Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Wrangler-a на go go go 3-та част

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от go go go
    а някой може ли да даде определение кои ходове са дълги и кои къси
    Чувал съм, че тези на Дакар са с ход над 1метър ! Според мен това е дълъг ход!
    RB Patrol Team

    Коментар


    • #17
      асене, бъркаш състезанията, в дакар ходовете са малки, защото няма много големи препядствия и от колите се иска бързо карне по сравнително равен път, там бързината идва от по - висока скорост на влизането в завоите.

      ето тук има много хубави снимки, няколко от тях са на сервизни паркове и се вижда митсубишито разглобено http://www.mitsubishi-motors.com/motorsports/j/06dakar/

      големите ходове са в баха, там състезанията се провеждат по по - неравен терен и бързината идва от голямата скорост на преодоляване на препядствията. ако сте гледали дъст ту глори, там има един пикап, който завива на 3 гуми
      drive alive

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Асен Василев
        Едно такова върши ли ти работа ?
        http://www.metacafe.com/watch/49341/flying_and_fast/
        Бе не знам на него дали му върши работа, но на мен определено!
        Освен това и ще ми отива. Или аз на него, не мога да преценя.
        Сега тука дискусията дали няма да дръпне на независимо срещу полузависимо окачване срещу мостове? Сигурно ще кажат някои че си зависи от терена. Добре де, Паджани пчели дакар, мостове печелят на кроул, татрата печели също? Дайте + -, не само теология.

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от go go go
          големите ходове са в баха, там състезанията се провеждат по по - неравен терен и бързината идва от голямата скорост на преодоляване на препядствията. ако сте гледали дъст ту глори, там има един пикап, който завива на 3 гуми

          Дългия ход на окачването не е ли по-добър за траяли и по-бавни състезания на който се гледа всяко едно колело да е стъпило на земята?
          https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

          Коментар


          • #20
            Ами там има и преработени Бръмбари на Фолксваген, но повечето са едни бая големи пикапи, вървящи с по 200 километра през места през които някои стандартни джипки не могат да минат...
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #21
              аз имах предвид просто че големите ходове небива да са фикс идея, ако са много големим пак не е добре, ако са малки пак не е добре.

              интересно ми е вашето мнение колко битрябвало да е хода на окачването за нашия странен офроуд. отговора на този въпрос може да намерим само тук защото никаде другаде по света няма такива състезания и само ние знаем за какво става дума.

              иначе иам добри новини, днес голди ми ослужи с едно много специално болтче и сглобихме колата, утре наливаме масло в мостовете и ще снимаме
              drive alive

              Коментар


              • #22
                Николко. Голям, обаче да може да се заключва.
                Има един параметър, не му знам името. Колата стои на хоризонтален равен участък. Едно от колелата се вдига (спуска) докато не се отлепи някое от другите три. Та отношението на това преместване към базата на колата е мярката за хода.

                Коментар


                • #23
                  Ход от 25см. е напълно достатъчен.
                  IvoVarbanov.bg

                  Коментар


                  • #24
                    Не съм съгласен в никаква степен. Ние нямаме нито критерий, нито мярка. И дори тия 25 см да са оптимума, не знаем защо.
                    Преди торфа руснаците връзват мостовете за рамата с лебедката. Ако тръгнеш по Морените метър и половина ще ти е малко. Въпроса на Савата по моему е много по-дълбок, и е крайно време да се подъвче.

                    Коментар


                    • #25
                      Съгласен съм, че въпроса е по-дълбок, но конкретно за наште състезания където макадама се редува с колвози и малко кал, но все на път и се гони максимална скорост са добре.
                      IvoVarbanov.bg

                      Коментар


                      • #26
                        Е точно това искам да избегнем. "На мойта УАЗка така е супер", "Мерцедес ги правят така а те са велика фирма" са доводи които изобщо не чета и не чувам. Вече е очевидно че никъде по света не карат като нас, или поне за това не пише в интернет. Ако и ние не знаем как да го правим, сичкият резил ще е за нас. Не знам хора от колко държави четат тука, но е крайно време да изясним тая работа. Щото иначе - половин метър по-дълга кола, половин тон по-лека, и вече нищо не прилича на нищо.

                        Коментар


                        • #27
                          разяснете малко що никой не карал като нас и какво караме ние

                          Коментар


                          • #28
                            Дявол знае какво. Всички карат в разни стилове, ние - всичко на куп.

                            Коментар


                            • #29
                              значи в САЩ има рок кролинг, който се кара с коли близки до нашите като база, там има коиловери с 16''+ ход, в европа има крос кънтри шампионат, кадето карат с 4'' - 6'' ход. тук и двата варианта не са приложими.

                              в баха, кадето карат по терени по - близки до нашите, карат едни огромни пикапи, коиот не са сравними с нашите коли и неприложими на нашите терени.

                              близнаците могат да разкажат колко време са се опитвали да обяснят на америкаците как караме ние, без успех. моя опит е малко по - скромен но имам няколко теми в американски форуми, завършили с въпрос от модератора ''какво карате вие в същност''

                              наистина всички казват че хода на окачването е в пряка зависимост от колесната база, но каква е зависимостта. освен това хода може да не е еднакъв нагоре и надолу
                              drive alive

                              Коментар


                              • #30
                                Ти па, мани ги асиметричните истории, дай да разберем кво да правим с простите симетрични.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X