Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разбити лагери при ТЛК 120

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разбити лагери при ТЛК 120

    Скоро бащата разбра, че 120ката е с разбити лагери на предните колела (~122 хил. км, 2005 г.). Друг със същият джип, каза че имал идентичен проблем (пак около тия км, или и повече). Ясно е, че ще бъдат сменени във възможно най-кратък срок, но се чудя дали сте срещали този проблем и при други екземпляри?
    Много се учудих, че точно на този модел на Тойота, на тези километри, каран 99% по асвалт се появява точно този проблем.
    Дали е случайност или е масов дефект на модела?

  • #2
    До: Разбити лагери при ТЛК 120

    Случва се, не е масов дефект. Интересното е че наистина като се разбиват, се разбиват по два, или единия малко след другия. Признака малко преди да ти падне колелото е че почва да ти потъва педала на спирачката и хваща от втория път. Почне ли да потъва НЕ карай колата.

    Коментар


    • #3
      До: Разбити лагери при ТЛК 120

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Случва се, не е масов дефект. Интересното е че наистина като се разбиват, се разбиват по два, или единия малко след другия. Признака малко преди да ти падне колелото е че почва да ти потъва педала на спирачката и хваща от втория път. Почне ли да потъва НЕ карай колата.
      А защо е този признак(за спирачките де), би ли го обяснил, мерси ?

      Коментар


      • #4
        До: Разбити лагери при ТЛК 120

        защото диска се мести заедно с главината

        Коментар


        • #5
          До: Разбити лагери при ТЛК 120

          Извинявам се за въпроса - но не се ли усеща, доста преди това потъване на педала? Не трябва ли да започне да тресе волана?
          http://www.nakladkibg.com
          накладки, спирачни дискове, съединители

          088 8613380

          Коментар


          • #6
            До: Разбити лагери при ТЛК 120

            Баща ми каза, че при 80-90 км/ч имал усещането, че кара по павета.

            Коментар


            • #7
              До: Разбити лагери при ТЛК 120

              Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
              Извинявам се за въпроса - но не се ли усеща, доста преди това потъване на педала? Не трябва ли да започне да тресе волана?
              Не, никак не тресе.
              Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
              Баща ми каза, че при 80-90 км/ч имал усещането, че кара по павета.
              Баща ти да си провери и тампоните на стабилизиращата щанга.

              Коментар


              • #8
                До: Разбити лагери при ТЛК 120

                Това май не говори много хубаво за марката или поне за модела. Сигурно ли е, че тези дефекти ги дава над 100хил.км. Един познат твърди, че неговата е на 6м. и на 20хил.км(не съм сигурен нито в едното, нито в другото) и е с разбити тампони и му износвала гуми. Ако някой е чувал за нещо подобно, моля да сподели. Аз карам този модел и ми се иска да знам, дали трябва да очаквам подобни тесли.
                Благодаря предварително!
                http://www.nakladkibg.com
                накладки, спирачни дискове, съединители

                088 8613380

                Коментар


                • #9
                  До: Разбити лагери при ТЛК 120

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  Баща ти да си провери и тампоните на стабилизиращата щанга.
                  В ТМ Ауто я прегледаха основно и на другия ден във ВИА Интеркар Плевен също.
                  Казаха, че само лагерите и другите работи покрай тях са за смяна.

                  П.П. на около 98 хил. км и двата задни амортисьора изтекоха едновременно. Естествено ги смениха таранционно.
                  Последно редактирано от getsov; 18-08-08, 10:25.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разбити лагери при ТЛК 120

                    Колеги,карам същия модел Тойота но тези проблеми ги нямам.Като се има впредвид карането по гората и през седмицата извозва много железарски материали.Мисля че не може да се говори за рецидив.
                    My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

                    Коментар


                    • #11
                      До: Разбити лагери при ТЛК 120

                      Днес цялата работа приключи успешно, като излезе почти 600 лв. на колело, и всичко това извършено с оригитални части (поръчани в Тойота Плевен) и във фирмен сервиp. С няколко думи - може да се намери и по-евтин вариант, ако частите се купят от друго място и т.н.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разбити лагери при ТЛК 120

                        Оказа се, че проблема с вибрациите не е бил предизвикан от лагерите. След подмяната им проблема остана. Току що го изкарах за проба и при 90-100 км/ч започват доста неприятни и обезпокоителни вибрации. Също забелязах, че когато стоя на едно място и сложа от R на D, в момента на зацепванито на D се чува едно чукане отдоло... Същото се появява и при ускорение (не винаги). Само забравих да проверя дали вибрациите ще останат ако се засиля до толкова, че да тресе и сложа на N.
                        Някой има ли предположения от къде идва проблема? Мен съединителя ме съмнява.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разбити лагери при ТЛК 120

                          Кардан или каре на кардана. Да се проверят със щанга. Понякога на ръка не се усеща. Един тъп въпрос. Защо беше тая гимнастика с лагерите?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Разбити лагери при ТЛК 120

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Кардан или каре на кардана. Да се проверят със щанга. Понякога на ръка не се усеща. Един тъп въпрос. Защо беше тая гимнастика с лагерите?
                            Ами като го вдигнаха на подемника предните колела направо хлопаха. Лагерите наистина бяха разбити, но този проблем не се е дължал на тях.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Разбити лагери при ТЛК 120

                              Здравейте,

                              Геца,

                              Според мен това се дължи на полуоските до предните колела. Там някъде във връзките има проблем най вероятно чукането е от хлабина в шлицовото съединение горе. може и каре да е но тогава се чува тропане при завой.

                              Лагерите са били подложени на мноого големи вибрации и за това са се разбили.

                              Кой ти каза за съединителя!!! ..............? че тя и съединител ли има?! и ако е така то вибрацийте са съвсем различни ... при потегляне най вече.

                              Провери си и баланса на гумите .. и четирите ( и на резервната )

                              само не ми казвай че ме чакат куп проблеми с тойотката. ...

                              Катерин
                              Т5
                              Crossrunner

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X