Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с автоматична скоростна кутия

    Страшни са в Джемини (то не че има много избор, но...). Че разбират - разбират, че са се ояли - ояли са се, че слагат кофти масла - слагат, но за сметка на това е скъпо! Единствено ако си носи консумативи и им висиш на главата си заслужава.

    Що се отнася до смяната на маслото - единствения начин да се източи всичко е да се свали и картерът и филтъра (което и правят във въпросния сервиз).

    Коментар


    • #17
      До: Проблем с автоматична скоростна кутия

      Възможно е да си прав, но е по-добре от колкото на бай Пешо в гаража... примерно.

      Коментар


      • #18
        До: Проблем с автоматична скоростна кутия

        Има ли нещо по-особено при смяната на маслото или по-точно при сипването на новото масло??? През щеката се налива обаче има ли някаква процедура... като палене,вкарване на скорост....доливане... пак палене и ала бала ей такива работи.Никой не се хваща не моето Ескортче да му смени маслото... И защо ли ??? Всички казват,че било специално.
        БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!

        Коментар


        • #19
          От: До: Дядо Владо

          Моля ви за помощ,имам проблем с колата.Преди няколко дни и сменихме маслото на скоростите и нямаше проблем,но се оказа,4е сега като я запаля и потегля неможе да прежключи на 2-ра.Колата е ''пежо 405''.

          Коментар


          • #20
            От: До: Дядо Владо

            Първоначално публикуван от Kateto Levterova Преглед на мнение
            Моля ви за помощ,имам проблем с колата.Преди няколко дни и сменихме маслото на скоростите и нямаше проблем,но се оказа,4е сега като я запаля и потегля неможе да прежключи на 2-ра.Колата е ''пежо 405''.
            Кате..... От къде си? Нямам предвид точния адрес. Поне от кой град си?

            Отделно: нямаше проблем преди смяна? Или нямаше проблем първите няколко дни след смяната?
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #21
              От: До: Проблем с автоматична скоростна кутия

              Първоначално публикуван от fogost Преглед на мнение
              Възможно е да си прав, но е по-добре от колкото на бай Пешо в гаража... примерно.
              Ако ти си в гаража на бай Пешо, от това по-добър вариант няма! Не съм сигурен колко точат турбината в Джемини... На Мерцедес кутии .4 има специална пробка на самата турбина, проблема е, че трябва и някой да я отвие, за да излезе маслото... Аз не съм видял във форума детайлно ръководство как се сменя на джип, и как се точи допълнителното масло - някои казват с леко припалване, други - с махане на маркуча към радиатора. И двата метода си носят рисковете. Някой от по-запознатите ще осветли ли този въпрос, че от сервиза пред блока по-хубаво няма? Мога да дам 2 съвета - първо да се дръпне маслото през щеката с маркуче от система, за да не се олееш много при махане на картера, и при поставяне на картера да се ползва динамометричен ключ - няма нищо срамно в това
              Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

              LZ1POP

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                Търся съвет какво да правя, понеже вече ми писна от тая мойта скоростна кутия. Налях 2к миналата година за мастер рипеър кит и ремонт, но остана проблем с компютъра(включва 4-та програмирано след 60 км/ч и при кик даун отива на 2-ра, абе 3-та изобщо не се задържа като цяло) мозъка(удря при смяна от 2-ра на 3-та) и турбината(тресе се цялата кола при намаляване на скоростта и спиране и на двигателя му играят оборотите понякога)... Та има ли смисъл да се занимавам повече с тая кутия (в момента е соленоидите са изключили защото имам само 3-та и при преместване на лоста 2-ра) или да взимам от някъдее 2-ра ръка и да разчитам, че ще е по- добре?
                R 727cc BB KIT
                ZJ V8
                WK2 V6

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                  И аз да питам. Звънях по моргите и цените са между 500 и 2000 лева/с раздатката /
                  Тази за 500 ми казаха, че е без мозъка, това проблем ли е? Мойта кутия върви само напред, няма задна и дори и на N върви напред, дискутирахме вече в друга тема и стигнахме до извода, че са заварени дисковете. Да вземам ли тази за 500 и да й слагам моя мозък или? Явно са калпави тия кутии, защото в 99% от моргите на които звънях бяха продали кутията, а в другите иска 1300 - 2000 лева, което няма как да се случи
                  Грандоман WJ 3.1 QD

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                    Ми що не си поръчаш ремонтен комплект от Рокауто,по ефтино ще ти излезе.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                      Първоначално публикуван от petkof Преглед на мнение
                      Ми що не си поръчаш ремонтен комплект от Рокауто,по ефтино ще ти излезе.
                      Прочети мнението на баха, и то не е само ремонтния комплект, а това, че повече фирми вземат по 800 лева за ремонта ...
                      Грандоман WJ 3.1 QD

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                        Само сваляне и качване е 200лв, отваряне е 600- 800лв, отделно части и отделно труд ако сменяш турбина, мозък, рипеър кит... Та май се спрях на 2-ра ръка, с уговорката ако не е в ред кутията, тия от моргата да ми поемат свалянето и качването, че 1000лв ми искат за кутията.
                        R 727cc BB KIT
                        ZJ V8
                        WK2 V6

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                          Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                          Само сваляне и качване е 200лв, отваряне е 600- 800лв, отделно части и отделно труд ако сменяш турбина, мозък, рипеър кит... Та май се спрях на 2-ра ръка, с уговорката ако не е в ред кутията, тия от моргата да ми поемат свалянето и качването, че 1000лв ми искат за кутията.
                          Коя е моргата и имат ли още една кутия?
                          Грандоман WJ 3.1 QD

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                            Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                            ...и то не е само ремонтния комплект...
                            ъъъъъ ако позволиш да се уча на твоята кутия.....
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                              Добре де,че ще се дават пари -ще се дават .Аз поне щях да постъпя така -сремонтен комплект караш почти нова кутия,с втора употреба-гаранция Франция,а и загубата на време ,ако ще и целия масраф да ми поемат от моргата .Пък и каква е гаранцията колко ще върви?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                                Първоначално публикуван от petkof Преглед на мнение
                                Добре де,че ще се дават пари -ще се дават .Аз поне щях да постъпя така -сремонтен комплект караш почти нова кутия,с втора употреба-гаранция Франция,а и загубата на време ,ако ще и целия масраф да ми поемат от моргата .Пък и каква е гаранцията колко ще върви?
                                Ремонтния комплект не включва- мозък и турбина което в моя, а явно и в случая на buysell не ни върши работа. Аз вече се изпържих, въпреки, че знаех, че веднъж почне ли да ти прави мизерии един автомат, го махаш, а не набиваш пари в него, няма да продължавам! Кутията не е от София, ще питам дали имат друга. В София има ли някъде по- евтина ако си проверявал?
                                R 727cc BB KIT
                                ZJ V8
                                WK2 V6

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X