Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Бойните изкуства са такива каквито са,в дестинациите от които произхождат.Възрастовите граници са нещо относително при нинджуцу,джудо,джу-джуцу,карате -до,кен-до,кунгфу или винг чунг.Във всички тези автентични ,древни бойни изкуства обучението започва рано в клана на съответното доджо.При бойците духове-нинджите ,напримел,стрес подготовката започва от бебешката люлка.Несъвместиво е с днешните съвременни разбирания за щадене на малките и невръстните,защото те не са такива от малки, при съответното обучение.Но това е характерно за много малко школи,наследници на древни традиции.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      И двете деца са концентрирани в изпълнението,това че има едно две разминавания в синхрона нищо не значи!Съдиите практици,гледат точното и вярно изпълнение ,не дали има абсолютен синхрон!Момиченцето е лидер при подрастващите в Япония и не само! п.с.Извинявай за забележката ,но мъжки и женски като определение са животинските видове.Това са деца ,момиче и момче и като дисциплина и контрол са много над доста възрастни ,а със сигурност и в интелект.Нищо лично,Колега!Бъди здрав и Весели празници!

      А няма проблем, не винаги ми рабират шегите, а и често хумора ми е неуместен.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
        Ти май...кашик си падаш,а..? Или легионер..!? В твоя случай - снайпериста им е с разтройство... Или пък си нямат минохвъргачка...
        Колегата цитира виц.А на теб с голи ръце ще ти излиза с гранатомет!
        Весела коледа!
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
          Корупция при изпити не може да има, т.е. има си тарифи и те се спазват. Проблемът е, че някои треньори наистина са самозванци и им куца морала. Съжалявам за което. И не може да се каже това за таекуон-до по принцип, защото сте ходили в един единствен клуб, а това не е равнозначно на таекуон-до. Мисля, че се сещам за кого говориш и те подкрепям напълно. Още тогава ти казах, че не е това правилното място. При нас има също хора минали от там.

          Инфлация в Япония очевидно има - колко годишни са тези деца според теб? Дали са минали 6-7 години в тренировки преди да си получат черния пояс? Дали примерно имат техника за сила, т.е. чупене на дъски или други подобни? Очевидно не. Не би и трябвало да им се разрешава да го правят. Да не говорим за техники за боравене с оръжие и срещу оръжие... Това също е противопоказно да се показва на малки деца. Това имам предвид.
          Това със коланите е много относително,примерно във бутафорни спортове като таекондото и айкидото се взимат черни колани за няколкого години,даже и по малко.В бразилското жиу житцу например за черен колан е нужно време за тренировка между 8 и 12 години средно,а и там няма как да вземеш по горен пояс без да си го заслужил.Не че не може но веднага при първият спаринг на татамито се познава и най малкото ще станеш за смях във цялата зала.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Срама за изкуствено титулованите е много голям,но не и тук у нас.Тука се дуят като пуяци още от малки и се доказват с подкупни съдии,много често.Ако изпита за колан е 40лв.се шарят още толкова и детето е щастливо,нищо че други са покрили наднорматив при изпълнение.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Е ,темата щом отиде на пари , къде пратихте "празните ръце".Тояжките за чукане на ориз и вилите "сай".Дебелата овчарска гега и гъвкавостта за приложението и...
              Весела Коледа!
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                http://budokarate.ru/?p=4224

                Я по-добре оставете дановете на тия дето ги разбират тези работи. Весело забавление.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  https://www.youtube.com/watch?v=sbHlg1MqrxU Малко да развеселя настроението като за коледа.
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Много як танц,на "лудите пижами".Весело!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      “Сотаки Доджо е този специален момент, който прилича на излюпването на пиле.
                      Когато се излюпва яйцето, то пилето чупи черупката отвътре, но само когато врвмето е дошло, а кокошката му помага отвън, но ако кокошката реши да счупи яйцето по-рано, то пилето няма да оцелее.
                      Така може да се разглеждат и отношенията между учител и ученик. Ученикът не може да счупи черупката сам и преждевременно, особено когато не е готов за това, а ако учителят я счупи преди да е дошло времето, то ученикът няма да разбере светът и случващото се. Затова е много важно да се избере точният момент на тези специални отношения при които двамата се срещат сякаш за първи път и когато желанието на учителят да обучава и учи е равно и срещне жаждата на ученикът да учи, тогава няма граници на това което ще се постигне.”
                      преекспонирах го от фейса.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        За много години.
                        Пожелавам ви много зор и трудности окъпани с пот, както и много удоволствие от свършената работа. Новата година ще е такава каквато си я направим.
                        Аз направих с моите юнаци своето Кейко хаджиме.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:B849F4CC-C7B1-4C08-A47C-3BF313B8DDCC.jpeg
Прегледи:1
Размер:75.7 КБ
ID:5777293
                        Една мисъл на Кейго Абе сенсей.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Колеги, моля за съвет.

                          В момента съм на кръстопът.

                          След 3 години усилени тренировки по Айкидо (придобито "4 Kyu") мисля, че прозрях - този стил не е за мен.

                          Конкретно:

                          - Техниките от колянна позиция, както и тези с оръжия. Не мога да открия практичност в тях. Просто са ми досадни, признавам. Не ходя по улицата на колене и не разнасям мечове и тояги.

                          - Ключовете са чудесни, но... твърде обстоятелствени. Например, "Nikkio Ura". Трябва ми цяло „летище “ за да се реализира до земя, отделно и време. Има някои бързи похвати, но трябва да си не знам кой си "Dan" за да стигнеш до тях, или евентуално да те „огрее“ на поредния „задължителен семинар“.

                          - Техники с крака. Забравете. Непростима загуба на полезен ресурс.

                          - Каквато и да е приложност в реална ситуация. Не и преди 2-3 "Dan", поне според мен.

                          Съществува ли понятието темперамент при БИ, т.е. може ли просто този стил да не е за мен

                          Необходимо е да отбележа, че две години тренирах и Годжу Рю. Определено ми харесва/допада повече, но също не съм напълно убеден.

                          Обичам да си тръгвам физически изтощен от тренировка, при заниманията с Айкидо не ми се е случвало. С Годжу Рю, едва 5-6 пъти, когато сме правили адекватно ОФП.

                          Посетих занятия по Винг Чун, там пък задължително трябвало да нося „клубна тениска“, все едно последната ще ме научи

                          Не изпитвам необходимост да се доказвам пред друг, както и да трупам степени/колани по график.

                          Искам да развия сила, координация и бързина на цялото тяло, да се чувствам достатъчно зареден от заниманията.

                          Не искам да участвам в тренировъчни секти (идолопоклонничество, закостенели международни и национални федерации с всичките им пара-тренировъчни „бизнес-мурафети“), както и да „прегръщам“ изпотени мъже (борба, джудо и пр.).

                          Стана малко дълго, но... при хора на кръстопът е така.

                          Моля за съвет.

                          Благодаря
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Напълно те разбирам. Опитай с бокс, Киокушинкай, джудо, самбо. Обяснителния режим в повечето места за практикуване все по-често служи за задоволяване на бай коланчото, който води заниманията.
                            Естествено, че темперамента е важен. Стига само да си изясниш, за какво ти е важен на теб.
                            Успех!
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Ами това, че не искаш изпотени мъже...кво да ти предложа... Пробвай таекуондо, ама пък нали нещо не ти се размахват крака много-много. Пробвай киокушин или кик-бокс, бокса също доста добре действа.
                              Аз лично съм на такъв етап, че бих пробвал нещо, при което концепцията е победата с един удар, ако има такова.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                                Напълно те разбирам. Опитай с бокс, Киокушинкай, джудо, самбо. Обяснителния режим в повечето места за практикуване все по-често служи за задоволяване на бай коланчото, който води заниманията.
                                Естествено, че темперамента е важен. Стига само да си изясниш, за какво ти е важен на теб.
                                Успех!
                                Има ли смисъл да опитвам в друга айкидо-школа, предвид концептуалната несъстоятелност на техниките от колене и с оръжия, според мен

                                В бокса не се използват краката, т.е. за удари и защита.

                                За друга разновидност на карате, не съм мислил, признавам.

                                В джудо и самбо ще трябва да „прегръщам изпотени мъже“, не става.

                                За темперамента ми даде идея приятел, който първоначално ме насочи към айкидото, без да го съобразява.

                                Мога да кажа, че и аз самия не си го познавам напълно за да знам какво БИ ще ми подхожда.

                                Само правилото на „опит-грешка" ли важи и колко време трябва да практикувам дадено БИ за да разбера дали е за мен. Три години ми се вижда доста...

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Ами това, че не искаш изпотени мъже...кво да ти предложа... Пробвай таекуондо, ама пък нали нещо не ти се размахват крака много-много. Пробвай киокушин или кик-бокс, бокса също доста добре действа.
                                Аз лично съм на такъв етап, че бих пробвал нещо, при което концепцията е победата с един удар, ако има такова.
                                Напротив, искам да използвам крака. В айкидото не мога.

                                Винг Чун вероятно става за теб, за един удар в гърлото, например.
                                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                                LZ1EMS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X