Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стомани, марки и характеристики

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стомани, марки и характеристики

    Тъй като е задължително да се познават, ако ще се прави избор за покупка на здраво и сериозно острие ще пусна малко инф.

    Надявам се да ви е полезен:


    Прахови (в момента се водят "върха на борчето")

    http://www.crumetals.com/products/CP...teel/index.cfm
    http://www.seamountknifeworks.com/article6.htm

    и по-простите:

    https://www.bokerusa.com/stahl.asp

    П.с. За интересуващите се студенти (както казваше един мой професор в университета): - Наблегнете на ATS 34, VG10 и търсачките

    П.с.2. Ако все още имате интерес - погледнете и за дамскови технологии.

  • #2
    да попитам

    здрасти , днес разглеждах една ножка и имаше индекс 40 и нещо си, продавача каза че е испанска стомана, хареса ми и мисля да си я купя, но преди това исках да питам тук , този индекс на високо или ниско- въглеродна стомана е, знам че една от двете се заточва по-добре ? цената беше 29 лева, което също малко ме смути, не е ли евтино за испанско оръжие?

    Коментар


    • #3
      ) 40 какво? Западните имена на сплавите нямат толкова цифри като нашите, повече букви. Само това число не значи нищо. Ако е твърдост, например по Бринел е мизерна. Изобщо не се сещам в момента скала, по която толкова да е добре.
      Силно се съмнявам че "испанска стомана" значи това, което е значело някога. Лично аз изпитвам отвращение към всичко испанско. Сигурно не съм прав, непреодолими лични причини.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        ) 40 какво? Западните имена на сплавите нямат толкова цифри като нашите, повече букви. Само това число не значи нищо. Ако е твърдост, например по Бринел е мизерна. Изобщо не се сещам в момента скала, по която толкова да е добре.
        Силно се съмнявам че "испанска стомана" значи това, което е значело някога. Лично аз изпитвам отвращение към всичко испанско. Сигурно не съм прав, непреодолими лични причини.
        Е, има нещо което много ми харесва в испанският вариант...!!!
        Завършва с "Оле..."!!!

        Коментар


        • #5
          На мене по-ми харесват едни, дето за квото и да пеят, всяко парче свършва "Със черно фередже". Ама май вече ги няма.

          Коментар


          • #6
            Стефан , трябва ми нож, на който да може да се разчита , не държа да е испански, ако ме насочиш към нещо качествено и от къде да си го купя, ще съм ти признателен .

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
              Стефан , трябва ми нож, на който да може да се разчита , не държа да е испански, ако ме насочиш към нещо качествено и от къде да си го купя, ще съм ти признателен .
              Питай Сет, той по-разбира от стомани и ножове...!!!

              Коментар


              • #8
                питам Сет
                то май наи-добре ще се окаже нещо руско, ама как да рабера ,че е истинско , там е въпроса, китайците ни превърнаха в параноици

                Коментар


                • #9
                  Не, руски ножове никога не е имало. И до ден днешен там са с разрешително като за оръжие, и да купуваш е всъщност невъзможно.
                  А зависи за какво ти е тоя нож. То от нож до нож повече отколкото от джип до джип
                  Аз от пет години търся прост кобалтов 5х5 и няма, така че ...

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
                    питам Сет
                    то май наи-добре ще се окаже нещо руско, ама как да рабера ,че е истинско , там е въпроса, китайците ни превърнаха в параноици
                    Какъв нож ти трябва.

                    Това е първия въпрос който трябва да си зададеш.

                    Дали сгъваем или с цяло острие.

                    Предлагам ти да пуснеш темата отделно и там да я обсъдим.

                    Коментар


                    • #11
                      пускам я отделно

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
                        пускам я отделно

                        Адмирации.

                        Искрени.

                        Човек с чувство към ножа заслужава истинско уважение.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Стомани

                          Интересуваме що за стомана е 440С смисъл техническите характеристики добра ли е за ножове(линка който е дал Сет няма нищо за нея).И какво мислите за ножовете на Smith i Wesson.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Стомани

                            ....

                            Коментар


                            • #15
                              До: Стомани

                              Първоначално публикуван от agentura Преглед на мнение
                              Интересуваме що за стомана е 440С смисъл техническите характеристики добра ли е за ножове(линка който е дал Сет няма нищо за нея).И какво мислите за ножовете на Smith i Wesson.
                              440C е с доста високо съдържание на карбон. Следователно е по-устойчива на ръжда, но и по-чуплива, заради което острието трябва да е по-дебело в сравнение с 440А например.

                              Фолдърите(сгъваемите) на Смит и Уестън са ужасни. Разхлопват се по-бързо и от китайско менте. За тези с фиксирано острие не мога да кажа. Имам впечатления само от кукрито им и те са много добри.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X