Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде в София има лаборатория за анализ на горива?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде в София има лаборатория за анализ на горива?

    Колеги, имам съмнение за наличие на бензин в дизела от една бензиностанция. Знаете ли къде мога да занеса проба за анализ? Потърсих в темите, но не откривам информация за такава лаборатория.

  • #2
    До: Къде в София има лаборатория за анализ на горива?

    Първото, излязло от Гугъл:
    http://www.nla2000-bg.com/news.bg.html
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      До: Къде в София има лаборатория за анализ на горива?

      Пращам Ви линка към каталога на акредитираните лаборатории от Българска служба за акредитация http://www.nab-bas.bg/?cat=21

      Потърсете там каквото Ви трябва, но имайте в предвид че трябва да получите и съгласието на бензиностанцията, за да може да използвате резултатите пред съда.

      В противен случай те винаги могат да твърдят, че след като пробата не е взета съгласно стандарта има вероятност да е манипулирана.

      Поздрави,

      Коментар


      • #4
        До: Къде в София има лаборатория за анализ на горива?

        Благодаря! Дано аз да съм в грешка. Втори път при зареждане усещам миризма на бензин, двигателя работи доста по-твърдо и чувам силно и остро тракане над 3200, 3300 оборота/като при много ранно впръскване/. Бензина може ли да доведе до подобни симтоми?

        Коментар


        • #5
          До: Къде в София има лаборатория за анализ на горива?

          Определено може да предизвика детонационно чукане, но се съмнявам, че е бензин. По-скоро керосин или разни подобни. И не карай с тая нафта, че ще стопиш буталата.
          П.П. Също може да споделиш и коя точно бензиностанция е, че да не изгори и някой друг.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: Къде в София има лаборатория за анализ на горива?

            Не искам още да споменавам името на веригата/без да съм сигурен за какво става въпрос/ От големите вериги е. Първия път във В. Търново, втория в София. Казват, че зареждат вносни горива. А миризмата определено беше на бензин. Усеща се от върнатия от резервоара въздух при зареждането. На пипане обаче-нафта и върху пръстите не усешам миризма на бензин. Може би е много малко.

            Коментар


            • #7
              До: Къде в София има лаборатория за анализ на горива?

              Ако е много малко, няма да го усетиш. Много собственици сами си слагат по 1 литър бензин на 20 литра нафта за по-лесно стартиране зимата. Ако е повече бензина обаче се появява това чукане в мотора и определено е опасно. Чувал съм, че смесват нафтата с керосин, защото е по-евтин, но ако са докопали и някой друг боклук, може и него да са ръгнали вътре . Щом става дума за верига, работата е сериозна и нито една лаборатория няма да посмее да изкара истинските резултати. Просто не зареждай там и сподели във форума, пък всеки си има глава на раменете и да си прецени сам.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                До: Къде в София има лаборатория за анализ на горива?

                Като гледам, че лабораториите са в Варна и Плевен, само управлението в София, май няма да стане тая дето я мисля. За ОМВ става въпрос. В София-Банишора и В.Търново, на други места не съм имал подобен проблем, а зареждах 5-6 пъти, на различни ОМВ. Пускайте по един нос като зареждате.

                Коментар


                • #9
                  До: Къде в София има лаборатория за анализ на горива?

                  Има нещо мътно в тия ОМВ, с техния супер 100, аванса ми не трака, а трещи.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Къде в София има лаборатория за анализ на горива?

                    Аз също благодаря че сподели за мястото на мътеницата. Защото, много често сме на път и все дизелови машини караме, а децата ми винаги преди да си тръгнат за софия зареждат на ОМВ, и във Варна,Търново,София. Миналата година щтяхме да си пре...м трактора с такава нафта. наложи се да зареждаме на 30км. от селището където оряхме, отидохме с колата и се оказа че сме забравили тубите, и по български купихме две 10л. бутилки минерална и ги напълнихме с нафта, вадеики бутилките от багажника се оказа че вътре има нафта но и незнам какво си още там, представляваше мътна гъста наподобяваща стопен парафин течност. Та обратно до Суворово, разправии,скандали,едва си взехме парите.
                    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Къде в София има лаборатория за анализ на горива?

                      Лаборатория има в района на Окръжна болница,от дясната страна на Цариградско,посока центъра,срещу печатницата.Успех
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #12
                        До: Къде в София има лаборатория за анализ на горива?

                        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                        Лаборатория има в района на Окръжна болница,от дясната страна на Цариградско,посока центъра,срещу печатницата.Успех
                        Къде се намира по-точно? Живея срещу болницата, мога да мина на място да питам точно с какво се занимават. В дясно от Цариградско са една синя незавършена сграда, до колкото знам е щяло да бъде печатница, Бриколаж и София Прес. Другата печатница в района е около детелината на 7-ми км.
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Къде в София има лаборатория за анализ на горива?

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Първото, излязло от Гугъл:
                          http://www.nla2000-bg.com/news.bg.html
                          За тук мога да помогна - познавам ги. Ако трябва - на лични.

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Определено може да предизвика детонационно чукане, но се съмнявам, че е бензин. По-скоро керосин или разни подобни. И не карай с тая нафта, че ще стопиш буталата.
                          П.П. Също може да споделиш и коя точно бензиностанция е, че да не изгори и някой друг.
                          Преди време, разни полу- и съвсем нелегални бензиностанции кръщаваха бензина с бензол от Кремиковци. Ама от почти една година той не се произвежда.

                          А нафтата - с леко корабно гориво.

                          P.S. Нали знаете, че OMV е франчайзинг?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Къде в София има лаборатория за анализ на горива?

                            Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                            За тук мога да помогна - познавам ги. Ако трябва - на лични.
                            Благодаря за предложението Tougi, но не знам дали има смисъл да правя нещо. Ако тегля от резервоара ще кажат, че там е имало лошо гориво, а вече може да са презаредили и бензиностанцията. Май само разправии ще си докарам, а времето ми е кът. По-важно е това, че го усетих навреме. Вече не знам къде да зареждам: от Лукойл харчи повече и пали трудно, от Шел-сменявам филтър на 1000км, ОМВ са го умешали с нещо. Остава да пробвам "Еко", пък каквото сабя покаже.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Къде в София има лаборатория за анализ на горива?

                              Първоначално публикуван от Peter TurboD Преглед на мнение
                              Благодаря за предложението Tougi, но не знам дали има смисъл да правя нещо. Ако тегля от резервоара ще кажат, че там е имало лошо гориво, а вече може да са презаредили и бензиностанцията. Май само разправии ще си докарам, а времето ми е кът. По-важно е това, че го усетих навреме. Вече не знам къде да зареждам: от Лукойл харчи повече и пали трудно, от Шел-сменявам филтър на 1000км, ОМВ са го умешали с нещо. Остава да пробвам "Еко", пък каквото сабя покаже.
                              Значи, с горивата шега не бива. Те са акцизна стока и се следят не само от комитета по стандартизация и прочие беззъби структури, но и от митниците. Ако митниците получат достоверен сигнал за "каращисване" на горивото (което е равностойно на неплащане на акциз), стой та гледай какво правят мобилните групи.

                              Така че, ако направиш анализ, те могат да приемат това за "достоверен сигнал" за последваща тяхна проверка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X