Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем скорости Диско 300TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем скорости Диско 300TDI

    Здравейте.
    Та случи ми се нещо много странно.В събота си направих лека разходка в Лозенската планина и изведнъж усетих, че скоростите са се изместили леко и лоста в нутрално положение не застава срещу 3 и 4 предавки, а застава срещу 1 и 2.Видимо няма удар или някакво изкривяване отдолу, пък и странни звуци не се чуват.
    Някакви идеи какво може да е станало?

    Благодаря предварително!
    M.P.

  • #2
    Какво стана? Никой ли няма идея?Може ли да е от дреболиите при самия лост - щангички и други джаджи?
    M.P.

    Коментар


    • #3
      Последният път , когато нещо не беше в ред със скоростите ми ( предния път отварях кутията отгоре ) , беше защото двегодишният ми син напъхал под коженото ботушче на лоста всичко , което се събира там и лоста стоеше малко изместен встрани. А иначе се разхлабват и изместват някакви лостчета , не съм го ремонтирал сам , пък и нашите кутии май са различни (200тди).

      Коментар


      • #4
        Re: Проблем скорости Диско 300TDI

        Първоначално публикуван от Chico
        Здравейте.
        Та случи ми се нещо много странно.В събота си направих лека разходка в Лозенската планина и изведнъж усетих, че скоростите са се изместили леко и лоста в нутрално положение не застава срещу 3 и 4 предавки, а застава срещу 1 и 2.Видимо няма удар или някакво изкривяване отдолу, пък и странни звуци не се чуват.
        Някакви идеи какво може да е станало?

        Благодаря предварително!
        Аз също задавах подобен въпрос, но след това сам повиках неволята! При мен пък лоста заставаше в произволно положение при неутрална позиция. Като го бутам наляво и надясно- не се връща сам в определеното му положение, а си остава на преместеното. От цялото ми ровене по чертежи и по колата, без да свалям кутията, разбрах, че явно това е пружина или пружини, които връщат винаги лоста в определеното му изходно положение в неутрална позиция. Но за това при мен иска сваляне на кутията, за да стигна поне до всичките механизми и да намеря тази скъсана пружина. Аз лично си реших проблема- и то доста успешно- с монтиране на един гумен тампон /пръстен/, нанизан на скоростия лост, който опира в стените на "дупката" за самия лост. Доста успешно и приятно ми връща лоста и сега скоростите ми са като на истинска кола.
        Та съвета ми е: ако в неутрално положение на лоста, същия се е връщал сам, при натискане в ляво и в дясно, а сега това го няма и в двете или в една от посоките- значи е някаква пружинка, като при мен!
        JEEP KJ 3.7 V6

        Коментар


        • #5
          Re: Проблем скорости Диско 300TDI

          Проблема в същност отдавна е оправен,просто сега преглеждах старите теми.Оказа се че отгоре на ск. кутия има селектор, който направлява лоста.Той се беше счупил и след леко наваряване и изправяне всичко си дойде на мястото.
          M.P.

          Коментар


          • #6
            От: Re: Проблем скорости Диско 300TDI

            Колега и аз имам същия проблем къде се намира този селектор и как да стигна до него. Моя лост вместо да се върне по средата между 3 и 4 , остава между 1и 2 и като реша да включа на трета е голямо търсене. Благодаря предварително!
            Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

            Коментар


            • #7
              От: Проблем скорости Диско 300TDI

              R380 Bias Plate and Selector Yoke Bush (Discovery 2 R380 Gear ...

              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-10-17, 19:39.

              Коментар


              • #8
                От: Re: Проблем скорости Диско 300TDI

                Първоначално публикуван от martin_gr Преглед на мнение
                Колега и аз имам същия проблем къде се намира този селектор и как да стигна до него. Моя лост вместо да се върне по средата между 3 и 4 , остава между 1и 2 и като реша да включа на трета е голямо търсене. Благодаря предварително!
                Проблема е решен.
                Ето и снимки на селектора и проблема.





                Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-10-17, 17:20.
                Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                Коментар


                • #9
                  От: Re: Проблем скорости Диско 300TDI

                  Първоначално публикуван от martin_gr Преглед на мнение
                  Проблема е решен. Ето и снимки на селектора и проблема.

                  Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
                  Тази пластина беше счупена и пречи на една от пружините да напряга лоста в средно положение, една заварка и проблема е решен.

                  Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
                  Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X