Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охраната

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

    Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
    Здравейте. Гледах клипчето почти цялото (ще го гледам пак). Тоя човек там каза, че ще ви дадат списаци с пътищата. Ровя се тука но все още не съм ги намерил. Може ли някой да качи списък. Мерси.
    Довечара ще го направя. Но отсега ти казвам, че официално разрешени без докумен са пътищата от село Тъжа през хижа Тъжа за Априлци и от Рибарица до хижа Вежен. За останалите ще проверя.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #32
      До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

      Дали няма начин да се качи картата на парка,за да се знае докъде са му границите точно.Има доста интересни пътеки за ендуро в ниската част на Балкана и идеята е да се карат,без да се навлиза в парка.Бяха ми обещали една ама нали обещаното не е като завещаното още я чакам.

      Коментар


      • #33
        До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

        Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
        Дали няма начин да се качи картата на парка,за да се знае докъде са му границите точно.Има доста интересни пътеки за ендуро в ниската част на Балкана и идеята е да се карат,без да се навлиза в парка.Бяха ми обещали една ама нали обещаното не е като завещаното още я чакам.
        Картата, която имам, е на около 90 на 50 сантиметра на хартия и е съвършенно прецизна, подарък от Дирекцията на Парка. Лошото е, че не мога да открия къде съм я тикнал. В момента, в който я намеря, ще видим как да я постнем тук.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #34
          До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

          С хуваво апаратче може да я снимаш ама снимката трябва да е поне 2 Мб че да се вижда добре. Аз отивам до хижа Рай тоя уикенд ама пеша. То там доколкото знам е от най-забранените за каране места.
          "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

          Коментар


          • #35
            До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

            До там е абсолютно забранено.Приятно прекарване,времето сега е просто чудесно,но не се подлъгвай да тръгнеш с недостатъчна екипировка,Балкана най-обича да си взима данъка баш при такива обстоятелства.

            Коментар


            • #36
              До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

              izvinete za latinicata !

              http://www.centralbalkannationalpark...s&img=/355.pdf

              stranica 281 dava chastichna informmacia, osven ako niama niakakva seriozna promiana.
              Niakade v plana gi imashe i opisani po-podrobno. Tova shte e v dopalnenie na kartata koiato Zlati shte dade.

              Zlati, zvani na Gencho Iliev i mu poiskai po-sviastno skanirano copie - niama da ti otkaje. P.S. - na 27mi January stana tatko za vtori pat. Da mu e jiva i zdrava.

              Коментар


              • #37
                До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                С хуваво апаратче може да я снимаш ама снимката трябва да е поне 2 Мб че да се вижда добре. Аз отивам до хижа Рай тоя уикенд ама пеша. То там доколкото знам е от най-забранените за каране места.
                izviniavai za latinicata:
                nai-dobre si ostavi MPS-to na Panicite i ottam nagore pesha.
                Patia pri normalno hodene e kam 4 chasa.
                Osven che e zabraneno, sas MPs shte moje da stignesh samo do niakade (Kamenliveca) - posle si pesha.
                Vesel prehod i umnata!
                Molia napravi snimki kato hodish! Mnogo shte se radvam ako postnesh malko sveji snimki ot Balkana.
                Predvatitelno ti blagodaria !

                Pozdravi

                Коментар


                • #38
                  До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                  Кой нанася по големи вреди в природата:

                  1. Моторджиите
                  2. Джипарите

                  Подвеждащ въпрос.Отговорът е: Нито едните нито другите. Ето вижте кой. Още някой си е купил връх в Стара Планина. Честито да си го ползва със здраве. Купил и то не къде, а точно там, където ни е забранено да караме- Национален Парк.
                  Наглеци. Нали казвахте по напред в темата, че съм клеветник и че връх Васильов не е частна собственост и трябвали доказателства. Ето ви доказателства. Върхът не е Васильов, а връх Бедек- местността Желязото -Национален Парк Българка. Тука ще има ветро генератори. Е защо да не караме ?????????/


                  Коментар


                  • #39
                    До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                    Здравейте, предстои ми ходене до х.Тъжа на 03.05.2009, т.е. другиден, но не съм минавал от юг. Какъв е пътят до там. Ще мога ли с моят автомобил (от ника) да стигна до там? Единият от хижарите ми е личен приятел и му обещах да закарам провизии, инструменти и др. неща от първа необходимост. За мое нещастие човека изобщо не разбира от автомобили и не мога да направя изводи за трасето от неговото описание. Форда има достатъчно коне, но малък клиренс(малко по-висок от лек автомобил). Трябва да се отчете и факта, че ще бъда самостоятелен автомобил (няма помощ от приятел), гумите са BF GOODRIG AT. Трябва утре, (вече днес) да реша дали да тръгвам от юг, или да нарамвам раницата с по-малко нещица и през Априлци.

                    Моля за повече подробности. Ще съм благодарен и на описание по телефона: 0889623098 или 0878726266 Иво, след 08:30 сутринта.
                    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                    Времето е ценно, само ако не бързаш.
                    0889623098

                    Коментар


                    • #40
                      До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                      Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                      Кой нанася по големи вреди в природата:

                      1. Моторджиите
                      2. Джипарите

                      Подвеждащ въпрос.Отговорът е: Нито едните нито другите. Ето вижте кой. Още някой си е купил връх в Стара Планина. Честито да си го ползва със здраве. Купил и то не къде, а точно там, където ни е забранено да караме- Национален Парк.
                      Наглеци. Нали казвахте по напред в темата, че съм клеветник и че връх Васильов не е частна собственост и трябвали доказателства. Ето ви доказателства. Върхът не е Васильов, а връх Бедек- местността Желязото -Национален Парк Българка. Тука ще има ветро генератори. Е защо да не караме ?????????/


                      Между Природен парк Българка и Национален Парк Централен Балкан разликата е огромна.
                      Не оправдавам строителството на конкретното място, но сравнението ти е неуместно и неподходящо!
                      За съжаление има и тези неща които си показал на снимката. Не зная дали статута на прирония парк позволява този вид строителство. Направи запитване до управата на ПП Българка дали има забрана за каране в парка .. а защо и да не ги питаш какво се строи там - може да се окаже съвсем незаконно.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                        Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                        Здравейте, предстои ми ходене до х.Тъжа на 03.05.2009, т.е. другиден, но не съм минавал от юг. Какъв е пътят до там. Ще мога ли с моят автомобил (от ника) да стигна до там? Единият от хижарите ми е личен приятел и му обещах да закарам провизии, инструменти и др. неща от първа необходимост. За мое нещастие човека изобщо не разбира от автомобили и не мога да направя изводи за трасето от неговото описание. Форда има достатъчно коне, но малък клиренс(малко по-висок от лек автомобил). Трябва да се отчете и факта, че ще бъда самостоятелен автомобил (няма помощ от приятел), гумите са BF GOODRIG AT. Трябва утре, (вече днес) да реша дали да тръгвам от юг, или да нарамвам раницата с по-малко нещица и през Априлци.

                        Моля за повече подробности. Ще съм благодарен и на описание по телефона: 0889623098 или 0878726266 Иво, след 08:30 сутринта.
                        Тръгвай смело и безотговорно. От южната страна - няма ядове. Ентусиасти ходят и с леки коли до там.
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #42
                          До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                          Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                          Здравейте, предстои ми ходене до х.Тъжа на 03.05.2009, т.е. другиден, но не съм минавал от юг. Какъв е пътят до там. Ще мога ли с моят автомобил (от ника) да стигна до там? Единият от хижарите ми е личен приятел и му обещах да закарам провизии, инструменти и др. неща от първа необходимост. За мое нещастие човека изобщо не разбира от автомобили и не мога да направя изводи за трасето от неговото описание. Форда има достатъчно коне, но малък клиренс(малко по-висок от лек автомобил). Трябва да се отчете и факта, че ще бъда самостоятелен автомобил (няма помощ от приятел), гумите са BF GOODRIG AT. Трябва утре, (вече днес) да реша дали да тръгвам от юг, или да нарамвам раницата с по-малко нещица и през Априлци.

                          Моля за повече подробности. Ще съм благодарен и на описание по телефона: 0889623098 или 0878726266 Иво, след 08:30 сутринта.
                          Смело от ЮГ. Качвал съм се с лека кола (астра). От свевер - с джип, но дори и без гуми ще се качиш.
                          Сега сигурно има доста сняг и с танк ще е трудно за качване. Иначе тези дни съм в района на Априлци и ако решиш да катериш от север - звънкай - 088 88 97 207 Владо. Обикалям и съм навит да се пробваме от там.

                          Успех!
                          Светът на Владо

                          Коментар


                          • #43
                            До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                            Тръгвам днес(вече) от юг с автомобил и доста багаж. Надявам се до към 14:00 да съм горе. Ако има някой желаещ да сподели пътуването, може да ми звънне. Телефоните са в по-горен пост. Предполагам, че около 11:00 до 11:30 ще съм стигнал до с. Тъжа.
                            Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                            УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                            Времето е ценно, само ако не бързаш.
                            0889623098

                            Коментар


                            • #44
                              До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                              Има ли някой актуална информация за състоянието (проходимостта) на пътя Априлци-Тъжа. Той би следвало да е свободен и без разрешително?
                              Не знам дали колегите от Клуб „ЛЕНД РОУВЪР ЕНТУСИАСТС БЪЛГАРИЯ" са били в този район?
                              По-добре късно, отколкото по-късно.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                                Минах го преди две седмици, но с мотор. Свободен е, няма разрешителни, но пътя от север /Априлци/ е доста зле - не че от юг е идеален!
                                Honda XL600LM, 1987
                                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X