Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Малко смях в залата...
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Първия клип си е класически американски армейски" селф дифенс".Наблягат доста и на КравМага ,всъщност в клипа си личат точно елементите от кобминирането на няколко бойни изкуства,като много кефат раменното"соеи наге" и подсичането от Джудо ,както още няколко захвата с хвърляне ,завършващи обаче с елементи от Мага.Такава им е армейската система "хенд то хенд",комбинират много от всичко което е ефективно,като целта не е просто победа ,а евентуално или сигурно приспиване, оскатяване или летален изход.До преди 2 години получавах клипове от един бивш техен военен инструктор с прякор "капитан Крис",дето изкочил на пазара с обучение в зали,та след това учебни дискове и уроци подготовка включващи и упражнения ,комерсализация пълна ,но има сериозни неща като опит,красиви и яко ефективни,като това първото дето си качил.Супер!Това е някаква истина!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        Малко смях в залата...
        Щеше да е смешно, ако не беше жалко! По света е пълно с комерсиални шарлатани- сифута, сенсеи, мастери и т.н
        Съответно и учениците им са на това дередже.
        Специално тези с "пияния" стил нямат никаква идея, какво правят, нямат никаква техника на защита и нападение, нямат нищо! Единствено разчитат на някакъв тайминг и дистанция, които не владеят. Театър, водевил, жалка гледка...
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
          Щеше да е смешно, ако не беше жалко! По света е пълно с комерсиални шарлатани- сифута, сенсеи, мастери и т.н
          Съответно и учениците им са на това дередже.
          Специално тези с "пияния" стил нямат никаква идея, какво правят, нямат никаква техника на защита и нападение, нямат нищо! Единствено разчитат на някакъв тайминг и дистанция, които не владеят. Театър, водевил, жалка гледка...
          Що бе - именно за какво става дума в бойните изкуства показва клипчето - докато търсиш показност и доказателство за това, колко си "як", попадаш на ши-фу-ти като тези. Истинските майстори няма да ги видиш в такава "сценка".
          Интересно е заглавието - "Карате срещу кунг фу" .. който се интересува какво се случва когато карате срещне кунг фу, да си свали и да гледа "Ип Ман" - поне е интересен филма
          П.П. Ако не сте по гледането на филми, научете карате и ходете в Хонконг да им го покажете
          П.П.П. Тук има една поредица от клипчета, която що-годе може да се види разликат в стиловете между винг чун и карате, с уговорката, че и от двете страни бойците са гола вода... поне информативно. Мачовете се играят по някакви карате правила, което още веднъж произлиза от липсата на такива при винг чун ..
          Последно редактирано от upi; 11-05-15, 23:31.
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            По принцип силата на едно бойно изкуство зависи от качествата на конкретно практикуващият го. В този смисъл тези сравнения между различните изкуства са некоректни, но можем да сравняваме принципни неща.Например в това клипче виждаме неефективността на техниките със завъртане на тялото на 360 градуса-"бег фистове", "железни метли"(в случая получи ритник в главата), и всякакви ритници със завъртане.
            В това отношение в някои бойни искуства НИКОГА не се обръща гръб на противника(Винг Чун например). Принцип.
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              никога не казвай никога... принцип
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                В последното видео участниците не показват някаква добра техника и едва ли може да се разсъждава по него за това дали нещо е ефективно или не. Като цяло да, в спарингите не се използват много удари с въртене, освен някои специфични в определени ситуации. В спаринга се търси максимална бързина и точност, а това при техниката с въртене не винаги е лесно постижимо.
                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Аз за този дето се прави на "пияния майстор" имам дълбоки съмнения, че единствения му досег с БИ са филмите в кварталната видеотека...

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    В клипчетата пуснати от Упи винчунистите са от някава много слаба школа- вероятно от течението на Уилям Чунг или производно. Лоша позиция, неправилна дистанция и ,като следствие от двете липса на фокус на ударите. А за изпънатата предна ръка на гарда- "ман сао"...добре , че каратистите не знаят, колко лоши неща могат да направят с нея! Във третия клип очилатия младеж нарушава един от постулатите на Винг Чун, който гласи, че "не можеш да бягаш назад по-бързо отколкото противника може да се движи напред". Съответно резултатът е очакван и неизбежен....
                    Последно редактирано от Георги Василев; 12-05-15, 21:57.
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      В противовес на твърденията намирам за интересен всеки клип. Занимателно.
                      Дълбаем обаче в кофти дупка. Не стила, а хуманоида зад стила е фактора определящ дали има в битката и победител.
                      Изхождайки от анатомичните особенности на практикуващия принципите на стиловете никъде не си противоречат. Спрягането на ставащи и не-съвсем такива се дължи на лоша педагогика и липса на методичност от страна на шарлатаните ( сенсеи, сифута, шихани, гурите и т.н).
                      Да удариш някого кофти не е проблем.
                      Проблема е КОГА.
                      Проблема е Защо.

                      Стилове много, пътища много, целта е една.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Мда!
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Страничен въпрос, към патилите: по време на спаринг, пукнах ребро. Тази година ставам на 40 и за разлика от предходни години вече почти месец спя на дясната страна, че от ляво много съм пъшкал и псувал на сън... ;-) . Не съм прекратявал тренировките, но играя много затворено и екстри като набиране на лоста, за момента са ми тегави. Някой знае ли хитрини, как да форсирам възстановяването или да приема, че още месец ще ме наболява?
                          08седемшест5едно513четири

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
                            Страничен въпрос, към патилите: по време на спаринг, пукнах ребро. Тази година ставам на 40 и за разлика от предходни години вече почти месец спя на дясната страна, че от ляво много съм пъшкал и псувал на сън... ;-) . Не съм прекратявал тренировките, но играя много затворено и екстри като набиране на лоста, за момента са ми тегави. Някой знае ли хитрини, как да форсирам възстановяването или да приема, че още месец ще ме наболява?
                            Има една стара бебешка максима за натъртванията - на колкото години си, за толкова дни преминават. В твоя случай е пукнато ребро... Имал съм три наведнъж и бях на 24... Възстановяването (пълното) ми отне близо три години и половина... Колкото повече се пазиш, толкова по-бързо ще възстановиш. Поздрави

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Има една стара бебешка максима за натъртванията - на колкото години си, за толкова дни преминават. В твоя случай е пукнато ребро... Имал съм три наведнъж и бях на 24... Възстановяването (пълното) ми отне близо три години и половина... Колкото повече се пазиш, толкова по-бързо ще възстановиш. Поздрави
                              Ееее, Марто, не с лошо, де! ;-) Дай нещо по- оптимистично: тъкмо си мислех, че тренера ме еб@ва с два пъти по годините (80 дена), ти направо в джаза...
                              08седемшест5едно513четири

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Въобще не те ебава тренера...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X