Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с автоматична скоростна кутия

    Моля за съвет! След смяна на радиатора с нов (воден с вграден маслен за охлаждане на маслото в автомат. ск. кутия) на 3.1 Jeep Grand Cherokee TD възникна проблем със смяната на скоростите. При опит за почистване на задръстения стар радиатор, той се скапа тотално и смеси антифриза с маслото на скоростната кутия и го пресече. Смених радиатора с нов, заредих с антифриз и промих 2 пъти ск. кутия с ефтино трансмисионно масло, след което я заредих с препоръчаното от Jeep Mopar
    След 30 - 40 км нормална работа системата отказа да сменя скоростите, или ги сменя чак скед издухване над 4000 - 4500 об. мин. Проблема продължава и след повторно промиване и зареждане. Понякога, но твърде рядко прави 2 - 3 нормални превключвания след което пак отказва. Ще бъда благодарен за всяко мнение и съвет.

  • #2
    До: Проблем с автоматична скоростна кутия

    Плаче за разглобяване, почистване и промиване в специализиран сервиз, ако не са се скапали дсковете.
    Течността която в българския наричаме разговорно "масло за автоматик" или "дексТрон" в литературата е "дексрон" и няма много общо с маслото (oil), говори се за течност (fluid). Купувал съм "автомат" на старо, каран с "едно тънко жълто масло" на който нищо му нямаше, само дето не включваше на 1-ва когато е на земята (иначе във въздуха си ги редеше, работеше му и задната) За продажбата бяха сипали червено масло, амъ йок! Като е разглобих се оказа че в буталцата на хидравликата си стоеше "жъртото масло", "червеното се беше пресекло и стоеше бозаво на цвят, а "добре смазаните" фрикционни дискове приплъзваха щото "масло" и "фрикцион" сам разбираш трудно се вързва и в къси срокове разделиха душата от тялото Тук говоря за стар модел ZF чиста хидравлика и механика без никакви "електрики". С по-новите нямам опит в трошенето(ремонта) само в експлоатацията.
    Все пак може да опиташ да вдигнеш колата във въздуха и да повъртиш сменяйки всички предавки и да видиш "маслото" -редно е да е прозрачно и да не мирише на "горял бакелит" или феродо. Ако във въздуха ги реди нормално, а на земята след това не сервиз(нови фркциони)! Ако маслото е станало "бозаво" значи имаш още вода, сменяш и пак... При смяна и промивка аз съм използвал винаги "червеното масло" и то в предвидената от производителя спецификация, ако е писано DІІ, слагам DІІ, ако е DІІІ ,DІІІ! Имат различен вискозитет и други параметри и не са съвсем взаимозаменяеми, освен аварийно да се прибереш от някъде.Има шанс и някъде да се е задържала ръжда и мръсотия от охладителната система и да и пречи на някое буталце да се "клати" ма много не го вярвам.
    Във форума има много писано и за "автоматите" и за колеги които сервизират добре. Потърси, прочети, ама смятам първото си изречение за най-близо до истината извинявай ако ти разваля уикенда.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с автоматична скоростна кутия

      Само да вметна но проблема не идваше ли от невъзможността да се смени цялото количество течност в автоматика...

      Някъде се споменаваше, че примерно кутията събира 8 литра но при смяна на течноста дефакто след източване се наливат по-малко от 6 литра, примерно(говоря по памет), което означава, че вътре си остава известно количество от старата течност и ако в този случай там има вода...

      Аз бих отишъл при специалист на автоматици, ако например не ми стиска да разглобя кутията де...
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с автоматична скоростна кутия

        Така де, в торкконвертора, турбината, хидросъединителя или както искаш е наречи тази джвъчка има към 1-1.5л. и става само като легне хоризонтално и смучеш ей за турбината говоря! палавници
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с автоматична скоростна кутия

          Никак не съм спец, но по спомен нямаше ли нещо от типа, че в скоростите остава доста течност при нормално източване и трябваше да се доизпомпва? Бат Г го е написал преди мен. Предполагам Кинекс ще се появи скоро и ще внесе яснота по въпроса...

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с автоматична скоростна кутия

            Като съм сигурен в нещо го казвам. За съжаление дизеловите хич не са ми ясни. Ако знам каква е кутията, мога и да потърся инфо.
            Аз мойта не знам колко масло взима при смяна, какво остава за чуждите.
            Сменят ми маслото в автомата и ми дава две празни туби по галон. Сменили седем литра и малко. На приятел със същата кутия му смениха само 4л. Иди разбери.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с автоматична скоростна кутия

              Е точно това е, повечето автоматици не могат да се източат до дупка, просто ей така, независимо дали са на Jeep или на нещо друго. Това го казвам базирано на прочетеното тук. Та реално може и да не е така в живота, но малко се съмнявам. Най-добре е наистина да се търси информация по конкретната кутия. А това дето казваш, че тебе ти вадят 7 и нещо литра от скоростите, а на друг със същата кутия 4 литра е показателно смятам...

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с автоматична скоростна кутия

                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                Е точно това е, повечето автоматици не могат да се източат до дупка, просто ей така, независимо дали са на Jeep или на нещо друго. Това го казвам базирано на прочетеното тук. Та реално може и да не е така в живота, но малко се съмнявам. Най-добре е наистина да се търси информация по конкретната кутия. А това дето казваш, че тебе ти вадят 7 и нещо литра от скоростите, а на друг със същата кутия 4 литра е показателно смятам...
                Скоро сменях на моя и взе 5,5л.- само за инфо
                Mitsubishi Outlander

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с автоматична скоростна кутия

                  Здрасти,има едни датчици вътре в кутията провери тях,че при мен беше в това проблема.Успех.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с автоматична скоростна кутия

                    Някой знае ли с каква кутия е 3.1тд.
                    Има ли външен филтър.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с автоматична скоростна кутия

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Някой знае ли с каква кутия е 3.1тд.
                      Има ли външен филтър.
                      Би трябвало да е с 42RE. Филтър е в картера.
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с автоматична скоростна кутия

                        в картера е

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с автоматична скоростна кутия

                          На всички е в картера.
                          Само дето 45RFE и 545RFE имат още един.



                          42RE трябва да е. Золтан знае. Тя е с един филтър.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с автоматична скоростна кутия

                            Тъй като и аз си взех скоро кола с автоматични скорости и прочетох доста за тях и за техния евентуален сервиз, мода та ти препоръчам сервиз, който се е доказал със своя професионализъм.

                            http://bizdnes.com/company/218/

                            Аз там смених всичките консумативи свързани с скоростната ми кутия. Масло, филтър, гарнитура. Източиха 8 литра от 4 степенна кутия на Мерцедес. Много е важно да се източи маслото от "турбината", какво ще рече това не мога да Ви кажа... но явно е важно.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с автоматична скоростна кутия

                              Първоначално публикуван от fogost Преглед на мнение
                              Тъй като и аз си взех скоро кола с автоматични скорости и прочетох доста за тях и за техния евентуален сервиз, мода та ти препоръчам сервиз, който се е доказал със своя професионализъм.

                              http://bizdnes.com/company/218/

                              Аз там смених всичките консумативи свързани с скоростната ми кутия. Масло, филтър, гарнитура. Източиха 8 литра от 4 степенна кутия на Мерцедес. Много е важно да се източи маслото от "турбината", какво ще рече това не мога да Ви кажа... но явно е важно.
                              Слагай каската - сега за тоя сервиз такоооова ще ти напишат!!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X