Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
    И как препоръчваш да се прилагат практически познанията на техники за причиняване на болка?
    Тези за причиняване на болка са лесни - всеки тренер може да понесе няколко стотин/хиляди удара от начинаещ, докато онзи се научи да ги прави както трябва. По-сложни (и по-важни) за практикуване са тези, за осакатяване и смърт. Практикуват се на Чучело.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
      Тези за причиняване на болка са лесни - всеки тренер може да понесе няколко стотин/хиляди удара от начинаещ, докато онзи се научи да ги прави както трябва. По-сложни (и по-важни) за практикуване са тези, за осакатяване и смърт. Практикуват се на Чучело.
      Ако начинаещия е 6-7 годишен наистина бая удари може да понесе тренера му.Ако е малко от малко физически подготвен младеж може и с един удар тренера да си глътне езика...
      Докато не се приложат на съперник каквито и да са(важни и сложни) ударите не може да се говори за практикуване, а само за теория за ефективност/осакатяване...

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Някой по-горе бе попитал отново за разликата между бойните изкуства и бойните спортове.Тъй като ми омръзна да повтарям едно и също бих препоръчал да се гледа интервюто с Реймънд Даниелс преди Глори 19.Въпросният пич е черен колан шести дан по карате шотокан и пети дан черен колан по таекуондо има участия в срещи по кик-бокс и К-1 дори и една в ММА(загуба).На същата галавечер той достигна до финал в кат.77 кг, където загуби с нокаут от Ники Холзкен,но се представи достойно.
        Този войн/спортист съм сигурен че е постигнал много повече от всички нас , които пишем във форума.В интервюто преди финала той говореше точно за самите бойни изкуства и сподели че в бойните изкуства идеята е да разбереш кой си и до там(за разлика от тези които драскат глупости и се мислят за духовно възвишени и с едни гърди напред),а в момента в който искаш да постигнеш повече и да докажеш че си постигнал нещо е нужно да излезеш и да победиш.В неговия случай той използваше донякъде успешно познанията си от въпросните бойни изкуства на ринга...
        Аз съм на същото мнение!

        Коментар


        • От: Re: От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
          Нищо не си разбрал от това дето съм написал
          Ама аз съм свикнал, та не се изненадвам.
          Дано не се засегнеш . Прочети пак, това дето съм написал.
          Ус!
          Нищо , карай ! То не е необходимо и всеки да разбира .

          ПС. Обаче си личи отпечатъкът на ника ти върху начина на мислене .

          Ус !

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          ...... спортът е надпревара, която по дефиниция лишава от свободно изразяване заради крайната си цел - да победиш. Победата идва с тренировки и заучени "хватки" под вещия поглед на треньор или мениджър като по-модерен израз. В изкуството треньори няма. Има учители, които даже може да са били история вече когато си решил да се учиш от тях. .....
          ПС. ....а въпреки начинът на мислене в западните култури ( подчинен на реализма и рационализма ) , между "сенсей , "треньор" и "учител" няма знак на равенство.
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 27-02-15, 15:34.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
            Някой по-горе бе попитал отново за разликата между бойните изкуства и бойните спортове.Тъй като ми омръзна да повтарям едно и също бих препоръчал да се гледа интервюто с Реймънд Даниелс преди Глори 19.Въпросният пич е черен колан шести дан по карате шотокан и пети дан черен колан по таекуондо има участия в срещи по кик-бокс и К-1 дори и една в ММА(загуба).На същата галавечер той достигна до финал в кат.77 кг, където загуби с нокаут от Ники Холзкен,но се представи достойно.
            Този войн/спортист съм сигурен че е постигнал много повече от всички нас , които пишем във форума.В интервюто преди финала той говореше точно за самите бойни изкуства и сподели че в бойните изкуства идеята е да разбереш кой си и до там(за разлика от тези които драскат глупости и се мислят за духовно възвишени и с едни гърди напред),а в момента в който искаш да постигнеш повече и да докажеш че си постигнал нещо е нужно да излезеш и да победиш.В неговия случай той използваше донякъде успешно познанията си от въпросните бойни изкуства на ринга...
            Аз съм на същото мнение!
            Този екземпляр е 80-ти набор и няма много общо с Шотокан Карате До. Тренирал е при татко си Американско Кемпо-карате. Тия тежки данове са голям сеир особено цитирани от корифей като теб. Трябваше поне да знаеш, че практиката между отделните степени трае минимум колкото съответното им число в години. Той е с 3-ти дан по каръаади . Той е едно доста добре наточено ренде с визия на бръснарски каиш, събрал доста титли на НБЛ шампионата. Професионален спортист! Има школа по спортно карате.

            Ти младежо(@Аркан) представяш ли си, че е възможно някои от драскачите тук да са си били взели петте пари от "светлината на прожекторите" преди повече от 20 години и сега да се чешат по клавиатурите, защото не ги сърбят топките от старост вече ? На колко години каза че си?
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Не е вaжно колко остaрявaш ,a кaк!Любимa сентенция и истинa,"Остaрял си когaто ,всички вече те възприемaт кaто безопaсен",този момент ще дойде зa всеки ,колкото по късно обaче толковa по-добре.И пaк опирaме до тренингa нa юношите,млaдоците и нa нaс 48-50 ,пa и кусур годишните,стaросттa не е порок ,a път който трябвa дa извърви всеки и колкото повече е влaгaл ,толковa по дълго ще е опaсен,незaвисимо от изминaлото време!mrgreen:
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Не е вaжно колко остaрявaш ,a кaк!Любимa сентенция и истинa,"Остaрял си когaто ,всички вече те възприемaт кaто безопaсен",този момент ще дойде зa всеки ,колкото по късно обaче толковa по-добре.И пaк опирaме до тренингa нa юношите,млaдоците и нa нaс 48-50 ,пa и кусур годишните,стaросттa не е порок ,a път който трябвa дa извърви всеки и колкото повече е влaгaл ,толковa по дълго ще е опaсен,незaвисимо от изминaлото време!mrgreen:
                Никой не спомена факта, че практикуването на ИБИ е свързано с голям труд, който продължава до последно. Як зор.
                Хареса ми поста ти, единстевеното, което бих питал:-не е ли по-добре да си "безопасен" в очите на хората. Някак си да си безопасен го свързвам с нещо като мир със света. Няма агресия. Има авторитет. Това е един респект, който не е свързан с втръбените и вчупени глави, а накак си се излъчва от човека. Дори не е нужно да има нещо общо с ИБИ.
                Виждат ли те за опасен, си мишена. Въпрос на технология е да ти вземат мярка.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Агресия ,сила и бързина под контрол ,но в готовност даже в мир.Без тези три основни неща,нищо.Има много логика в поста ти ,но смиреността на всеки боец ,не значи липса на трите!Мишена ,мишена -добре поемаш тежеста от това и докато можеш я носиш ,то технологиите имат и термин от физиката"за приложените сили и равните противостоящи на тях",физиката работи навсякъде в природата ,както и механиката ,па било то и БИО!Всеки ключ ,удар ,кик ,душене,усукване са физика-агресивна кой как ще я съхранява е лична отговорност,като при оръжията!Имал ли си случай ,да срещнеш на ъгъл/изненада/ познат в тъмното и да си готов да го тропясаш и да спреш в последния момент,/аз съм имал няколко и после е голем смеха/,та готовност и агресия вървят ръка за ръка,контрола е към тях! п.с.когато приложиш техника ,независимо каква и осъзнаеш че е могло да убиеш човек, е така като като нищо,тогава при някои идва отговорноста ,а това много лесно става , притеснението и страха се помнят завинаги и светят,като СТОП-донякъде!
                  Последно редактирано от faster; 01-03-15, 08:15.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                    Този екземпляр е 80-ти набор и няма много общо с Шотокан Карате До. Тренирал е при татко си Американско Кемпо-карате. Тия тежки данове са голям сеир особено цитирани от корифей като теб. Трябваше поне да знаеш, че практиката между отделните степени трае минимум колкото съответното им число в години. Той е с 3-ти дан по каръаади . Той е едно доста добре наточено ренде с визия на бръснарски каиш, събрал доста титли на НБЛ шампионата. Професионален спортист! Има школа по спортно карате.


                    Ти младежо(@Аркан) представяш ли си, че е възможно някои от драскачите тук да са си били взели петте пари от "светлината на прожекторите" преди повече от 20 години и сега да се чешат по клавиатурите, защото не ги сърбят топките от старост вече ? На колко години каза че си?
                    Практиката?Дъртеенето ли имаш предвид?Незнам кой му ги е дал тия данове,но ги има - факт...
                    По твое мнение дъртаците в бойните изкуства стават все по-добри и по-добри.Ама няма как,защото в един момент ходят по малка нужда в 5 сутринта,по голяма в 6 и се събуждат в 7...
                    И в крайна сметка спортно или бойно карате,ако си истински каратист или трениращ посредствено каква е разликата?
                    Тук в тази тема дъвчем едно и също ,а в самото заглавие според мненията на някои като теб трябва да се премахне думата бойни и да се говори само за изкуство - като кино(от любимите на някои китайски каратета)Защото истината е другаде - без бой(макар и на ринга/татамито) няма как да са бойни...В бойните изкуства/спортове няма как да си велик без победи,само на приказки става в политиката и във филмите.
                    На 33...

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                      Практиката?Дъртеенето ли имаш предвид?Незнам кой му ги е дал тия данове,но ги има - факт...
                      По твое мнение дъртаците в бойните изкуства стават все по-добри и по-добри.Ама няма как,защото в един момент ходят по малка нужда в 5 сутринта,по голяма в 6 и се събуждат в 7...

                      На 33...
                      Да не ни го причинява това Господ, друже. За дановете ти дадох проверени факти от собствената му кухня, както и да е.
                      Великите са единици и няма рецепта, как се става велик. А и Радо подчерта, че пътища има много. И е прав. Познавам лично четирима старчока по над 70г и са огън, друже. Не всеки го може и дай Боже на всеки му. Аз съм тамън 15-16 г по-вехт от теб и ти споделям опит. На 33 ми се роди син ( второ дете) и бях...бе луда работа. Правех серии (10-тки) със 140 гърди. С мотор без номера ме гонеха ченгета, карал съм пил в насрещното с голям нисан патрул, имах дознание за средна телесна повреда на полицай ( оправдаха ме в съда) и това само за едно лято...пълен идиот.
                      Това беше тогава.
                      А виждаш ли сега какви ги пиша?
                      Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 01-03-15, 16:48.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        По-добри ,по-добри ,мма не съвсем,физически издръжливи и реагиращи -сигурно,ма кокали и стави почват да се обаждат от всяко падане или удар,важното е да игнорираш.След 2 на 50 ,на 20-25 бех по лабав и мързелив,понякога много трябваше да се самоубеждавам за приключването на нещо ,под зор и стрес.Както казваше един даскал "без бой нищо не става".
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                          Да не ни го причинява това Господ, друже. За дановете ти дадох проверени факти от собствената му кухня, както и да е.
                          Великите са единици и няма рецепта, как се става велик. А и Радо подчерта, че пътища има много. И е прав. Познавам лично четирима старчока по над 70г и са огън, друже. Не всеки го може и дай Боже на всеки му. Аз съм тамън 15-16 г по-вехт от теб и ти споделям опит. На 33 ми се роди син ( второ дете) и бях...бе луда работа. Правех серии (10-тки) със 140 гърди. С мотор без номера ме гонеха ченгета, карал съм пил в насрещното с голям нисан патрул, имах дознание за средна телесна повреда на полицай ( оправдаха ме в съда) и това само за едно лято...пълен идиот.
                          Това беше тогава.
                          А виждаш ли сега какви ги пиша?
                          Признавам корав чичка си!Аз със сто и четиридест не мога в момента(без препарати)Сега правя 12-ки със 120кг.

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                            Признавам корав чичка си!Аз със сто и четиридест не мога в момента(без препарати)Сега правя 12-ки със 120кг.
                            Чичка е баба ти .
                            Заклевам се в сина си, никога не съм "вземал". Сега мога да бутна 100 без загрявка 4-6 пъти.
                            Обаче през ден-два правя крос на пясъка по 3-4 км със средно 6-7 км/ч, иначе цялата "разходка" е 8-10 км.
                            Трябва и да се движи човек.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Абе то и 12-ки със 120 без препарати си е едно много добро постижението,по нагоре само натурално е почти невъзможно.
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                                Абе то и 12-ки със 120 без препарати си е едно много добро постижението,по нагоре само натурално е почти невъзможно.
                                Въждал съм го на живо, само тенджера манджа и 210 макс и бе на Пламен Доктора от Варненския киокушин, брат му. През 93-та.
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X