Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За стоп ефекта на патроните

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За стоп ефекта на патроните

    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
    Колега носи си оръжието с такива патрони каквито си дал за прострелката , че ако стане случката ще се чудиш как да обясняваш как си се сдобил с други боеприпаси .Поздрави!
    Съжалявам колега че ви апострофирам, но закона казва, че трябва да имаш ХХ патрона на единица на пистолет/револвер. Закона обаче не забранява да отидеш на стрелбище, да си закупиш 50 бр. патрони - да изстреляш твоите 45 + 5 броя от закупените и да си тръгнеш с 45 "пресни" патрона. Справка - служба КОС - ДНСП.
    По темата за това кой патрон предлага оптимален стоп ефект - при законова забрана за куховърхи и експанзивни патрони- максимално тежък за калибъра пресечен конус. Лично аз съм заложил за две от 9х19 железата си на 147 гринов Федерал. Третото е с едни 152 гринови Фиокита.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • От: За стоп ефекта на патроните

      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
      Съжалявам колега че ви апострофирам, но закона казва, че трябва да имаш ХХ патрона на единица на пистолет/револвер. Закона обаче не забранява да отидеш на стрелбище, да си закупиш 50 бр. патрони - да изстреляш твоите 45 + 5 броя от закупените и да си тръгнеш с 45 "пресни" патрона. Справка - служба КОС - ДНСП.
      По темата за това кой патрон предлага оптимален стоп ефект - при законова забрана за куховърхи и експанзивни патрони- максимално тежък за калибъра пресечен конус. Лично аз съм заложил за две от 9х19 железата си на 147 гринов Федерал. Третото е с едни 152 гринови Фиокита.
      Не съжалявай за апострофа а кажи каде стреляш да пием по кафе и продухаме цевите.

      Коментар


      • От: За стоп ефекта на патроните

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        Не съжалявай за апострофа а кажи каде стреляш да пием по кафе и продухаме цевите.


        В къщи- демек у ВИП о.....Наричам го вкъщи щото там и работя. Е не в магазина а в централния офис ама пак в същата структура.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • От: За стоп ефекта на патроните

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          Съжалявам колега че ви апострофирам, но закона казва, че трябва да имаш ХХ патрона на единица на пистолет/револвер. Закона обаче не забранява да отидеш на стрелбище, да си закупиш 50 бр. патрони - да изстреляш твоите 45 + 5 броя от закупените и да си тръгнеш с 45 "пресни" патрона. Справка - служба КОС - ДНСП.
          По темата за това кой патрон предлага оптимален стоп ефект - при законова забрана за куховърхи и експанзивни патрони- максимално тежък за калибъра пресечен конус. Лично аз съм заложил за две от 9х19 железата си на 147 гринов Федерал. Третото е с едни 152 гринови Фиокита.
          И аз така съм се ориентирал - тежки с пресечен конус ама рекох да попитам по-напредналите какво мислят по въпроса. А относно това че може да се получи разлика м/у дадените за прострелка и използваните - освен възможността да се подменят на стрелбища предполагам че е и възможно при закупуването на оръжието с боеприпасите е възможно да се купят 2-3 вида различни патрони с обща бройка до 50 - или бъркам?
          Трябва ли 50-те патрона да са еднакви при купуването или може да се купят 20+20+10 от различни марки и видове на куршума?

          Коментар


          • От: За стоп ефекта на патроните

            Естествено, че не трябва. Гледа се бройката, а не вида и марката. Освен това, интересна е гилзата, щото с тези студено ковани полигонални стволове напоследък мъка е да се намерят еднозначно характерни белези по куршумите.

            Коментар


            • От: За стоп ефекта на патроните

              Първоначално публикуван от gre6nik Преглед на мнение
              И аз така съм се ориентирал - тежки с пресечен конус ама рекох да попитам по-напредналите какво мислят по въпроса. А относно това че може да се получи разлика м/у дадените за прострелка и използваните - освен възможността да се подменят на стрелбища предполагам че е и възможно при закупуването на оръжието с боеприпасите е възможно да се купят 2-3 вида различни патрони с обща бройка до 50 - или бъркам?
              Трябва ли 50-те патрона да са еднакви при купуването или може да се купят 20+20+10 от различни марки и видове на куршума?
              То по принцип може... но също така може продавач- консултанта да прати много поздрави на мама. Защото после като на него му дойдат на проверка с тези тук там патрони почва ебати врътнята..... И преди да кажеш колко са тъпи продавачите - отиди в магазина за цигари и поискай по пет цигари от четири различни марки, да видим какъв ще е отговора. Моят съвет е ако искаш да правиш такива миксове- на стрелбището като опресняваш.....Там са различни нещата.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: За стоп ефекта на патроните

                Е, тук говорим за цели опаковки, а разфасовките са всякакви - от 10 патрона в пушечните калибри, през 16, 25 и 50 за пистолетните. Като нищо, може да има и други конфигурации.

                Коментар


                • От: За стоп ефекта на патроните

                  Значи трябва да си купя цяла кутия 50 бр. джапане или 2 кутии с по 25 бр. ....?

                  Коментар


                  • От: За стоп ефекта на патроните

                    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                    Естествено, че не трябва. Гледа се бройката, а не вида и марката. Освен това, интересна е гилзата, щото с тези студено ковани полигонални стволове напоследък мъка е да се намерят еднозначно характерни белези по куршумите.
                    Възниква логичния за мен въпрос - ако си снарадявам патроните в домашни условия с гилзи събирани от n-на брой стрелбища от n-на брой различни оръжия, предвид полигоналните цеви и масово използваните последно време "PVC" куршуми, тогава вече не е ли безнадеждно остаряла в момента действащата системата на куршумо/гилзотека?
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • От: За стоп ефекта на патроните

                      Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                      ...ако си снарадявам патроните в домашни условия...
                      Това доколко изобщо е законно? `Щото те тези "-теки" изначално касаят единствено законното оръжие (и боеприпаси).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: За стоп ефекта на патроните

                        Нямаш право да снаредяваш сам, камо ли със снаряденото да стреляш по хора.

                        А, какви са тези "PVC куршуми"?

                        Коментар


                        • От: За стоп ефекта на патроните

                          Масово вече се снарадяват патрони за КНО в домашни условия. Имам предвид за спортни нужди. Закона го позволява. Купуваш си съответните преси, везни, почистващи устройства, калъпи за леене на куршуми и т.н. за $500-700 от интернет и почваш да снарадяваш. Естествено без четене и консултации не става. Членове на нашия спортен клуб си снарадяват съвсем законно патрони 9х19мм, .38 Special, .357Mag и .308 за карабините и после си стрелят с тях.

                          "PVC''-та са обикновени оловни куршуми 9х19мм покрити със синя полимерна обвивка. Използват ги IPSC-тата. Казват, че по-добре събарят попърите, понеже са меки и се сплескват. Личните ми впечатления са, че засичат при някои образци оръжия и цапат повечко. Например засичат при подаване в патронника на CZ-100 и после си е цяло изживяване да се извадят от там.
                          Последно редактирано от paunoff; 22-02-12, 17:54.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                          Коментар


                          • От: За стоп ефекта на патроните

                            Понеже колегата Паунов да ме извини ако не съм му написал името правилно повдигна въпроса за .410 ето една идея за КНО но не знам дали може да се регистрира като оръжие за самоотбрана http://www.tactical-life.com/online/...polymer-45410/
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: За стоп ефекта на патроните

                              Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                              Масово вече се снарадяват патрони за КНО в домашни условия. Имам предвид за спортни нужди. Закона го позволява. Купуваш си съответните преси, везни, почистващи устройства и т.н. за $500-700 от интернет и почваш да снарадяваш. Естествено без четене и консултации не става. Членове на нашия спортен клуб си снарадяват съвсем законно патрони 9х19мм, .38 Special, .357Mag и .308 за карабините.

                              "PVC''-та са обикновени оловни куршуми 9х19мм покрити със синя полимерна обвивка. Използват ги IPSC-тата. Казват, че по-добре събарят попърите, понеже са меки и се сплескват. Личните ми впечатления са, че засичат при някои образци оръжия, напр. CZ-100.
                              Колега, и не само за спортни нужди.... И за ловни цели също е разрешено презареждането. А има ловни карабини в 9х19 примерно.... А въпросните PVC куршуми не само с ЧЗ 100 не работят добре - с всички пистолети с по-голям градус на "рампата" има проблем.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: За стоп ефекта на патроните

                                Така е! Пуска се единствено мотивирано искане в КОС за придобиване на барута и капсулите. Всичко останало се закупува свободно от интернет, мете се с метла от стрелбището или се лее в стари тенекии от сирене с малко нафта и вода
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X