Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hummer 2 (статия в mobile.bg)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hummer 2 (статия в mobile.bg)

    "Разрешен допинг (ТУНИНГ)" - статия от Радослав СЛАВЧЕВ
    /статията и снимките могат да се видат в www.mobile.bg/



    Вече в продължение на доста време американците произвеждат една от най-успешните версии на многоцелеви всъдеход. С това кратко определение дори и лаиците в областта биха разпознали култовия армейски динозавър Hummer. Малцина са обаче онези, които знаят, че на базата на модела Н2 експериментират гениалните инженери от германското тунинг ателие Geigercars. Доработеното "чудовище" всъщност е класически представител на динозавърския род, само че съдържа в себе си доста глезотии, които сухарите от Пентагона със сигурност биха определили като излишно разточителство. Освен това в "мускулите" на този гигант е инжектирана голяма доза допинг, в резултат на което те спокойно могат да се сравнят с тези на бате Арни или с други думи двигателят е напомпан до умопомрачаващите 598 к.с. Значителното нарастване на мощността определя и необходимостта от преработване и на помощните възли и агрегати. Автоматичната скоростна кутия е изцяло променена, окачването и спирачната система също търпят сериозни интервенции.

    В резултат на всички тези нововъведения, "звярът" е в състояние да достигне от 0 до 100 км/ч за невероятните за тритонна кола 8.2 секунди.

    Максималната скорост е нараснала до 225 км/ч. За да стане ясно как точно тази грамада се изстрелва като куршум, ще спрем вниманието ви на основния агрегат. Той е наречен от създателите си Kompressor 780. Названието идва от наличието на специален нагнетател, с помощта на който въртящият момент нараства до 780 Нм при 4 700 об./мин. Двигателят е V-образен осмак, на който са монтирани "спортни" разпределителни валове, нова изпускателна система с изменени колектори. Освен тези промени инженерите от Geigercars доработват и цилиндровата глава. Цялата процедура по новия агрегат обаче струва точно 26 000 евро.

    Освен напомпаното с допинг "сърце", впечатление правят и черните лети джанти с размер 26 цола. Гумите за тези уникати се правят само по поръчка и са с размер 305/30 R26. За тези меко казано ефектни колела клиентът трябва да доплати само 18 900 евро.

    И това не е всичко. За безопасността на този звяр също е помислено. Окачването и спирачната система търпят сериозни промени. Стандартните предни дискове са заменени с 355-милиметрови перфорирани, върху които безмилостно действат огромни шестбутални супорти. Спортното окачване намалява клиренса на автомобила, но увеличава неговата стабилност. Основната промяна по него включва монтирането на допълнителни стабилизиращи щанги, намаляващи крена в остри завои.

    Външият вид на Н2 също не се е разминал без подобрения. Броните и двойните странични прагове са хромирани, стъклата са силно тонирани, а цветът е оранжева перла. За салона няма да говорим. Там, както може би се досещате, екстрите са безброй. Най-впечатляващите от тях са система за нощно виждане, спътников навигатор, наличие на възможно най-скъпата кожа и ефектни хромирани детайли. Цената за тези допълнителни опции също не е малка, но човек, който би карал такъв всъдеход, определено няма да има финасови затруднения.
    ....

    без коментар от мен...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    И аз нямам коментар...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Re: Hummer 2 (статия в mobile.bg)

      Коментара е излишен.Аз лично мисля че това е нещо създадено единствено за Асфалта.Нищо че има такъв вартящ момент!А пък и е автоматик.В калта сигорно ще потъва по бързо отколкото ще върви напред.
      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

      Коментар


      • #4
        diavol koleda

        И реактивен двигател да му сложат пак ще си е паркетния Hummer H2(лично мнение)
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар


        • #5
          Тук някъде имаше едно много красноречиво филмче .....

          А ! Ето го : http://htftp.offroad-bulgaria.com/v_...-susp-kill.wmv

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от fulda
            Тук някъде имаше едно много красноречиво филмче .....

            А ! Ето го : http://htftp.offroad-bulgaria.com/v_...-susp-kill.wmv

            Мите то Хамар 2 си е асфалтов лъв!!!Няма спор за това!
            https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от VPetrov
              И аз нямам коментар...
              А у меня ксть

              И главный комментарий - господин Радослав СЛАВЧЕВ
              - не автомобильный журналист, и не слишком хорошо информирован. Иначе он бы не стал писать вот такое:

              Вече в продължение на доста време американците произвеждат една от най-успешните версии на многоцелеви всъдеход. С това кратко определение дори и лаиците в областта биха разпознали култовия армейски динозавър Hummer. Малцина са обаче онези, които знаят, че на базата на модела Н2 експериментират гениалните инженери от германското тунинг ателие Geigercars. Доработеното "чудовище" всъщност е класически представител на динозавърския род, само че съдържа в себе си доста глезотии, които сухарите от Пентагона със сигурност биха определили като излишно разточителство. Освен това в "мускулите" на този гигант е инжектирана голяма доза допинг, в резултат на което те спокойно могат да се сравнят с тези на бате Арни или с други думи двигателят е напомпан до умопомрачаващите 598 к.с. Значителното нарастване на мощността определя и необходимостта от преработване и на помощните възли и агрегати. Автоматичната скоростна кутия е изцяло променена, окачването и спирачната система също търпят сериозни интервенции.
              Дело в том, что Hummer H2 не имеет никакого отношения ни к Пентагону и никоим образом не является "культовым армейским динозавром". ПРо крайней мере, армейским он не является со стопроцентной гарантией, поскольку сделан на шасси пикапа Chevrolet Silverado. Что же касается форсирования Джи-Эмовской "восьмерки" путем установки нагнетателя - то это вещь, в общем-то, тоже достаточно тривиальная. В США по крайней мере десяток фирм производят механические нагнетатели на эти моторы, позволяющие получить описанные в заметке параиметры - Ruts, Eaton, MagnaCharger, Lysholm, Lingenfelter, Vortex...
              Кстати, разгон Н2 до сотни за 8.2 секунды - что в нем такого "невероятного"? Штатный Н2 разгоняется за 10.2, а Н2 с нагнетателем Lingenfelter достигает 100 кмч за 6.3 сек.
              Кстати, те, кто фыркают в сторону Н2 -мол, "паркетник", делают это от незнания. Н2 - серьезный внедорожник, правда, "заточенный" не для болот и слабых грунтов, где ему мешает большой вес. А вот на сухом бездорожье он очень даже эффективен. Что и доказывают его победы в классе STOCK FULL в американских пустынных гонках серии SCORE (той же Baja 1000)
              Андрей Судьбин ("Кирасир"), журнал Off Road DRIVE

              Коментар


              • #8
                Кстати, те, кто фыркают в сторону Н2 -мол, "паркетник", делают это от незнания. Н2 - серьезный внедорожник, правда, "заточенный" не для болот и слабых грунтов, где ему мешает большой вес. А вот на сухом бездорожье он очень даже эффективен. Что и доказывают его победы в классе STOCK FULL в американских пустынных гонках серии SCORE (той же Baja 1000)
                у нас в Болгарии, большинство людей принимает только УАЗ как "внедорожник" ... несколко лет назад все говорили ВАЗ /Жигули/ "лучшая машина для Болгарии" сейчас "лучшая машина для Болгарии" стала Пасат... через пят лет я убежден тоже случиться и в офроуде...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Най после някой друг да мисли като мен

                  Това което е написал Кирасир го споделям на 100процента
                  Първо тоя Славчев е пълен дилетант и друг път е бълвал конски лайна по какви ли не автомобилни теми Но друго не мога да си представя Помислете какво разбират неговите работодатели от автомобили който го държат в тази редакция ЩО СЕ МЪЧАТ ТИЯ ХОРА ЗАЕЕБИ

                  Мен ме заболя устата да обеснявам каква е разликата между ХАМВЙИ Н-1 Н-2 незнам какво ще стане сега като излезе и Н-3

                  Говорих с мой познат да доиде с Н-1 и да направи демонстрация пред желаещите от форума Направих грешка като му казах че има хора който правят сравнение между него и Нивата При което той беше шокиран и ме попита
                  -А те на каква база ги сравняват въобще

                  След това ми разказа случка при която бил на няква хижа и дошли някви селяци с АРО като видели Н-1 и изпростяли с АРОТО започнали да буксуват да скачат и джасат с него накрая както е и нормалното в такива демонстрации го обърнали на врати 7-8 човека притичали и го върнали на гуми След това последно изпълнение започнали да му викат

                  -Аре да го видим ХАМЕРА дали може така и ако го обърнеш как ще го изправиш

                  Друг мой приятел с Н-2 пак след същата покана като разбра за кво става дума и ми казва
                  - Добре де ама тия момчета са състезатели те обичат да буксуват в кал до скачат в дупки Аз този ХАМАР съм си го купил за да си дърпам 6-тоната моторна лодка Защото е по мощен по тежък и доста по различен от масовите ДЖИПКИ Мога да доида до го пробваме с НИВАТА ИЛИ УАЗОВЕТЕ ама после те на коя НИВА ще закачат лодката и ще я закарат до морето и др и др

                  Има разни хора разни интереси

                  Но мен най много ме дразнат разни типчета дето си мислят че могат да дават определения коя кола е паркетник и коя не без да са пробвали разни модели за разни кефове

                  На някой от тях мога да кажа
                  пичове купете си първо по един балатомник защото паркетниците са скъпи пуснете се на поне едно състезание Пробвайте поне веднъж кефа от мощна и луксозна кола с лодка АТВ или джет отзад
                  и сами ще разберете кое за какво е направено

                  Аз за себе си знам добрата ДЖИПКА за офф-роуд човек сам трябва да си направи
                  Не завиждайте на тия с луксозните СУВОВЕ накичени с лъскави играчки отзад те трудно намират време да ги ползват

                  И за друго КИРАСИР е прав има най различни състезания за най различни класове джипове Гледайте ги и ще разберете ние къде сме

                  Коментар


                  • #10
                    diavol koleda

                    Признавам аз съм един от хората които нарече по горе H-2 паркетник ако това обижда някои по някакъв начин извинявам се искрено, всяка машина е направена с някаква цел, е явно целта на Н-2 е да бъде луксозен влекач на лодки и то доста тежки. Не казвам че само за това става но и това си приложение Близнака е прав също и за още едно нещо, а то е сравнението между Н-2,Н-1 и голяма част от масовите руски, а и не само руски вседеходи може би е неправилно. За едно нещо обаче надявам се да не се обиди не е прав, а именно купете си машини като Н-1,Н-2 карайте ги и тогава определяйте! Е искам да кажа колко от нас могат да си го позволят не знам, но сигурно не са много, така като гледам, също така не знам на колко от нас може да се отдаде възможността да покара някоя от тези машини, надали техните собственици ще са много навити да ги дадат на непознати най-малкото, защото струват достатъчно много пари, за да ги раздават ей така само за да докажат колко са добри. Ако приятелите на Близнака се навити нека когато решат да покажат какво могат Н-1,Н-2 да ги дадат на желаещите които ще присъстват и под техен контрол малко да покарат за да усетят, иначе ще си е само мерене на мускули, поне според мен всяка машина си е хубава за себе си и всеки се простира според възможностите си, един с Hummer друг с Уаз трети с Wrangler. Ако наистина ще има тест, ако може така да го наречем, кажете кога и къде ще е, за да дойдем и сами да се убедим във възможностите на Hummer. Аз ще съм един от първите които ще стисне ръката на собствениците на тези машини
                    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                    тел.088четири 9едно9 4нула4
                    -------------------------------------------------------

                    Коментар


                    • #11
                      Моето мнение е че всяка машина е силна на определени места!
                      Не може да сравняваме Нива и Хамар!Това е все едно да сравняваме болид с някоя рали кола!Нямам предвид скорост!
                      Имам предвид че сичко е измислено с дадена цел!ТО дали ще е да дърпа лодки,да гази в дълбоки води,Да прекарва стоки и какво ли не още.
                      Тук и аз си признавам че допуснах голяма грешка като бързах да давам мнение.Защото както каза Петар хамара може да дърпа тежки лодки,джетове даже и току виж 2,3 Уаз-ки на платформа!За това е предназначен.А пък за лукса да не говорим.Вчера видях един на автомивката на Бул.Д.Николаев.Разгледахме го вътре и какво да се види лукса е в повече.
                      За това не вярвам някой джип който може да тегли лодка която тежи с тонове а пък той самия да е луксозен колкото една лимузина.

                      Това е грешката на много хора!И тя е че сравнявам коренно различни машини.Като всяка си има плюсовете на отделни места!
                      Не може да се сравняват така джиповете!
                      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X