Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бавни дифове за Patrol

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бавни дифове за Patrol

    Джипката е Patrol У260 3.3тд. Дифовете ми са с 4.375 предавателно число(35 зъба е короната,8 пиниона).Някакви идеи как да станат по бавни,като съм склонен към всиякакви експерименти(смяна на корона,на пинион, на цял диф.)стига да стават.
    "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
    Кольо.

  • #2
    До: Бавни дифове за Patrol

    По принцип знам, че за Y60 , че се продават тунингови. Вероятно и за вашия има. Австралийските тунингови фирми имат почти всичко за Нисан, та дори и редукторни мостове.

    Коментар


    • #3
      До: Бавни дифове за Patrol

      Редукторни мостове е може би наи добрия вариант ,поне за мен(използвам въпросната джипка за офф и лов)+ че са блокажи,но на този етап ми се ще да изпробвам нещто по евтино ,по бавни дифове с по високи гуми
      "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
      Кольо.

      Коментар


      • #4
        До: Бавни дифове за Patrol

        Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
        По принцип знам, че за Y60 , че се продават тунингови. Вероятно и за вашия има. Австралийските тунингови фирми имат почти всичко за Нисан, та дори и редукторни мостове.

        Можеш ли да дадеш адреси на сайтове за тунинг оборудване за Нисан.
        One Planet, One Internet!
        We Are All Connected!

        Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

        Коментар


        • #5
          До: Бавни дифове за Patrol

          Фирма "Ликон" - В. Перов и П. Петров, всичко от Австралия за Нисан.

          Коментар


          • #6
            От: Бавни дифове за Patrol

            Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
            Джипката е Patrol У260 3.3тд. Дифовете ми са с 4.375 предавателно число(35 зъба е короната,8 пиниона).Някакви идеи как да станат по бавни,като съм склонен към всиякакви експерименти(смяна на корона,на пинион, на цял диф.)стига да стават.
            Колега, направи ли нещо по въпроса?

            Всъщонст с какви предавателни числа са тези мостове в зависимост от модела (става дума за 160/260) знам че има и 4.625 но дали няма и по бавни серийни, някой може ли да даде информация, защото не намерих из форума?
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #7
              От: Бавни дифове за Patrol

              Вижте тук на какво попаднах случайно
              Dual Transfer Case Adaptor
              For

              Nissan GQ and GU Patrol Transfer Cases


              http://www.marks4wd.com/products/gea...gu-dual-tc.htm
              TLC 100
              TLC 120

              Коментар


              • #8
                От: Бавни дифове за Patrol

                Заден можеш да търсиш от терано 2 преди 1996г. Предавателното е 4.625.

                Следващото е 4.875, и после отиват над 5. Бях изровил някъде сайт, дето продаваха корони и пиньони, ама съм забравил. Излизаха около 1000лв на диф, докарани до тук, ама при евтиния долар.

                С редукторните вариантите не са твърде много, а като изключим УАЗ-овите, съвсем оредяват. Ама УАЗ-овите са си.... УАЗ-ови. Ако им набуташ едни големи гуми и настъпваш както трябва, щв трябва да си носиш сандъче с гъбки в багажника.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Бавни дифове за Patrol

                  Първоначално публикуван от Pat-rolll Преглед на мнение
                  Вижте тук на какво попаднах случайно ...
                  На австралийските сайтове има какви ли не глезотийки за Патрол. Лошото е, че докато дойдат до тук цените стават едни други ...

                  Има и редукторни мостове специално за Патрол, обаче цената им ще надхвърли сериозно цената на джипа и, поне за мен, не са особено смислен разход. По-скоро бих дал тези пари за един друг мотор ...

                  Диференциалите на Y60 и 61 с RD28T са 4.625.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бавни дифове за Patrol

                    Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                    Колега, направи ли нещо по въпроса?

                    Всъщонст с какви предавателни числа са тези мостове в зависимост от модела (става дума за 160/260) знам че има и 4.625 но дали няма и по бавни серийни, някой може ли да даде информация, защото не намерих из форума?
                    4.625 са дифовете от Y260 с 2.8 тд мотора,като рових из форума в темата с Андровия ВЕТЕРАН ,имаше пост в които пишеше ,че 4.0 литровия бензин е с 4.8и нешто предавателно число ,ако някоиима идея да се продава 4.0 на части щте ги купя .С 35ци в гората сам предимно на бавни.
                    "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                    Кольо.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бавни дифове за Patrol

                      Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
                      ... имаше пост в които пишеше ,че 4.0 литровия бензин е с 4.8и нешто предавателно число ...
                      Това доста би ме изненадало. Бензинов двигател и то с по-голям обем да има по-бавни дифове от малък дизел???
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бавни дифове за Patrol

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        По-скоро бих дал тези пари за един друг мотор ...
                        3.0 отY61??? около 160 кс заводски,4 цилиндара???
                        "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                        Кольо.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бавни дифове за Patrol

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Това доста би ме изненадало. Бензинов двигател и то с по-голям обем да има по-бавни дифове от малък дизел???
                          Грешка, ВЕТЕРАНА е 2.8 бензин (пост 32)
                          "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                          Кольо.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бавни дифове за Patrol

                            Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
                            3.0 отY61??? около 160 кс заводски,4 цилиндара???
                            Ако е след 2004-та. Преди това са проблемни.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бавни дифове за Patrol

                              Та значи най бавните и лесно достъпни, и разпространени по моргите, са от Y260 - 2.8тд мотора?
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X