Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    И този доказал се спортист излиза на улицата и започва по почина "Бой, еб@не и сръбска музика" мало и голямо...?!!

    Или...

    И този доказан спортист отваря школа за деца и им показва правия път, опазвайки ги от улицата...?!!

    Мисля, че има известна разлика (както и, че сам ще се сетиш, кой е "майстора"...)...?!!

    Познавах доста доказани спортисти (живели точно както си го описал), като някои от тях наистина бяха майстори! Освен най-близките им, всички останали ги запомниха като "мутри". Оказа се, че приживе не са били уважавани, а просто хората са се страхували от тях. Майсторството им не го помни никой...
    Значи по твоята логика спорта(и конкретно силовите спортове) е школа за престъпни елементи ! Жалко!
    У нас благодарение на прехода станаха сътресения с кадрите от някои спортове и си прав че имаше и има "мутри" излезли от тези среди, но по цял свят ли е така ? Навсякъде ли по света шампионите стават такива и губят уважението на народа!Обратно - много по-ценени са от всички.

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      АРКАН, сигурен съм, че се справяш някак и със спорта, може би, дори прилично. Не разбирам какво искаш да ни обясниш тук. Предполагам, че искаш да обясниш нещо. Можеш ли да го направиш кратко и систематизирано, за да можем да се съгласим и да продължим с по-интересни детайли по темата, моля?!
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        АРКАН, сигурен съм, че се справяш някак и със спорта, може би, дори прилично. Не разбирам какво искаш да ни обясниш тук. Предполагам, че искаш да обясниш нещо. Можеш ли да го направиш кратко и систематизирано, за да можем да се съгласим и да продължим с по-интересни детайли по темата, моля?!
        Кратко и ясно!Трябва да кача някой трейлър от филм с Чък Норис или Брус Лий за да видим нещо конкретно за бойните изкуства...
        Това е ,за тази вечер се изчерпах!Трябва да се уважаваме ,както трябва да се уважават враговете и противниците и съответно бойните другари и съотборниците затова желая здраве и лека вечер!

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
          Значи по твоята логика спорта(и конкретно силовите спортове) е школа за престъпни елементи ! Жалко!
          У нас благодарение на прехода станаха сътресения с кадрите от някои спортове и си прав че имаше и има "мутри" излезли от тези среди, но по цял свят ли е така ? Навсякъде ли по света шампионите стават такива и губят уважението на народа!Обратно - много по-ценени са от всички.
          Няма моя логика - дал съм ти два съвсем реални примера. И единия е верен и другия, но само единия води до това за което си приказваме...

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Тоооо, верно че темата е за бойни изкуства, ама докато единия говори за бой, а другия за изкуство, нема начин да са разбЕрете.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Тоооо, верно че темата е за бойни изкуства, ама докато единия говори за бой, а другия за изкуство, нема начин да са разбЕрете.
              +100 ... нЕма се пУашиш.

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Мене ако пита някой, много се радвам на дискусията с @Аркан, защото точно това са FAC задавани нон-стоп от всички замесени в БИ. Лично аз така по-добре си точа езика и сечивата.
                Винаги ще е актуално съпоставянето на дворцовата шпага с дворцовата интрига. Историята дава уроци, какви...
                Талантливи и могъщи хора е имало винаги, надявам се да има и за напред, но са малко тези, които да работят в поза на света. Сещам се за Далай Лама, Майка Тереза, Ганди, Мандела, Кинг...Левски.
                Не искам напразно да възвеличавам тези работи и по-скоро поста ми няма общо с BUDO и Боините изкуства като цяло, но искам да се изясни основния принцип за това:
                Бойните изкуства-за какво става въпрос.
                Аз помагам постепенно в годините, на база на дискусията и аргументите да достигнем заедно до сентенциите на въпроса.
                Глупаво е да твърдя, че съм бил прав през цялото време, темата не е монолог, но разсъжденията които излагам са плод на моя опит и никакъв копи-пейст. Ползвал съм материали от нета за онагледяване и поясняване.
                Всеки който се е включил конструктивно е получил своето.
                Всеки който е използвал темата заради егото си, също.
                Нямал съм желание темата да се превърне в обсъждане на филмчета, но тя така и не се утвърди като такава.
                Харесва ми поста на всеки един от вас.
                А на вас харесват ли ви отговорите?
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Тоооо, верно че темата е за бойни изкуства, ама докато единия говори за бой, а другия за изкуство, нема начин да са разбЕрете.
                  Когато говорим и за бой и за изкуство, има как да се разберем - правилата и в двете са свързани единствено с личните и личностните задръжки на автор и участник. Когато се заговори за цензура и спортни правила, тогава го няма нито изкуството, нито боя. Явно не ми стига вътъка, да обясня нещо толкова елементарно и просто. Въпросът, който стои пред мен е дали си стръва да се опитвам.
                  Има една поговорка която казва, че учителят идва, когато ученикът е готов. Може би не съм готов още.
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Преди малко гледах "американски снайпер" - много добър филм за бойните изкуства.
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Тоооо, верно че темата е за бойни изкуства, ама докато единия говори за бой, а другия за изкуство, нема начин да са разбЕрете.
                      Именно.
                      И колега аркан - намали филмите, чети книги, ако нямаш, щи препоръчам. Ако те мързи да четеш - незнам.
                      Прост пример с мене си. Докат бях прост самбист, се биех в училище - достатъчно. Като след това /потренирах карате - доста тежко, не като сега/. Почти нямах "Срещи" в училище. Капиш? Не исках просто...
                      Разликата и това което се случи с мен в средното училище и по - късно е потресаваща. Верно - подрастващ съм бил, ма на - поумнях някак.
                      Бойните изкуства не са училище за това да претрепаш някой, трудното е да не го претрепаш. На твоя език казано.
                      ЗаеБи мма - тва не е истината. Питай Фьодор, ако не ми верваш - бии му един майл.
                      И на кратко - Аркане - нямаш идея какво е и какво са бойните изкуства. Честно. Чети, образоваи се. И тогава пиши.
                      Сега се опитваш да обиждаш всички ни. Във всеки твои пост. /Аз така го приех/
                      Опитват се да ти обяснат хората, от далече ма не... Нищо, че са толко тактични.
                      Иначе е дълга и сложна тема, всеки, все пак трябва да открие себе си в нея...
                      Но ние сме се намерили. Нали?
                      По - важно е да вкараме малките в залите. Не Ли?

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Ето едно от любимите ми оръжия (карАмбит) в едно от любимите ми бойни изкуства (филипино кАли), показано от един от любимите ми майстори (Doug Marcaida) на хладното оръжие .

                        Тая "ножка" в ръцете на "профи" е невидима и оставя след себе си толкова щети, колкото да те прекарат през месомелачка. Формата и е взаимствана от стандартен нокът на хищник, а отвора в задния край гарантира стабилност и е почти невъзможно при правилна употреба да бъде изпусната по невнимание. От друга страна, същият този ринг може да ви причини такива травми, че да не можете да ползвате никога повече пръстчето си както трябва. Има няколко варианта на карамбита, но това е тема за друга тема и подфорум. За тук е интересна самата подготовка, техниките и принципите, които показва човека.
                        Последно редактирано от upi; 24-02-15, 08:07.
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
                          Именно.
                          И колега аркан - намали филмите, чети книги, ако нямаш, щи препоръчам. Ако те мързи да четеш - незнам.
                          Прост пример с мене си. Докат бях прост самбист, се биех в училище - достатъчно. Като след това /потренирах карате - доста тежко, не като сега/. Почти нямах "Срещи" в училище. Капиш? Не исках просто...
                          Разликата и това което се случи с мен в средното училище и по - късно е потресаваща. Верно - подрастващ съм бил, ма на - поумнях някак.
                          Бойните изкуства не са училище за това да претрепаш някой, трудното е да не го претрепаш. На твоя език казано.
                          ЗаеБи мма - тва не е истината. Питай Фьодор, ако не ми верваш - бии му един майл.
                          И на кратко - Аркане - нямаш идея какво е и какво са бойните изкуства. Честно. Чети, образоваи се. И тогава пиши.
                          Сега се опитваш да обиждаш всички ни. Във всеки твои пост. /Аз така го приех/
                          Опитват се да ти обяснат хората, от далече ма не... Нищо, че са толко тактични.
                          Иначе е дълга и сложна тема, всеки, все пак трябва да открие себе си в нея...
                          Но ние сме се намерили. Нали?
                          По - важно е да вкараме малките в залите. Не Ли?
                          Филми - китайски каратета,индийски и турски сериали не гледам , за разлика от някои пишещи тук любители на изкуството.Ако казваш че си бил прост самбист(вероятно толкова и си бил самбист) , а след това си станал умен каратист - зале за теб(и би ли си спомнил колко и кои книги си прочел докато си бил каратист).Защото спорта дава дисциплина основно с тренировките и режима,а не с четенето на китайски книги - с тях няма надалеч да стигнеш.Пък за Фъодор - не пиши глупости,просто не пиши,този човек в момента обикаля Русия и света с идеята да популяризира ММА и да го направи олимпийски спорт!....И не знаех че го познаваш - изинявай,ако е удобно ме запознай с него или поне ми дай личния му мейл!
                          Никой не обиждам в тоя форум, но да ти кажа честно разбирам ,че покрай истината която споделям се обиждат тези ,които просто имат комплекси или физически недъзи и пишат разни глупости и шарлатански небивалици за да се връзват хората, които са по-далеч от бойните изкуства/спортове.
                          Проблема е че някои тук се опитват да кажат че БИ са само за най-великите и най-умните,макар чисто физически и дори психически са далеч от минимума от подготовката която има трябва да има един войн.
                          Само с четене не става - в бойните спортове и така наречени изкуства въобще.Трябват тренировки,дисциплина , единоборства и сърце...!
                          А за малките,явно ти си далеч от подхода.Моя е на 4 и го вкарвам по друг начин,не с книги и глупави приказки, а със занимания които са полезни за него.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140723_232505.jpg
Прегледи:2
Размер:161.2 КБ
ID:5644717Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140802_194647.jpg
Прегледи:2
Размер:173.0 КБ
ID:5644718

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                            ...
                            Проблема е че някои тук се опитват да кажат че БИ са само за най-великите и най-умните,макар чисто физически и дори психически са далеч от минимума от подготовката която има трябва да има един войн.
                            Само с четене не става - в бойните спортове и така наречени изкуства въобще.Трябват тренировки,дисциплина , единоборства и сърце...!
                            Колко време ти отне да достигнеш до това прозрение!
                            И да те попитам, да не си нещо болен, че виж се как си подул
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                              Колко време ти отне да достигнеш до това прозрение!
                              И да те попитам, да не си нещо болен, че виж се как си подул
                              Изобщо не мие отнело време.Просто някои други не го разбират тук и се опитвам от бая време да им го обясня!Ама явно няма смисъл,щом живеят щастливи в заблуда пред компютъра...
                              Болен....Нещо тука вече не разбирам дали с мен се бъзикаш,особено като казваш че съм подут(не че съм нацепен на снимката).Не е нужно да коментирам,не съм и очен лекар за да помагам в такива случаи.

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Има ли разлика между майтап и бъзик? Ти как го разбираш?
                                Но детенцето е много сладко, да не ти се надява човек.
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X