Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с автоматична скоростна кутия

    Аз реших- закарах я в Вик Ауто- Маргел центъра на Ботевградско да ми сложат нов/и соленоид/и за 200-300лв и да си включват всички скорости и да я карам така, и ако пак реши да се прецака след време засилвам целия джип някаде, пък после на части
    R 727cc BB KIT
    ZJ V8
    WK2 V6

    Коментар


    • #47
      От: Проблем с автоматична скоростна кутия

      Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
      Аз реших- закарах я в Вик Ауто- Маргел центъра на Ботевградско да ми сложат нов/и соленоид/и за 200-300лв и да си включват всички скорости и да я карам така, и ако пак реши да се прецака след време засилвам целия джип някаде, пък после на части
      Доволен ли си от тях? За колко време ти оправиха джипа? Имат ли частите? Колко пари е ребилд на кутията
      Грандоман WJ 3.1 QD

      Коментар


      • #48
        От: Проблем с автоматична скоростна кутия

        Ми не мога да кажа, че съм доволен, над 1200 лева миналия път излезе ребилда и останаха доста неща които допълнително трябваше да вкарам над 2000лв да се оправят, а сегашната процедура е елементарна. Иначе доста коли с автомати ги карат там, все скъпи, та като цяло добре работят. Миналия път за около месец, че проблема беше тегав, сега чакам, другата седмица да ми се обаят да си го прибирам. Части има всякакви и ги купуват от те си знаят къде...
        R 727cc BB KIT
        ZJ V8
        WK2 V6

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с автоматична скоростна кутия

          Да попитам нормално ли е кутията да сменя със забавяне предавките докато загрее и по често да включва kick down.Като си загрее всичко е ОК.Естествено гледам да не я тормозя докато е студена но все пак?(можеби защото база за сравнение ми е автомата на предната ми кола-BMW 325 tds).

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с автоматична скоростна кутия

            А колата да гадаем ли каква е?!?!?!? Нормално е да не сменя изобщо скорост ако е много студено, предполагам и забавянето. За това сутрин преди да тръгнеш, като запалиш мини през R и D за по 1 минута, докато загрява двигателя, да загрее и маслото в кутията...
            R 727cc BB KIT
            ZJ V8
            WK2 V6

            Коментар


            • #51
              От: Проблем с автоматична скоростна кутия

              Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
              А колата да гадаем ли каква е?!?!?!? Нормално е да не сменя изобщо скорост ако е много студено, предполагам и забавянето. За това сутрин преди да тръгнеш, като запалиш мини през R и D за по 1 минута, докато загрява двигателя, да загрее и маслото в кутията...
              Пропуснах да я добавя понеже публикувах още едно изказване и съм останал с впечатление че съм споменал и все пак 3.1 TD 2001г..Относно студеното дори и този след обед при +6 градуса е същото.Ще пробвам с R и D мерси за съвета!

              Коментар


              • #52
                От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                Ми не мога да кажа, че съм доволен, над 1200 лева миналия път излезе ребилда и останаха доста неща които допълнително трябваше да вкарам над 2000лв да се оправят, а сегашната процедура е елементарна. Иначе доста коли с автомати ги карат там, все скъпи, та като цяло добре работят. Миналия път за около месец, че проблема беше тегав, сега чакам, другата седмица да ми се обаят да си го прибирам. Части има всякакви и ги купуват от те си знаят къде...
                Дал си 1200 и е трябвало още 2000 да дадеш??
                Грандоман WJ 3.1 QD

                Коментар


                • #53
                  От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                  Да- проблем в турбината/torq converter- a, мозъка и рипеър кит-а.
                  R 727cc BB KIT
                  ZJ V8
                  WK2 V6

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                    Колега не се води по случаят на baha.Твоят случаи е съвсем друг.При теб доколкото си спомням имаш всички предни без задна.Което в наи лошият случаи значи лентова спирачка и барабан.Орентировачно 185лв спирачка и 250лв барабан и около 600лв труд.Поздрави.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                      Счупена зегерка?
                      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                      Grand 3.1TD
                      0898 620 306 Стоян

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                        Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                        Счупена зегерка?
                        Може но не вярвам.По описанието на колегата има предните а на задна върви напред което значи че пакета фрикциони е здрав.А дори да е зегерката говорех за барабан комплект.Така че пак не е 3200лв.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                          че пакета фрикциони е здрав
                          Или здраво "заварен"...............
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                            Или здраво "заварен"...............
                            Привет колега! Идеята на пакета е да се ,,здраво заварява,, при работа.И със здрав колан щеше да включва задна със прискърцване.Поздрави.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                              На всички скорости, включително и на N върви напред, а задна нямам
                              А и от миналата година нещо се бъгна и повече от 60 не иска да вдигне, стига около 2000 оборота и до там, трябва ръчно да свалиш на втора да вдигне обороти за да минем 2000 оборота, гледахме какво ли не по мотора, но явно е от скоростите. А и не тръгне на първа, а на втора, на първа тръгва само ръчно, затова мисля да пробвам с втора употреба скорости.
                              Последно редактирано от buysell; 21-11-11, 08:49.
                              Грандоман WJ 3.1 QD

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                                А бе сори, че се включвам в чужда тема, ама реших да не отварям нова със същото заглавие...

                                Моля за съвет и диагностика по разказ на местен жител - аз... От месец-два АСК-то като включи на трета скорост се чува ръмжащ звук и сякаш изпада в някакъв резонанс или нещо сякаш трие. Най-ясно се чува и усеща при скорост 70-80 км преди да включи четвъртата. Преди това и от там нататък няма странни шумове. А бе нещо явно се случва, ама к'во??? Чорбата с н'екъф филтър съм я сменЯвал преди около 6-7000 мили - 10 месеца. Не се виждат течове, но и не съм проверявал нивото на течността, защото трябва да разкача половината джаджи от метановата уредба, но на 1-2-4 проблеми няма... Познанията за АСК са ми до толкова, че знам к'во е и как се ползва. Така като седите и четете на какво ви заприличва това нещо?

                                Благодарско предварително!
                                Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X