Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охраната

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

    Мотори, камиони.......... Всеки си отговаря сам за него си. Защо всеки търси вина в другия. Аз например открито си казвам, че съм нарушавал и ще наруша отново законите, като след мен оставям само диря от гума. Ама камионите, ама джиповете, ама дървосекачите, ама ловджиите, те са си те и си отговарят за тях. Който има дуп* да си го варди.

    Освен това, съм участвал в почистването на Ботев, така че ще ползвам 20% намаление от акта

    Коментар


    • #77
      От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

      Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение

      Освен това, съм участвал в почистването на Ботев, така че ще ползвам 20% намаление от акта
      Аааа, няма такава работа. И аз участвах в чистенето, ама няма признание.
      Трябва някой път да се качим отново на Ботев, за да проверим да не се е появил някой нов 100 литров бойлер.
      Светът на Владо

      Коментар


      • #78
        От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

        Малко уточнение да внеса-аз пеш не съм виждал нищо да мръдне.Последната сърна я видях преди 10 години някъде.Пак ще се повторя: Парка го дава курназ единствено срещу моторджийте и тези с джиповете,защото те са лесни и не могат да направят сериозен проблем.Като ги видя да заловят някой бракониер през нощта,както е въоръжен тогава ще им кажа браво.Ама надали ще го дочакам,защото за да ги спрат се иска да имаш бая гащи и да си си сложил и ти главата в торбата.Това е цялата работа-прах в очите и отчитане на дейност. Моето лично мнение,е че това активизиране на Парка идва и от снимките,който се публикуват тук,защото с тях те се оправдат на два пъти:единия като казват-"ми ето ги рушителите,ще ги гоним до дупка",а втория като ги запитат защо нищо не се прави по въпроса с бракониерите-"ами не ни стигат ресурсите,защото гоним мотористите".Та колкото и да не ми се ще съвета ми към колегите е:като карат да не пускат снимки вече или това да се прави в някоя затворена група,в която влизането да е като в масонската ложа.

        Коментар


        • #79
          От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

          Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
          Последната сърна я видях преди 10 години някъде.
          Разходи се из баирите над Априлци. Пеш. Ще видиш......
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #80
            От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
            Разходи се из баирите над Априлци. Пеш. Ще видиш......
            Всичко си има логично обяснение, а то е че хората от Априлци сa вегетарианци

            Коментар


            • #81
              От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

              Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
              Разходи се из баирите над Априлци. Пеш. Ще видиш......
              Мой познат блъсна сърна на пътя между Троян и Орешак преди няколко месеца. Сърни бол в този район.
              Светът на Владо

              Коментар


              • #82
                От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                Еми освен да ви кажа,че от северната страна сте щастливци друго не мога.Тука дотолкова са "озверели" и огладнели,че взеха да си трепят един на друг телетата и конете .Молете се да не заякнат в краката и да почнат да прихождат и във вашите райони,че ще има да се хвалите,че сте видели цял лалугер да прибяга .

                Коментар


                • #83
                  От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                  Като Ви чета тук и се сещам за прословутия българо-политически манталитет.
                  Е как да се промени държавата ни?
                  Не може. Каквито са управниците такава и раята, а ми то каква да е нали от нея са произлезли.
                  Все гледаме в канчето на другия и колко му е кирлива ризата, а нашата че се е замазала от кир, не вижда ме.
                  Имах желание да се кача на вр. Ботев и с голямо разбиране от страна на управата на парка получих разрешение за преминаване по пътя Паниците - Ботев.
                  Срещнах по пътя две ниви, един уаз и 6 мотора. Та въпроса ми е колко от тях постъпиха като мен?
                  Хората от парка са страшно разбрани и не биха отказа ли на никой, според мен.

                  Относно бракониерите и в нашия край им чупим капачките ама на джипките и колите и се обаждаме на горската охрана.

                  Не знам кой и кога се е качвал до Ботев през Паниците, но от вчера мога да кажа, че си е живо преживяване.
                  С лека кола и дума да не става.
                  С неподготвена джипка - също. Тръгнах ме с една Рав 4 и резултата беше следния: срязана гума, пукната гума, огънати тръби на ауспуха и естествено не покоряване на върха. Бяхме минали 2/3 от пътя когато забелязахме, че се е пукнала и втората гума и веднага тръгнахме на обратно. Искрено благодарим на Иван от Калофер и на приятеля му със синята Нива за предоставената помпа.
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                    Колеги, наистина прекалихте със спама и безмислиците. Не веднъж и дваж е казано, търсим диалог. На хижа Тъжа се получи, вече два пъти се случва и на връх Ботев. Нека всеки се замисли за себе си, а не да гледа другите. Имало било бракониери, та затова дайте и ние да газим наред - това наистина ми звучи несериозно. Който си е направил труда да се поинтересува, знае, че има много начини да се кара в Парка съвсем законно, че и дори с полза за Природата. И още нещо, Законите важат за всички и трябва да се спазват. Сами виждате, че хората от Парка са готови на диалог и отстъпки, но с груби приказки и още по-груби действия ние сами пречим на този диалог. Няма какво повече да го мислим, явно с подобно поведение нещата ще отиват на още по-зле.
                    И занапред всеки спам тук ще се трие и наказва, за политика има други теми, за безмислени приказки също.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #85
                      От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                      "Търсим диалога...."
                      Бях задал въпрос в една тема (стара позната) сега пак задавам и ако и на него не получа отговор, се..м ти на диалога!!!
                      Искам обеснение на снимките от Жоро Витлеемов!!! специално от г-н Нанко. Балкана щом е на всички и аз преча на някого, сега те пък ми пречат и искам най-малкото обеснение!
                      Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                      Коментар


                      • #86
                        От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                        Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                        "Търсим диалога...."
                        Бях задал въпрос в една тема (стара позната) сега пак задавам и ако и на него не получа отговор, се..м ти на диалога!!!
                        Искам обеснение на снимките от Жоро Витлеемов!!! специално от г-н Нанко. Балкана щом е на всички и аз преча на някого, сега те пък ми пречат и искам най-малкото обеснение!
                        Природен парк Българка не е част от Национален парк Централен Балкан. Трите национални парка са на пряко подчинение на министерството на Околната среда и водите, т.е. на Държавата, а парк Българка( и останалите 10-ина Природни парка - Витоша, Персина, Сините камъни, Врачански балкан, Шуменско плато, Златни пясъци и прочие) е със статут към общините, на чиято територия се намира, в случая май Габрово. Та въпроса за Българка за съжаление не може да получи отговор тук. В темата, стартирана от Жоро Витлиемов за тези ветро генератори, това беше ясно казано, но май не е прочетено.
                        ПП Бившия кмет на Габрово сега е министър, питайте него за това безобразие, а тук питайте и дискутирайте неща за територията на Централен Балкан( вижте им сайта, там границите са ясно указани) вместо недоразбрали да се заяждаме един с друг.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #87
                          От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                          Телефонът на Нанко Минков (0889 862 219) актуален ли е?
                          Нас мало, но мы в тельняшках!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                            Първоначално публикуван от punkaromityok Преглед на мнение
                            Телефонът на Нанко Минков (0889 862 219) актуален ли е?
                            Актуален е,днес човека ни издаде разрешение да се качим с две машини до връх Ботев.Благодаря на Нанко за бързата реакция,защото тези неща не трябва да са в последния момент,но...при нас все така се получава.Още веднъж Благодаря!
                            Тома Томов
                            Вече с Kia Sportage.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                              В началото на септември направих преход от с.Тъжа до гр.Априлци. При поста на парковата охрана се обадих на едно момче което се претстави за дежурен, там каза,че че ме запише и това беше. Пътя от хижите до Априлци, т.е. спускането е истинско приключение особенно след къто обърках маршрута и тръгнах по някакъв означен като оффроуд по навигацията.Трупъра се справи, но пътя е само за подготвени джипове и по възможност да са повече от два с необходимото оборудване / дори за рязане на паднали дървета/ , защото не е възможно връщане назад по пътя. Не бих се пуснал втори път с неподготвен джип разстоянието от около 8 км изминах за около 2,5часа.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                                Снимки няма ли, бе колега?
                                Носи се фотоапарат на такива преходи. Дори и с телефон да са, пак ще е интерестно.
                                Къде може да се обърка пътя от Табите до Острец и то с джипка - чак ме заинтрегува.....
                                Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                                0894328706

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X