...още повече с тези проблеми.за да ходиш на такова мероприятие при това масщабно, и без да отказваш разходки или преходи...хубаво би било да се направи пълна инспекция на джипа : масла , акумулатори, маркучи.. и други
          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
          ********************************
          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
          Honda Shadow VLX 600 - 1999
          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
          Влади

          Коментар


          • #6
            До: къде ми изчезва педала за газта?

            Колега, както си описал проблема е точно същия който аз имах но с Астра Г (Z14XE мотор) там газта се подава с потенциометър на педала. При диагностика всичко си е ОК но газта ми чезнеше. Оказа се след доста мъки, проби, подмяна на какво ли не и накрая РС-то то ме е яло през цялото време. Подмених го и старото веднага го разтворих да видя какво е изгоряло. Оказаха се три като косъмчета тънки жички, които бяха запоени към корпуса на РС-то (към маса) са прекъснали. Всичко беше залято с някакъв силикон и прекъснатите краища си стоят много близо(допират се) щом колата загрее хоп газта я няма. Естественно експериментирах да си го оправя с поялника и колкото да е невероятно успях . Върнах го на колата и още така си карам. Ето ти снимка на направения от мен ремонт. Тази дебелата медна жица-държи печено
            Поздрави
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: къде ми изчезва педала за газта?

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Започвам с любимата си фраза "Не познавам колата ти...." дано някой колега които има сходна или опит ни помогне. Включително съм съгласен да дойде при мен или аз да отида при него и да мислим заедно.
              Разсъжденията ми са на база опит с "Вояджър" нов 2004г. 2.8 D автомат без турбо. Като ти откаже педала при работещ "круиз контрол" - задаваш скорост и с "+" и"-" е променяш ако колата реагира би трябвало да приемем компа и управляващата "газта" механика за о.к. Тогава слагш негър ( ако няма може и тухла ) да натиска леко газта и клатиш леко де що видиш кабелни снопове по колата (имам предвид в купето, под таблото и в задната част на моторния отсек) ако колата се изфорсира лоша връзка - търсиш докато намериш. В момента друго не се сещам
              П.С. пробата се върши в положение "P" или "N" иначе може да се самосгазиш
              Круиза на гранда не е с
              ''+'' и ''-'' а само запаметяваш достигнатата скорост ! Това с педала е често срещан проблем при дизеловото чероки ама как се оправя не знам.

              Коментар


              • #8
                До: къде ми изчезва педала за газта?

                Мерси "МАКС" от дистанция толкова.
                Вчера писах за една "хенд мейд" фронтера. В кутията която "Мишо 22" показва също се виждат остатъци от майсторски пръсти Със сигурност е токов проблем, а той се търси бавно и на място.
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  До: къде ми изчезва педала за газта?

                  Сега в края на деня пак си мисля по темата и пак искам помощ от имащите такъв Джип. При кои условия (обороти, температура, недостиг на нещо) се включва компа на авариен режим и изключва педала? Би трябвало да е описано в инструкцията за експлоатация. Надявам се че все някой я има При бензиновите е при надвишаване на определени обороти за определено време.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X