Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после и аз в семейството на Land Rover - RR P38A 2.5 DT

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Най-после и аз в семейството на Land Rover - RR P38A 2.5 DT

    Привет,

    не е за автоматик (то там има ли съединител в този му вид?). Цената на Дару се оказа много добра, особено в сравнение с другите магазини, от Падок (без да знам каква марка е) е 112 GBP ex. VAT, т.е. около 250 лв. Благодаря на Лазар и за това, което той ми намери

    Поздрави

    Коментар


    • До: Най-после и аз в семейството на Land Rover - RR P38A 2.5 DT

      Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
      Привет,

      не е за автоматик (то там има ли съединител в този му вид?). Цената на Дару се оказа много добра, особено в сравнение с другите магазини, от Падок (без да знам каква марка е) е 112 GBP ex. VAT, т.е. около 250 лв. Благодаря на Лазар и за това, което той ми намери

      Поздрави
      Там има нещо като съедините естествено. Брей, много скъп този Рейндж, то си е за тежкари де . Ми що даде 200 лева отгоре, ако в падок е 250? Това си е близо 2-но. Все тая де, важното е да те радва и да се забавляваш. То и аз като разбрах в един момент, че моя е непродаваем /поне не и на парите, които съм му набутал, пък постоянно ме питат не го ли продавам, дори сега, като не е каран от месеци/ се притесних, но после осъзнах, че аз и не искам да го продавам. Та КЕФ, цена няма.

      Коментар


      • До: Най-после и аз в семейството на Land Rover - RR P38A 2.5 DT

        Ъпдейт,

        току що си прибрах джипа (не че не висях почти през цялото време до него) и съм със сменен съединител. Доволен съм от D&N до Макдоналдс в Младост-2. Работят по двама на крик и спокойно, без да претупват. Цената също е добра - 240 лв. за смяна на съединител, Slave Sylinder, регулировка на ръчната спирачка. Ориентировъчно в Дарукар е около 500, но не знам дали няма да се чака поне седмица, за да я приемат за ремонт.

        Ето някои снимки от процеса:

        Коментар


        • До: Най-после и аз в семейството на Land Rover - RR P38A 2.5 DT

          Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
          ..след тези инвестиции се обезмисля всяка идея за продажба, значи ще сме верни последователи на Land Rover сектата за дълъг период от време..
          Това е факт приятелю, важното е да ни носи и радост от време на време.
          Радвам се, че твоя вече е по пътищата..

          Поздрави.
          [COLOR=#01b4f8][B][URL="http://forum-lines.ru/"][IMG]http://forum-lines.ru/rez/ab42532.gif[/IMG][/URL]
          [/B][/COLOR][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/picture.php?albumid=469&pictureid=6937[/IMG][COLOR=#01b4f8][B][FONT=Tahoma][COLOR=Navy]
          Land Rover Range Rover 2.5 TDS - 95'[/COLOR][/FONT]
          [/B][/COLOR]

          Коментар


          • До: Най-после и аз в семейството на Land Rover - RR P38A 2.5 DT

            Първоначално публикуван от emollient Преглед на мнение
            Това е факт приятелю, важното е да ни носи и радост от време на време.
            Радвам се, че твоя вече е по пътищата..

            Поздрави.
            Мерси, както вече се шегуват с мен: "е дано изкара 2-3 месеца без ремонт".

            Ето снимки на стария съединител и помпа:

            Коментар


            • До: Най-после и аз в семейството на Land Rover - RR P38A 2.5 DT

              A честито! Може и нещо да бъркам, но моя като ми писна да го оправям и спрях. И той не спря, докато не ми стана жал за него. Така де, все трябва да го оправя някога, та по-ефтино ще е ако не го потроша тотално. Та карай си го, стига да тръгва и много не му се връзвай на щуротиите. Явно е вил в лоши ръце преди теб, но ще те заобичава все повече като така го глезиш, та ще ти е верен до гроб като приключат ремонтите. Много безаварийни пожелавам!

              Коментар


              • До: Най-после и аз в семейството на Land Rover - RR P38A 2.5 DT

                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                A честито! Може и нещо да бъркам, но моя като ми писна да го оправям и спрях. И той не спря, докато не ми стана жал за него. Така де, все трябва да го оправя някога, та по-ефтино ще е ако не го потроша тотално. Та карай си го, стига да тръгва и много не му се връзвай на щуротиите. Явно е вил в лоши ръце преди теб, но ще те заобичава все повече като така го глезиш, та ще ти е верен до гроб като приключат ремонтите. Много безаварийни пожелавам!
                Мерси, т.к. е единствен автомобил в семейството гледам всичко важно да се прави без забавяне (зависи и от наличните финанси към момента де) и качествено (като за мене си ). Искам да го запозная с Европа, та ми се ще да покаже малко стабилност вече, за да съм спокоен като тръгна на 1000-2000 км.

                На всички пожелавам по-малко аварии и ремонти, и повече радости.

                Коментар


                • До: Най-после и аз в семейството на Land Rover - RR P38A 2.5 DT

                  За 2000+ км е важно да си прегледал основните агрегати, да си си сменил скоро маслата и да имаш резервни, нови филтри, или скорошна смяна и там проблемните за модела възли да са ти сигурни и няма грижи... Реално ако няма проблем с паленето и важните агрегати, ако не падне на тампони, няма какво да се случи друго. Все пак като сте с детенце не трябва да има излишни рискове на път. Сполай!

                  Коментар


                  • До: Най-после и аз в семейството на Land Rover - RR P38A 2.5 DT

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    За 2000+ км е важно да си прегледал основните агрегати, да си си сменил скоро маслата и да имаш резервни, нови филтри, или скорошна смяна и там проблемните за модела възли да са ти сигурни и няма грижи... Реално ако няма проблем с паленето и важните агрегати, ако не падне на тампони, няма какво да се случи друго. Все пак като сте с детенце не трябва да има излишни рискове на път. Сполай!
                    Когато ми запече масления клапан и хвърлях масло по литър на 10км.... Дете, жена ми с второто все още неродено и багаж за 1м. из България... И за капак сдаде плочката на алтернатора и акумулатора... И когато цялото табло изгасна /всъщност светна, а Скитника угасна/ по баира след Бургас и пуснах аварийките по върло пладне... От това, което си споменал само комплект нови филтри нямах. Да не дава Господ!
                    Добре, че бяха Злати и Явор /Вромос/ - благодаря ви!

                    Коментар


                    • До: Най-после и аз в семейството на Land Rover - RR P38A 2.5 DT

                      Помня го това приключение. Все пак из Бг се тръгва по-лесно, но за извън страната си трябва сериозна профилактика, че не се знае, знае ли се. Така де, стари машинки са си и всичко може да стане. Все пак повечето евентоални бъгове могат да се намерят при старателен преглед, но си е чист късмет дали ще стане гаф или не и то това не зависи от марката. Темата за диското из Аляска и Канада... 20к мили. Трябва си сериозна подготовка, ако не друго, поне гума може да се спука

                      Коментар


                      • До: Най-после и аз в семейството на Land Rover - RR P38A 2.5 DT

                        Привет отново,

                        след смяната на съединител и slave cylinder-а (и изминати към 500 км оттогава) се появиха няколко проблема:

                        - вибрация между 2500-3500 оборота
                        - при включване на бавни (винаги го правя на място) като че ли има лек удар, който не помня да съм чувал преди
                        - съединителя отделя доста долу (а може и да си въобразявам)
                        - нямам светлини за заден ход

                        Първото се получава на всички предавки след 2500 оборота и изчезва като паднат при превключване на следваща предавка. Освен това го има и при форсиране на място.

                        Удара, който чувам при вкл/изкл на бавните е много лек, но просто не помня да го е имало преди. Може би някой колега с такъв РР ще сподели как е при него.

                        Положението на съединителя може и да си е мое внушение. На място като го пробвам като че ли е добре, но в движение отделя доста долу.

                        За последното предполагам, че не са свързали добре куплунга към датчика за положение на скоростния лост.

                        Моля дайте идеи по първия проблем и евентуално по останалите? След това ще отида в сервиза, където го правиха, за да

                        П.П.: при свалянето и качването на съединителя скоростна и раздатка в комплект бяха свалени и качени обратно, т.е. не са разглобявани.

                        Коментар


                        • До: Най-после и аз в семейството на Land Rover - RR P38A 2.5 DT

                          Прилича ми на проблем с маховика(искренно се надявам да не е това).Ако всичко се сваля пак,няма да е лошо да се провери за износване и втулката(може и да е лагер-не помня вече как беше при BMW мотора)набита в коляновия вал(тази в която лагерува входящия вал на скоростната кутия)

                          Коментар


                          • До: Най-после и аз в семейството на Land Rover - RR P38A 2.5 DT

                            Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
                            Прилича ми на проблем с маховика(искренно се надявам да не е това).Ако всичко се сваля пак,няма да е лошо да се провери за износване и втулката(може и да е лагер-не помня вече как беше при BMW мотора)набита в коляновия вал(тази в която лагерува входящия вал на скоростната кутия)
                            Ако е някое от описаните нямаше ли проблема да го има и преди смяната на съединителя?

                            Коментар


                            • До: Най-после и аз в семейството на Land Rover - RR P38A 2.5 DT

                              Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                              Ако е някое от описаните нямаше ли проблема да го има и преди смяната на съединителя?
                              Не е задължително.

                              Коментар


                              • До: Най-после и аз в семейството на Land Rover - RR P38A 2.5 DT

                                Може хидравликата на съединителя да не е обезвъздушена добре.
                                Може да е обърнат феродовия диск въпреки, че е надписан.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X