Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проблем с автоматична скоростна кутия

    Някой има ли впечатления от автосервиз "Луксор" http://serviz-luxor.hit.bg/ Става дума за работата им по скоростните кутии!

    (Jeep Grand Cherokee 3.1 2001г.)

    Коментар


    • #62
      От: Проблем с автоматична скоростна кутия

      За щастие моя проблем се оказа ниско ниво на маслото в скоростната кутия и в студа се задълбочи.Доляхме около 800 грама и се оправи.Всичко стана след смяна на семеринг на кутията и беше източено всичкото масло.После заредиха изцяло ново, но след няколко километра останових че нивото е паднало под минимума.

      ПП:Трябва да се внимава.Като си помисля че бях започнал да се оглеждам за АСК втора употреба или тежък ремонт !!!

      Коментар


      • #63
        От: Проблем с автоматична скоростна кутия

        Еми и аз да се похваля (ако може да се води хвалба), днес, след поредния 2 месечен престой във "Вик Ауто" са открили проблема- компютъра се прави на интересен- хем не показва грешки и работи пред диагностика, хем на кутията никакъв го няма, та са намерили тия дни, като дали на късо нещо си, кутията тръгнала както си трябва и се оказало, че някакво захранване към или от компа, не разбрах точно се е...ва. Та сега чакам да видя дали съответния диагностик, ще успее да го оправи, че ако не успее, за нов компютър нещо не ми се мисли... Иначе по механиката всичко било точно и маслото кристално...
        R 727cc BB KIT
        ZJ V8
        WK2 V6

        Коментар


        • #64
          От: Проблем с автоматична скоростна кутия

          Еейй ще изхвърлиш здрава кутия за едното чудо.А успех по натам

          Коментар


          • #65
            От: Проблем с автоматична скоростна кутия

            Здравейте, да си задам и аз въпроса за 3.1 WJ.
            Някой път(не редовно) при тръгване сутрин от гаража, спирайки за включване на главния път(15 метра) колата не иска да тръгне само с махане на крака от спирачката, даже и леко подаване на газ на помага, сякаш не е на скорост. Притеснителното е, че днес на тръгване от работа, след изминати 2км и работа на свободен ход, при спиране на светофар, опита за тръгване беше неуспешен, бях под наклон и колата тръгна назад, чак след подаването на повече газ успях да тръгна(пак все едно не на скорост). Нивото на маслото в скоростната кутия беше в нормата. Някакви идеи каква е причината за странното поведение?

            Коментар


            • #66
              От: Проблем с автоматична скоростна кутия

              Много е студено тия дни сутринта, пробвай като я запалиш сутринта на място, да минеш през D и R докато държиш спирачката и чакаш да загрее мотора, за да загрее маслото в кутията. При не загряло масло и на мен ми е отказвала да потегли, пък и да превключи миналата година на -14... Кажи какъв е резултата след тоя тест
              R 727cc BB KIT
              ZJ V8
              WK2 V6

              Коментар


              • #67
                От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                Още сме в началото на връзката си (аз и скоростната кутия на джипа), но по празниците бях десетина дена във Велинград, където не стана по-топло от -2С. Температурите сутрин варираха от -15С до -19С. Джипа си палеше и тръгваше без никакъв проблем сутрин. Дали не става дума за друг проблем, при колегата..?!!

                Коментар


                • #68
                  От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Още сме в началото на връзката си .... Джипа си палеше и тръгваше без никакъв проблем сутрин. Дали не става дума за друг проблем, при колегата..?!!
                  Ъхъ, така трябва.......поизносени фрикциои някъде иначе в Аляска ще си назначават нощен дежурен ескимос, да им ръчка скоростите
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #69
                    От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                    Ми аз съм след мастър рипеът кит, пък може и маслото да е за смяна при мене, въпреки, че е като току що налято... Но да видим при колегата как ще е.
                    R 727cc BB KIT
                    ZJ V8
                    WK2 V6

                    Коментар


                    • #70
                      От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                      Това с минаването на всички позиции на лоста го правят общо взето с цел да се напълни торк-конвертора и да се нормализира навсякъде налягането на АТФ-а, но за някакво "загряване" не може да става дума - охлаждането на течността в кутията е или вградено в радиатора на двигателя или е в отделен радиатор. Да чакаш на място да отвори термостатът и да тръгне топъл антифриз в радиатора (т.нар. включване на големия кръг), който да загрее АТФ-а, си е доста безсмислено (и продължително) упражнение.
                      Ако има лек наклон не е речено, че джипът ще си катери лекичко нагоре без газ на "D", както прави на равно - напротив, кутията го задържа да не тръгне назад. А на наклон над 30* пък не трябвало да разчиташ АСК да задържи колата да не тръгне назад при пусната спирачка, четох някъде мъдри мисли из хамериканските форуми...
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #71
                        От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                        Първоначално публикуван от Mojito Преглед на мнение
                        Здравейте, да си задам и аз въпроса за 3.1 WJ.
                        Някой път(не редовно) при тръгване сутрин от гаража, спирайки за включване на главния път(15 метра) колата не иска да тръгне само с махане на крака от спирачката, даже и леко подаване на газ на помага, сякаш не е на скорост. Притеснителното е, че днес на тръгване от работа, след изминати 2км и работа на свободен ход, при спиране на светофар, опита за тръгване беше неуспешен, бях под наклон и колата тръгна назад, чак след подаването на повече газ успях да тръгна(пак все едно не на скорост). Нивото на маслото в скоростната кутия беше в нормата. Някакви идеи каква е причината за странното поведение?
                        При мен се получи същия проблем. Като отпусна газта на сфетофар след това не иска да захапе на скорост и стои на "свободна", след няколко секунди натискане на газта потегля до следващия сфетофар или отнемането на газта. На задна го прави същия номер, както и на 1 и 2. Колата е гранд чероки 3.1, 2001г. Скоро (преди 10 000 км) сменях маслото, както и два датчика на АСК в Балканстар, тъй като беше влязла в авариен режим.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                          Колеги моля за помощ, вече не ще да включва на никоя предавка. На която и дам лоста не захапва. Иначе пали без проблем...Дайте съвет от какво може да е и къде я закарам за да отстраним проблема.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                            Колега, виж тук във форума има доказани участници с голям опит...Дядо Владо, Андро, Влади и т.н. Обади се на някой от тях.
                            Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                            Коментар


                            • #74
                              От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                              Добър вечер, проблема с Гранда стана леко "гранд". Проблема се обостри, примерно сутрин при включване на D почна да гасне, дори без да подавам газ, в момента когато лоста е на D - изгасва. В момента на тръгване сам си подава много газ, в следващия пак замръзва(все едно е изключен от скорост) или при спиране изгасва. По време на каране няма проблеми, но пак при спиране или много бавна скорост се появява леко придърпване. Маслото и филтъра са сменяни тази събота(25.02). Опитвам се да разбера, каква може да е причината, че да сме подготвени с баща ми за евентуални сервизи и интервенции. Намирам се в София, Младост и всякаква помощ е добре дошла. Лека вечер.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                                Първоначално публикуван от Mojito Преглед на мнение
                                Добър вечер, проблема с Гранда стана леко "гранд". Проблема се обостри, примерно сутрин при включване на D почна да гасне, дори без да подавам газ, в момента когато лоста е на D - изгасва. В момента на тръгване сам си подава много газ, в следващия пак замръзва(все едно е изключен от скорост) или при спиране изгасва. По време на каране няма проблеми, но пак при спиране или много бавна скорост се появява леко придърпване. Маслото и филтъра са сменяни тази събота(25.02). Опитвам се да разбера, каква може да е причината, че да сме подготвени с баща ми за евентуални сервизи и интервенции. Намирам се в София, Младост и всякаква помощ е добре дошла. Лека вечер.
                                А как се държи ,когато не е на D?Искам да кажа пробвал ли си на 1,2,3,4-та като ги сменяш ръчно?
                                Grand Cherokee 2.7crd Limited

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X