Страница 62 от 62 ПървиПърви ... 12525859606162
Резултати 1,221 до 1,226 от 1226

Тема: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Място
    Нови Искър
    Публикации
    2,792
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Гледал съм много бойци ,но при японците има направо мистика ,реални са, не хвърчат във въздуха,напротив здраво стъпват на земята във всичко дето правят,следват пътя .Традициите от Би са при тях са в ежедневието на живота,знаят си урока и си търсят съвършенството .Една чаена церемония или японска градина ,показват духа на съвършенството което търсят във всичко.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

Място
    София
    Публикации
    2,303
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    25

Като става дума за японци и какво е общото между японците и бойните изкуства или защо са толкова тясно свързани...

Ходил съм 4 пъти в Япония досега. Първия път ми беше много интересно. Страхотно! Но да ви кажа честно нищо не разбрах от тяхната философия, от това защо нещата в Япония са такива каквито са и защо при нас никога няма да бъдат. Не при нас - при европейците, африканците или латиноамериканците - никога няма да го има. Втория път ходих на различни места, видях много, започнах да усещам истинската красота на това общество. Да, има недостатъци, но те са от друго естество, не такива, каквито ние сме свикнали да забелязваме.

Едва третото ми ходене в Япония ми донесе отговори на много от въпросите. Усетих колко важни за социалните отношения са честта, достойнството и взаимното уважение. Та те са по-важни от живота! Усетих защо в Япония има градина във всеки дом, била тя 1 кв.м или просто едно дръвче бонзай. Разбрах и защо шинтоизма е може би най-съвършената религия, ако може да се нарече така тяхната древна вяра. Ясно ми е защо има толкова самоубийства, но и в същото време защо са първи по столетници на глава от населението. Мисля, че разбирам и какъв е смисъла на бойните изкуства, които практикуват в Япония, а защо не и на всички азиатски бойни или вътрешни стилове.

Хора, както вече тук се спомена не един път - добрия майстор винаги знае как да избегне боя. Той е добър Човек и добър Учител. Той е уравновесен и знае, че не е съвършен. Той се стреми винаги да се учи и върви по Пътя напред.

Няма смисъл да си пишем по форумите защо бойно изкуство не е равно на бой и битка. Защо трябва да уважаваме противника... Защо... Защо? Всеки, който се е занимавал и е достигнал до някакво по-високо ниво може лесно да ме разбере. На останалите препоръчвам да започнат - никога не е късно. Един приятел започна на 46 и ... 3 месеца по-късно е степен по-щастлив.

Място
    Варна
    Публикации
    4,064
    Точки (при гласуване)
    23

Осс
    ...TO THE LAST BREATH...

Място
    Варна
    Публикации
    4,064
    Точки (при гласуване)
    23

"По време на гражданската война във феодална Япония, нахлуващата армия, бързо превземала и опустошавала градовете. При пристигането на армията в едно село, се случило така, че всички се предали - всички освен Дзен учителя. Воден от любопитство, генералът пожелал да се срещне с този стар човек и бил отведен в храма. Пристигайки там обаче, след като не срещнал подобаващите почит и уважение, той избухнал в гняв.
    "Ти глупако," изкрещял генералът, посягайки към меча си, "не осъзнаваш ли, че пред теб стои човек, който може да те прегази, без да му мигне окото!?"
    Но въпреки заплахата, учителят изглеждал напълно безразличен.
    "А ти осъзнаваш ли," спокойно отвърнал учителят, "че пред теб стои човек, който може да бъде прегазен, без да му мигне окото?"
    ...TO THE LAST BREATH...

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,314
    Точки (при гласуване)
    19

Пламен Тенев, влизате в една друга философия. Може да бъде манипулиран и/ или заплашен само човек, който има какво да губи. Нямаш власт над човек, който няма какво да губи. Постигането на това състояние, обаче, има поне два пътя. Много е важно по кой от двата си стигнал до него (състоянието).
    Последно редактиран от Тропчо ; 30-05-17 в 20:14
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.
    10% отстъпка за мъжка конфекция

Място
    София
    Публикации
    2,303
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    25

Всъщност източната философия е пътят по който можем да подобрим себе си, а чрез личния пример и останалите около нас. Целта е обществото да забрави омразата и агресията, нещо, в което за съжаление май сме начело в световната класация. (Поне от 40-те държави, които съм посетил при нас в това отношение ситуацията е най-тежка.)

Страница 62 от 62 ПървиПърви ... 12525859606162

Сходни теми

1. Какво става с mobile.bg?!?!?!
    От Di във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 2
    Последно мнение: 08-07-07, 11:44
  2. Какво става в България ......
    От Ivanov във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 25
    Последно мнение: 24-03-07, 10:07

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми